“Sali, nga do i mbash bythkat?”, një episod dhe një foto e Berishës me Agron Nezën

25 Janar 2023, 14:14Politika TEMA

“Sali, nga do i mbash bythkat?”, një episod dhe një foto e

Sali Berisha deklaroi sot se ai nuk e njeh Agron Nezën, patriotin e vet tropojan i cili ka qenë pjesë e strukturave të sigurisë në fund të viteve 80-të dhe fillim të viteve 90-të, aktualisht i lakuar  për lidhje me ish-shefin e FBI-së Charles McGonigal.

“Unë nuk e kam kushëri, nuk e njoh, njoh të tjerë por jo atë”, – citohet të jetë shprehur sot Berisha.

Ndonëse dhe ish-truproja i Berishës Izet  Haxhia ka përmendur më herët  në media lidhjet e Berishës me Agron Nezën, ky i fundit pas një kontakti me Hashtag.al  jo vetëm pohoi njohjen për disa dekada me Berishën por na vuri në dispozicion dhe një foto mes tij dhe Berishës që daton në vitin 2000 në zyrën e Berishës pas një takimi që kanë patur të dy.

Fotoja në fjalë dhe një sërë komunikimesh dhe letrash që Neza disponon vërtetojnë sipas tij tërësisht njohjen dhe hedhin poshtë qëndrimin e Berishës që bën sikur nuk e njeh.

Madje Neza rezulton se është i vetmi dëshmitar i mbetur gjallë i një takimi befasues për Berishën të ndodhur më 15 Dhjetor 1991, ndërmjet tij, Azem Hajdarit, Agron Nezës dhe Luan Pobratit.

Episodi konsumohet në “Rrugën e Kavajës”, ku pasi ktheheshin në mbrëmje me makinë nga Durrësi, Luan Pobrati, Azem Hajdari dhe Agron Neza, vërejnë se në katin e dytë të ish-selisë së Partisë Demokratike ishte ndezur drita e zyrës së Berishës në këtë seli.

Azem Hajdari i thotë shoferit mbaje makinën dhe i kërkon dy miqve ta prisnin 5 minuta sa të përshëndetej me Doktorin. Azem Hajdari ngjitet në zyrën e Berishës por ndodhi që u vonua dhe në këtë moment Luan Pobrati i thotë Agron Nezës të shkonte lartë në zyrë dhe ta merrte Hajdarin. Edhe Neza u vonua.

Për pasojë Pobrati u detyrua të shkonte dhe vet në zyrë dhe episodi që u zhvillua më pas është tepër, tepër interesant. Pobrati hap derën e zyrës dhe Berisha çohet me vrull nga tavolina duke i thënë: “Oh, Pobrat, mirëseerdhe, miku im më i çmuar në Sigurim”.

I zgjati dorën Pobratit por ky i fundit më ftohtësi i ofroi vetëm majat e gishtave.

Në moment Pobrati ja kthen: “Kam ardhur vetëm për tu thënë natën e mirë këtyre dy miqve që më lanë pas dere. Por meqenëse erdha deri këtu, dua të të pyes ty tani, që dje më kërkoje të ndëshkoja djemtë që mbanin barseta e që sot nga fanatik i madh e komunist i madh, je bërë demokrat i madh: Sal, nga do i mbash bythkat?  Këtej apo andej. Hajt natën e mirë.”

Ky ishte episodi që shënjoi dhe fillimin e armiqësisë mes Pobratit dhe Berishës, ndërsa ky i fundit nisi menjëherë montimin e dosjes ndaj Pobratit dhe familjes së tij duke i persekutuar për dekada me radhë.(Hashtag.al)

 

72 Komente

 1. T
  Titi

  Haha..nuk I I kujtohet Saliut !

  1. k
   k

   Vetëm ndonjë leshko me të meta mendore mund ti besoje non gratas.

   1. D
    DinPak

    Ketu duket qarte sa debil eshte non-grata yne. Ai eshte nje specie shume e rralle, shprehet thjesht emocionalisht dhe menjehere, pa u menduar aspak, çfare i vin ne mendje ne moment, mohon direkt kur akuzohet apo pergojohet per diçka. Ne kete rast, menjehere ka mohuar qe e njeh kete tipin Neza, pa menduar hiç se, jo vetem Neza, por ka edhe shume te tjere qe deshmojne se ata te dy njihen shume mire. Po pse e ben kete? Sepse, ne moment, mendja e tij nuk eshte ne gjendje te racionalizoje, te kujton femijet kur kapen ne gabim dhe ata menjehere kundershtojne, jo, nuk e kam bere une. Mendja e tij eshte nje mendje foshnjore. Perveç kesaj, non-grata yne, ne dallim nga çdo qenie e rritur njerezore, ka nje mungese totale te ndjenjes se turpit. Atij nuk i behet vone se ajo qe ai mohon me plote gojen tani do te vertetohet shume shpejte, sepse "nuk ka cipe", "e ka ngrene turpin me buke". Por ketu qendron edhe avantazhi i tij si politikan i kohes sone moderne: si ka mundesi qe, nje politikan i tille, me nje mal pergjegjesish, akuzash dhe krimesh mbi kurriz, jo vetem nuk eshte gjykuar per mbi 30 vjet, por eshte gjithmone ne sulm, i gatshem per te mare pushtetin perseri. Kjo sepse arma e tij e fuqishme eshte: energjia e pashtershme negative, paturpesia, mungesa e argumentit, telendilleku. Shoqeria tone moderne, deri me sot, nuk ka gjetur mjete se si te veproje dhe tu pergjigjet ketyre karakteristikave te politikaneve te kesaj kategorie.

    1. K
     Kalimash

     Shumë bukur. Jeni jashtëzakonisht i saktë!

   2. p
    pilo lala

    Si thoshte Sejfulla Maleshova... Une e dua Shqiperine , Per ca Tropojane qe na grine. Pse po dalin kudo njerez te djallezuar keta? Cfare shejtani ju ka futur Saliu ne bark?

    1. P
     Prroji i Thate

     Po ta lexosh me kujdes ti Pilo deklaraten e Saliut, ai gjithmone e fillon shprehjen me nje te vertete, pastaj thote genjeshtren. Ne fillim tha: Nuk e kam kusheri. Vertet nuk e ka. Shprehja e dyte vjen genjeshtra: Nuk e njoh.

     1. M
      Mos ruj Pilo lala je njeshe ..

      Pilo lala je njeshe mos e ruj k....nga nje pjese e Vogel lepurushash,,,se vetem te hajne mutin...vetem bejne presion...se keta Trimat e njohi mire zhurmem Bau Bau dhe ikin Si lepura....

     2. b
      ben.

      Delenxhinj rilindas. Ky Neza do shkoje ne koker te burgut ne amerike, jo nese e ka njohur apo nuk e ka njohur sali berishen. Ky do shkoje ne koker te burgut si mik i edi rames. Dhe nuk do jete vetem. Mbas pak muajsh ju te gjithe delenxhinjte kur rama te perfundoje ne burg si i koruptuar, qe korupton drejtesine amerikane, si spiun i ruseve do thoni nuk e njhnim si te tille. Po do gjeni prape ndonje plehre tjeter si rama, si enveri ta beni lider global. Eshte ne genin tuaj pervers prej komunistesh te silleni ne kete menyre. Po kete rradhe zoti i erdhi hakut ramushkes dhe plehrave qe e mbeshtesin. Nuk keni pare asgje akoma!!!

      1. T
       Tironsi

       Hahahaha te ka shplare trurin Sali shpellari. Rama edhe mandatin tjeter e ke kryminister.

       1. P
        Pasticeri Flora

        eshte e vertete qe ia ka shplare trurin Sali shpellari, po ma cfare? me shurre ... pra ky tipi quhet Ben Shurra, ha ha ha ...

       2. x
        xheJ. eN. Bi.

        O ben- o... Po ka më kamanist ( si thoshte Qazim Mulleti) se Dr.Sali Adhamudhi juaj.Ja ka kaluar dhe E.Hoxhës dhe do ta kishta zili se ësjtë diktator në demokraci se Enveri idhte diktator në diktaturë. O ben-o ,e mban mënd kur shpërtheu Gërdeci ,si tha Dr.Sali Adhamudhi se nuk e njoh baxhanakun tim. Lumi e popala .....

       3. S
        Salih nuk e shpeton dot më Zenin

        Te ja japim Trapjanet Kosoves she’d bilah! Salih ti kryeson listen e shume familjeve shqiptare qe i vrave e torturove. Mos ki merak se djemte e tyre po behen burra tani kurse ti je pjerdh ur e Xeni po feminizohet. Lum si ti o Salih Por qendro dhe pak te shikosh . Haklajt te dalin ne gjume, Haklajt po rriten.

        1. p
         pjeter

         Pse dikush kishte dyshime per krye mashtrusin!!!! Nuk egsiston ne te gjithe boten shqiptare me genjeshtar,me mashtrus se Sali Berisha,eshte kryemashtrus e kryehafije,djalli i personifikuar.Edhe kur te zhduket nga kjo bote,era e tij e shpifur qe ka qelb dynjane per 39 vjet me radhe do te duhen vite e vite qe te largohet.

        2. M
         Mos u lodhni shumr

         Une nuk shikoje diference midis ujkut te Fierit dhe non grata Berrisha as midis ujkut te Cerrikut dhe Fevziut .....meruni me spitalet shkollat rruget ujin dritat mos harrxhoni energji me dy shqiptar dhe nje amerijan i FBI dhe pse e takoi kryeminister Rama kater here shikoni catine se po ju pikon kur bie shi mis u merakosni per vilat amerikane .Zotria sic ka theksuar Mero Baze i ka sherbyer PD

         1. T
          Tit Vasili

          Tropojane e kane qelbur te gjithe shqiperine , sa turp shqiperia nuk gjen force te shkeputet nga keta maskarenj

          1. F
           Fener Zizi

           Pa Ngordhur Kufoma Salioviç ,Shqipria nuk gjen Rehat. Ky Bastard eshte Mallkimi Shqiperise. Si jeni Fisi Haklaj?.

           1. F
            Festim ditlindja

            Nje bie qindra ngrihen. Sala eshte ne vazhden serbo malazezo maqedonase ruso sllave qe ka pushtuar Shqiperine prej shekujsh

          2. M
           Me mire ska ku te shkoje

           Luan Pobrati, figure e zeze e sigurimit te shtetit, kthehej nga Durresi bashke me Azem Hajdarin. Sigurimi udhezonte Azemin. Saliu dhe Pobrati miq te ngushte. Imagjinoni se kush e drejtoi opozite antikomuniste pas rrezimit te komunizmit. Aspak rastesi qe komunistet u rikthyen ne pushtet ne 1997 vetem pas 5 vjetesh qe ishin rrezuar. Pikerisht ata komuniste qe i punuan qindin popullit per 45 vjet.

           1. D
            Dajti

            Pobrati ish operativi i Qytetit Studenti dhe N.Drejtor i Hotel Dajtit te cilit Sali qeni i krkoi te zhdukte dosjen e tij si bashkpuntor i sigurimi por ai nuk e beri se nuk mund ta zhdukte e jo se nuk donte dhe pas asaj Salj qeni e arrestoi ate dhe Sofo Duken per 10 fisheke te padorezuar.

           2. N
            Neritan Liçaj

            Ky krimineli Non Grata nuk njifte baxhanakun ,e jo te njofi te Nezen

            1. m
             mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

             muhabete spinuesh

             1. Z
              ZOROOS

              Vini lakun ne gryke dhelpres kuqe te Viçidolit Salir KARazhiç sheqere Liri Berisha

              1. h
               hafija Salius

               Luan Pobrati ka qene shef sigurimi per universitetin dhe sigurisht ja ka dhene lugen e corbes Sali spiunit te cdo regjimi,ndaj dhe fliste kaluar me te,pasi e njihte cfare mut burri ishte

               1. s
                sal koburja

                Ky tha nuk njoh baxhanakun.

                1. E
                 Eni

                 Po mire clidhje ka kjo...te gjitha I dime...nuk eshte ktu ceshtja....

                 1. d
                  derrkuci Çufo

                  ja edhe Borat’i albanez krah plakut Mere

                  1. p
                   poeti

                   Ky burre kurve eshte gati te mohoje dhe femijet e tij per bythen e vet,aq qelbesire eshte,po si spo del kush nga ata mijrat e Vlores dhe 97-tes qe ka vrare,qe ju thafte muti ne bythe ju thafte

                   1. t
                    tata luigji

                    Aty ku ka nje tropojan aty eshte tradhetuar dhe shitur interesat e shqipetareve, aty ku ka dore ILIR META aty eshte vjedhe shqeria don zoti e po fundosen dhe te filloj te marre fryme lirshem ky vend

                    1. T
                     Tironsi i Vorrit Bomit

                     Saliu si pjese e Sigurmit te Shtetit u vu ne krye te P.D- se, famlija e tije e ngshte jo vetem ai, kane qene Spiune te Sigurimit, vellai i Saliut Selim Berisha, Vjerr Rexhep Rama, knati i Saliut Agim Rama doni me se jane te gjithe spiuna Sigurimi. Pastaj mori vuri ne krye te pd- se Spiuna te gjithe Ne Duures Artan Hoxha qe sot del cdo nate tek emisjoni opnion i Spiunit Fevziu..Pjetei ne Shkoder,...m e kudo neper Shqiperi. Deputet Minsta Prefekte, zv/Minista ,Ambasadore, Prokuroe, Gjygjtare, Dr. POLICISE. Kjo ishte platforma e Saliut me spiua.. turp i madh....

                     1. e
                      edmond( koder rreshen)

                      Tironso,per te miren qe te du ! Shko tek nje Logoped,dhe thuaji hallin qe ke ! Nga 36 germa te alfabetit,me sa po lexoj,32 shqiptoke ( i,u,r,n, paskan mungesa) ,dhe po ste bani derman logopedi,kontako dentistin,me te nderru protezen,se hall te madh,qe mos i raft kujt paske !

                      1. T
                       Tironsi i Vorrit te Bomit

                       Problem i syzeve Edmond me kane kerku okulistet afer 300 mije lek e skam si i blej e shkruaj pa syze

                       1. e
                        edmond( koder rreshen)

                        Me vure ne seder,me pergjigjen per komentin tim ! Prisja nje lum me shperthime ofenduese,duke mi numru me radh robt e shpis,sepse ne te till nivel ka ren edukata jon keto vitet e fundit . Ju uroj gjith te mirat ne jeten e perditshme,dhe mbi te gjitha shendet .

                        1. T
                         Tironsi i Vorrit te Bomit

                         Degjo nese ti do ta kisheproblemin tim une do mundohesha te te ndihmoja sinqerisht . Natyrisht me aq mundesi sa kisha se semundjen e fukarallekun shpesh si ke ne dore e eshte gjynah te abuzosh

                         1. e
                          edmond( koder rreshen)

                          Me sa kuptova,ju kerkoni ndihm monetare per driten e Syve ,por nga titulli -Vorri i Bomit- .... ju paskeni problem me driten e Jetes !!!

                         2. K
                          Kalimash

                          Bravo. Respekte per edukaten dhe menyren e arsyetimit. Respekte..

                        2. T
                         Toni

                         Komenti eshte perl.

                         1. I
                          Ilir

                          edmond (koder rreshen) Meqense paske qene njehere tek Logoped, duhet te shkosh prap, sepse qenke per faqe te zeze per vehte. Leri pikat cuditese dhe presjet qe i perdorke kur te duash dhe ku te duash, por edhe emrin tend s'di ta shkruash (emri fillohet me germen e madhe te dores/shtypit).

                          1. T
                           Tironsi i Vorrit te Bomit

                           Ka mundesi ka dhe ai problem me syzet . Mosi bjer ne qafe kur sja di hallin

                        3. G
                         Guxo

                         Ahahaha ça komente, nuk merren me rastin korruptiv dhe për llogari të kujt punonte ky Neza. Por merren a njihte a jo Saliu. Po mo sufllaxhinj ja e njihte, por KM tuaj a e shpëton nga akti korruptiv nëse ky njihej me Saliun

                         1. I
                          Ike plaku mere

                          E paske mbyt Berishen me ket foto. Tani ska nga te luan . Mbaje vrapin te SPAKU ! Vazhdon meroja i shkrete te perpelitet me lloj lloj paçavuresh per te mbajtur lart moralin e tifozeve te rilindasit.

                          1. G
                           Gerdeci

                           Saleh = shkja...e din verioret se kujt i thone 'shkja'! I thone serbit vrases, qe shkakton edhe vrasje ne mase, pa iu dridhur qerpiku. Ky eshte Salehu qe mediat tona e nxjerrin ne ekranet tona çdo nje ore. Na e nxjerrin perpara syve nje te kryqezuar nga ShBA, ne vend qe ta lene ne skuten me te erret te shpelles se vet deri sa t'i vije fundi e te mos na e ndot me ajrin. E kuptoni me çfare mediash kemi te bejme?

                           1. P
                            Prroji i Thate

                            Sakte.

                            1. Q
                             Qytetari

                             Po rri pa Saliun Sandri Klanit dhe Fevzo shkërdhata mbas bythës Sandrit dhe Saliut. Plehrra të gjithë, po qe nga veriu dhe malok janë të pabesë, maskarenj që për interesa shesin dhe gruan. Këto qelbësira na shkatërruan Tiranën, dëgjon vëtem malokë që na deformuan gjuhën, të zënë rrugën ata derra që nuk kanë haber nga kultura dhe edukata. Shiheni Saliun në fytyrë që të kuptoni çfarë monstrash janë: kriminelë e vrasësh që ngado të kalosh të dalin përpara.

                            2. C
                             Cimi Velania Prishtine

                             Fotomontazh i paster . Saliu deri ne 90 Ka qene ne burg politik

                             1. R
                              Referendum per arrestimin e koleres sali

                              po pse si e quan bllokun,hipjen ne varke dhe te rrije prane oxhakut te enverit ti,qef apo burg e kaluar burgut.edhe nexhmija ishte e persekutuar dhe jo saliu si sekretar partie me sigurimsat e neshua me andi bushatin qe jane kaq te dashur nga te persekutuarif antikomunist

                             2. Z
                              Zot fali !

                              Salihu nuk njohu Met BAXHANAKUN ...rojen e GERDECIT.....si mundet te njofi kete qe se ka pare. Çashtu pra ..Saliu eshte MBRETI ne mes te qorrave me nje Sy. Rrnofte MBRETI ! POSHTE QORRAT !

                              1. A
                               AS

                               Palaco njeri! Turp i shoqerise Shqiptare! Fatkeqesi per komin!

                               1. P
                                Ptu

                                E ca pastajm plehre qe ka punu me saliun. Plehre qe punon me ramen. Kot beni kshu o patrinazhista. Ky tani eshte ne telashe se bashke me Ramen ka bere te paberen. Legena

                                1. Y
                                 Ylli që ndrit Vicidolin

                                 Ashtu nuk njohu as BAXHANAKUN QË I PUNONTE NË DËRDECIN E FATMIR MEDIUT.

                                 1. H
                                  Himarioti

                                  Pas shpërthimit të Gerdecit, fjala e parë që tha Sali Berisha, ishte: Tani po e dëgjoj për herë të parë fjalën Gerdec. Pastaj mohoi edhe baxhanakun e vet. Ai është gënjeshtar dhe mashtrues klasik, i papërseritshëm.

                                  1. p
                                   pro’ruset e vertete me fakte

                                   Nuk po perflitet Berisha ne kte rast korruptiv me sherbimet sekrete te Rusise por me fakte te pamohueshme po perflitet nje kryeminister i nje vendi te njohur si i korruptuar ne ç’do hallke te shtetit,me fakte dhe jo me hamendsime.Berisha u shpall non/grata pa asnje fakt te publikuar,ndersa kryetari i shtetit qe eshte tani po faktohet si i involvuar ne nje afere korruptive teper te rrezikshme me sherbimet sekrete ruse.Sa per ket agronin,ka qene oficer i sigurimit dhe gjithandej perflitet si interlokutor i sherbimeve Amerikane,kta te fundit jane ne dijeni te ç’do lloj takimi,ku,kur,me ké dhe pse,ndersa ju vazhdoni te ofendoni te gjithe ara’o qe kane mendim ndryshe.

                                   1. S
                                    Sefer Daja

                                    O rrusho nuk mbulohet dot muti me shurre Sala juaj eshte kokrra e spiunit Serb,Rus dhe Francez,ndaj mos brockullit kot

                                   2. S
                                    Sharlatani

                                    A të duhen sharlatanë Që lëpihen në çdo sahanë Që të përçajnë vatanë Ke sa të duash tropojanë ne vecanti "Saliu"

                                    1. C
                                     Carbon

                                     Vertete e ka shkruar keshtu Noli?

                                    2. b
                                     bjeri drejt se ke lehtesira

                                     Po ky Edi Rama kete Agron Nezen e ka pas gje amanet prej Saliut sot e kesaj dite? Lerini mor keto se nuk e mbuloni dot zullumin e Edi Rames me perralla nga e kaluara. Aty aty rrini e mos luani, tek ai arrestimi i atij eksponentit te FBI qe ishte te loje me ruset e qe ka ardhur e ka marre avdes ne Tirane te Edi Rama, ate beni.

                                     1. Z
                                      Zhvejku

                                      Nese doni burra te pa bese e sharlatan, qe lepin ne xhdo sahan, ke plot tropojan. S.F. Noli.

                                      1. R
                                       ROB QIRI I VICIDOLIT

                                       Po ku ka me shkerdhate mashkull,se ku kopili i Vicidolir,qe jo vetëm ju shkerdhy e ama nga Karaxhici,po ky eshte krye kurve,e shkerdheu Xhelili e Ahmeti,e shkerdhyen klani kapo,e shkerdheu,UDB-ja dhe Milloshevici,dhe tani,tamam si ato kurvat profesioniste,Ben sikur nuk i njeh qirsit,ky bythqir,e rob qir,ky nuk njofti dhe baxhanakun,qe ju vra ne Gerdec

                                       1. T
                                        TROPOJA

                                        Ambasadore, tunde pak SPAK-un se e ka zene gjumi i Arben Krajes. Sa dite i duhet per te arrestuar per 21 Janarin nga bomba qe shpertheu apo sa te vije Shtatori i nxehte. Po per arresimet ne ceshtjen e ish funksionarit te larte te FBI amerikane, preket Shqiperia apo se besoni qe eshte e vertete. Po ambasadorja mos ka vajtur ne Diber te haje jufka? Se kemi pare keto dite. Jo per gje por helbete na han meraku mos eshte gje semure? Cou o popull ti shkulim keta cibane.

                                        1. T
                                         TemaTiku

                                         Mero Baze ne editorialin e sotem te tij shkruan : " AGRON NEZEN E KAM MIK " (lexoni tek editoriali) ! Pra hajde shpejt edhe nje foto te Meros me Gonen e mos shkoni kot der tek Saliu...

                                         1. R
                                          Rama berisha nje jane

                                          RAMA ACARUAR SE U KAP ME PRESH NE DORE KUMBARI MES BERISHES E RAMES...

                                          1. P
                                           Pa qi kockat e nanës Shiqere, po bre Goni...!!

                                           O Sali kopili, po ku je bre ta shkerdheftë krejt Tirana rracen. O Sali kurva e Viçikadolit, kanga per Nik Pjeter Niken, të shkon ma shumë ty se atij : "mori banda banda e huj - me e dit që m'therni n'thika - me dit që m'mbytni n'ujë - unë sekretin s'ja kallzoj kuj "....!!! Edhe ty oj sperma e shkaut, kur të pyeten "nën tortura" se "a e njef Enverin, ti the jo, e e njef Hysniun, ti the jo, a e njef Kadriun, ti the jo, a e njef baxhanakun, ti the jo, a e njef Azemin, ti the jo, a e njef UDB-në, ti the jo, a e njef Karaxhiçin, ti the jo, a e njef Agron Nezen, vellain e Agimit që ishte zë-dhenës i Min.Jashtme në qeverinë tënde, ti the jo, a e njef Sali xhepist Lushen, ti the jo, a e njef pidhin e sat-ëme, prap ti the, që pa qi nanen Shiqere nuk i njof keta persona..."!! Nejse, kurse ti Gon Bajram Neza, a bëre rraport në SHISH, meqense e dije, që kushoja jot Besnik Mut-afaj e shtyu kushon tjeter Riza kapterr, më fal, kolonel Malën, që ti dinamitoste shtyllat e tencionit të lartë në Tropojë, me qellim që populli ( shkerdhatë i Tropojës, siç i ka quajtur Sali tradhetari) ti ngrihej luci nga të ftohtit, dhe të votonin per partinë e Pe-Derastave...!!! Jam i sigurtë që nuk ke bërë një rraport të tillë në SHISH, sepse të njof mirë, dhe ti nuk i spihunon kushurinjt. Gon Neza, më duket dhe jam i sigurtë, që në të gjith rracën tënde, më i miri ka qënë Agim Neza, rahmet i pastë shpirti, i cili ka marrë me vete në varr, krejt burrninë dhe sojninë e Nezajve. ps- Goni i dadës, kallzo të drejten në FBI, kur të të pyesin, se a ke trafikuar kokainë, apo a ke patur propozim për të trafikuar drogë nga Albanistani në Amerikë, për llogari të rracës së degjeneruar Dizdari...!!! O Gon Neza, nuk e kam ditur dhe as besuar kurrë, që ti dhe Shefqet peder Dizdari, qënkeni specialista në hapjen e vrimave të hidrokarbureve në jug të Shqiperisë. Dmth, 2 Tropçe, nga mbledhësa geshtenjash dhe patatesh në veri të veriut, i gjeten krejt rastesisht disa hektarë tokë pa-pronar në jug, dhe vendosen, ti privatsonin dhe me lejen e dumbabës, të bënin bira me gjetë petrol, sepse, nuk kishte asnjë Toskë apo Lab, që mund të bënte një gjë të tillë në zonen e tyre....!!! O Gon Barami, unë e di, edhe ti e din, që Dizdarajt nuk dijnë dhe nuk kanë ditur kurrë të hapin "vrima", por kanë gjithmonë ata vetë një "tokë" pjellore, ku malsort ju kanë hapur vrima dhe tunele....!!

                                           1. K
                                            Kalimash

                                            Qënke i madh.

                                           2. D
                                            Dani USA

                                            Neritan:dhe po te vej puna nuk njeh dhe Babane ,vemia i lloit Berisha.

                                            1. I
                                             Igor

                                             Neqoftese don te kapish lopen ma lehte ateheri kapja vicin lopa vjen vet ,ja 32 qe ka genjyer xhdo dite ,i blejti prokuroret,gjyqtaret policine,e shkateroj ushtrine, industrine ,te gjith e dinin qe ka vrare ose urdhuruar dhe ne fund nuk i ndodhi asgje ,pra mos komentoni kot se akoma injorantet e mbeshtesin turp per ta qe e mbrojne ky e meriton denimin sikur CAUSHESKU ne mes te fushes te futboli dhe anetaret e familjes ne burgjet e ENVER HOXHES.

                                             1. K
                                              Koli

                                              Saliu nuk kishte Baxhanak(d.m.th grate motra,ose quheni kunat po deshet).Ai u vra ne Gerdec,ishte Oficer i punesuar ne Gerdec nga Shkelzeni si Pergjegjes i Punimeve tek Fisheket.Ai vdiq ne shperthim bashke me 25 te tjere,Saliu kur u pyet tha nuk e njoh kush eshte.Tani thote per Rojen Kusheri nuk e njoh.Or njerez jemi ne Idioter qe merremi akoma me Saliun,apo Saliu ka qene gjithe jeten nje Idiot i Lindur dhe ne nuk e kemi njohur.Or Gazetare,lereni pa i marre Intervista dhe per nje Jave vdes nga marazi.Mjaft me se po na nxini jeten me kete Zhgarravine.

                                              1. B
                                               Brezi i djegur

                                               SHBA duhet te hetoje menjehere se perse ky tipi i FBI nuk ka hetuar asnjehere tribalin Sali Muti dhe familjen e tij... Eeeeee si lidhen disa gjera... Per te kapur Sali primitivin gafil eshte e thjeshte per cdo gje qe akuzon te tjeret jane gjera qe i ka bere vete... Ku ka pisllek ka edhe Sali.

                                               1. I
                                                Indicate 1

                                                Or ti mm I Vicidolit po pse na genjen mer maskara! Ja fotografiA sa nje mije fjale! Je cfare je, nongrat a qelbesire, mua s'me intereson! Po te me genjesh, terbohem or or ti te hengerte mortja! Turp te keshe! Ja fotografia! Keshtu ndodh shpesh me ty! Ae di qe ti paguehesh si deputet, me gjithe te keqijat qe I kebere ketij vendi, nga taksat e qytetareve shqiptar.Mm s'ke turp me genjen! Burre I keq!

                                                1. V
                                                 Varja Shqiperia do behet, saxo ky NG te largohet

                                                 Flm or Agron! Ja paske bo i nder ketij vendi me kete fotografi qe ke qite. Kesaj I thone me ja ba mutin ne koke genjeshtarit! Fol mer der nongrate, cfare mutin ke qe na genjen? Te zencin fytin parat e taksapuesve shqiptar! Qafire burre, genjeshtar! S'ke turp! 80 vjec! Yt ...rrace e keqe, qe turperpn shqiptaret!

                                                 1. t
                                                  taso kume

                                                  U be TROPOJA kryeqyteti i te koruptuarve bashibozukeve , po une kete djal ,hiqi mustaqet e kam pare ne VLORE ne 1989 , dhe me thane qe ka qene puntor operativ i vilave ne vende te LUAN ,P......nga Kuçova.

                                                  1. X
                                                   XHI BU

                                                   Foto e afishuar e Sali kryrbanditit,kryespijuni,llapazani ,mjeshter i manipulimit e spekullimit, arrogantl , i pafyturi qe fytyren e ka bere si bythe bualli , syte jane fryre e varur si qese plastike te mbushur me m.. Ky moster ska turp per cka ben e sajon e sterhollon gjithmone per te corjentuar e coroditur , per te larguar te keqen nga vetja per cka ka bere gjate ketyre 32 Viteve. Ky i pa fytyre e njeh shume mire personat ne fjale por para se ta akuzojne per kontraten qe paska lidhur ne kohen e vete Sala drejtonte qeverin ne 2010 devijon nga e verteta dhe shpif ndaj Rames pse e paska takuar si person i njohur me tropojanet e Saliut qe sot e mohon pa pike turpi. Ata qe e besojne ose jane ortake me veprimet e tij ose jane te pa afte qe ne cdo moment Sala fyen intelegjencen e tyre duke ju bere faqe zi si vetja e tij.

                                                   1. S
                                                    Shqiptari

                                                    Poshtersia e Saliut eshte pa limit..!

                                                    1. C
                                                     Cipini

                                                     Ka dale ne foto me Nezen dhe thot nuk e njof, u publikuan fotot me femijet e Enver Hoxhes e thot : nuk e di si e kur kam dake, nuk kam patur njohje. Burre me i poshter, me i pa skupullt, me genjeshtar , shpifes e dredharsk, me vrases e hajdut di ky , nuk ka njohur ky vend e KURR mos i arthtebnje i ngjashem me te.Gjithe fatkeqesite lidhen me kete birbo e delenxhi, qe brezat do tju tregojne per te : na ishte nje here njd lugat, qe masakroi nje popull te tere.

                                                     Lini një Përgjigje