Rama përplaset me Alibeajn: Dëgjo këtu zotrote, je kryebedeli i një tufe bedelësh pa din e pa imam. Ju jeni këlyshë të rrahur

9 Nëntor 2022, 11:29Politika TEMA

Rama përplaset me Alibeajn: Dëgjo këtu zotrote, je kryebedeli i

Kryeministri Rama është përplasur me deputetin demokrat Enkelejd Alibeaj. Teksa ky i fundit kërkoi sanksionim për fjalët e kryeministrit, kreu i qeverisë përsëriti sërish se janë të pa fe dhe bedelë.

Alibeaj: Kryeministri që po ikën duhet të dëgjojë diçka. Ulu, ulu. Bedelë, budallenj, i pa fe, dele, të shitur. Vetëm një njeri që mund të ngrihet në pikë të mëngjesit dhe ka një hall vjen në Parlament dhe përdor këtë gjuhë.

Ai do të donte t’ia kthenim me të njëjtën gjuhë. Unë i kërkova vetëm një gjë të thjeshtë, nxirr letrat.

Ky fjalor ndryn gjithë këtë Parlament. Këto fjalë janë të tilla që meritojnë një sanksionim nga kryetarja e Kuvendit. Ju duhet të shpreheni tani.

Rama: Dëgjo këtu zotrote. Nuk ka asgjë më të rëndë se sa t’i ngresh dhe t’i ulësh njerëzit hajdutë, të korruptuar, vjedhës etj. Këto janë më të rënda se sa e vërteta që ju jeni këlyshë të rrahur që të vegjël kur keni hyrë te dera e Shqupit.

Ju bëni si llazore edhe ky është një fakt. Ju jeni të pa fe, pa din, pa iman dhe keni lënë prova. I provoni përditë. Ju nuk dini të ndani opinionet, qëndrimet, pozicionet duke ruajtur njerzillëkun. Jeni të gatshëm të nxirrni nga goja gjithë të zezat. Ti je një krye bedel i një tufe bedelësh që nuk kanë din, iman dhe atdhe.

Jeni të gatshëm të nxirrni nga goja gjithë të zezat e ta cmendni këtë popull që në pikë të sabahut duke thën që po bëhet një aferë e madhe atje në Portin e Durrësit në një pazar në pazarin e syve që nuk të shohin e veshëve që nuk të dëgjojnë je vetëm një gojë që vazhdon jeton duke bërë bishtrin e non gratës, që e ke në kokë e ska asnë shans të shpëtojë nga non grata

Ky është opinion i mbështetur në fakte e nuk ke fare të kërkosh që unë të kërkoj ndjesë se je një kryebedel i një tufe bedelësh që nuk kanë din iman.

32 Komente

 1. J
  Ja ka bo mjaft mir Sharlataneve fares se Kriminelv

  fara e Krimineleve duhet te zhduket nga Politika , Vendi i ksaj kategorie Plehrash ,paMorla e Kulture Qytetare por edhe te nji Formati Politikani _ nuk eshte Parlamentin Shqiptare

  1. G
   Gjuha e KM eshte me shume se Korrekte

   Ata jane si i pershkruan z.KM mipro nga ju djeg bytha ,pellasin sepse nuk duan ta pranojne te Verteten se cfar jane

   1. L
    Ledion

    Nje pergjigje e merituar per keto deputetet e Pd-se,llumi i vendit jane

    1. B
     Beni

     Me vjen keq qe rrethohemi nga njerez si ky Alibeaj e deputete te tjere te PD-se

     1. D
      Doni

      Keto te PD-se vec mend japin se kur ishin vete ne pushtet vetem vidhnin ,turppp turp qe rrethohemi nga te tille njerez

      1. R
       Rea

       Ky si ato plakat e kqija nuk len vend pa nderhyr mir ju kthye rama

       1. I
        Isi

        Njeri me llum se tjetri jan kta te pd

        1. G
         Geri

         Sa mir ju kthye kti pleres ky rama . Kshu duan kta nje ti mbylli gojen se shum ju esht hap

         1. R
          Rorirota

          I ke thënë të vërtetën, njerëz që imitojnë ishin e tyre. Nuk janë rritur fare, ka dhënë argument pse i quan të tillë, se gënjejnë, s’kanë fakte, s’janë Seriozë e bëhen të pabesueshëm. Ja ke bërë mirë atyre që paguhen me taksat e shqiptarëve, dhe llomotisin vetëm broçkulla.

          1. A
           Armand

           Hec mor pall thuj kto u prek ky se i tha te verteten

           1. A
            Arjan

            Po mir i tha se te ishte aq i aft ky kishte bo hajr per vete

            1. j
             juli

             haahhaha e vertet nuk pasi u prek shume nga keto fjal

             1. T
              Teo

              Sa keq qenka te nisesh diten me budalliqet e alibeaj me shok

              1. k
               koli

               me vjen keq qe ne kemi njenopozit kaq te shumtuar

               1. j
                juli

                ore ajo eshte gjuha me me edukat qe mund te perdoresh per to

                1. g
                 gazmend

                 Keta jane te rrahur nga berisha qe ne bark te nenes dhe ndaj e duan kaq shume sepse jane mesuar me te tillle poshterim

                 1. a
                  alfred

                  Ata jane kelyshe qe kane pire gjakun e shqiptareve per gjithe ato vite me rradhe ndaj tashme skane me vend ne jeten tone por te shkojne e te gjejne vrime e te funden

                  1. n
                   nje kafe per kryetaren ju lutem

                   Kryetarja cfare ben apo fle gjume? Nuk ka lidhje partia politike ketu, ne gjithe boten kjo gjuhe sanksionohet si jo-parlamentare dhe folesi duhet larguar nga podiumi ose te kerkoje te falur!

                   1. a
                    andi

                    Alibeaj eshte kelyshi zgjebarak qe shkon mbas berishes per te marre 2 mij euro per te mbjell leshte

                    1. H
                     Himarioti

                     Urime të përzemërta z. Rama! Vetëm ti mund t'i bësh zap këta salafistët dhe shpellarët, vulgarë, banalë, antishqiptarë të SHQUP-it. Ali Beut, mjafton t'i shikosh surratin për të kuptuar se, qënia e tij, është gjak krimineli.

                     1. M
                      Mire e ka KM pa feh pa di e pa imman..

                      Ju ha dhjevsha racen te gjithe atyre qe paguen nga Taksat e Popullit me te gjitha privilegjet,dhe nuk NDERGJEGJESOHEN te punojne me pasterti per kete Popull te shume vuajtur . Ore pse keta te PD ,,te gjithe shumica po tua japesh Cifteline e dine te gjithe ti bihen Si vegel Muzukore..Mos valle ndikon nga ky lloje Instrumenti Muzukore dicka. !

                      1. G
                       Goni

                       Opozita eshte ne periudhen e menopauzave. Nuk behet me

                       1. k
                        klodjan

                        ktyre ju vje goja masi i heqin nga partia ahahahaa

                        1. C
                         Cafe Namro

                         Seç ka një stil të foluri ky ftillori , me ato kreshendot sadikomazoide si një shtrëmban nj'hamish, si një karocier i xhindosur me kamzhik në dorë n'arrati , një fashoid .

                         1. x
                          xhoxhi

                          Shqipëria u shkatërua nga partia demokratike sapo mori pushtetin e shiti për skrap gjithë mundin dhe djersën tonë.Për mua pak i tha këtyre bedela,pa fe,pa din e iman etj.Meritojnë më keq akoma.Njerëz kriminelë që dalin e thonë:më 12 nëndor marin kryeministrinë dhe po të jetë burrë Rama le të rijë në zyrë!!!!!!.Rama do ikë nga ajo karike ashtu siç tha sot:deri më 2029 nuk do ju lëmë të bëni xhap..Protesta ka si qëllim regullimin e gjërave dhe jo shkatërimin .Po të dalin mbi 100 mijë njerëz në shesh Rama duhet ti thëresë mëndjes po po dolën 5000 vetë(që skemi parë asnjëherë)atëhere si mund të iki Rama?Do shohim se askush nuk do shkojë më 12 nëndor sepse ata vetë deklarojnë se do dalin për rëmujë...

                          1. *
                           *

                           perse rama i trembet krahut te alobeit.perse me salehun nuk reagon keshtu?mos valle i duhet foltorja si opozite.

                           1. V
                            Vlora.Vlora

                            Ordiner dhe rrugac ,po c ke me Salianjin dhe Alibean,ata jane parti e mbaruar ,dihet qe s vine dot ne pushtet me ata komponente qe kane , apo do te heqesh vemendjen nga skandalet e tua,nqs cdo shqiptar do kuptonte skandalin e madh ,te vjedhjes se te dhenave do vinte dhe do te terhiqte zvarre nga kryeministria plehre qe gezohesh me deshtimin e te tjereve ,dhe jo me arritjet e tua

                            1. A
                             Asi

                             Pak i ke thene o Edo ato jane me shume se aq

                             1. G
                              Gysi

                              Ato jane fatkeqsi kombetare dhe sinte tille duhet te trajtohen

                              1. S
                               Shkodrani-Belgjike

                               Ashtu si erdhet ne politike me gjykata fallso, ashtu po ikni nga pokitika, njerez te pa bes. Jeni te mbaruar Rama ka te drejt se ju njeh kush jeni.

                               1. S
                                Shpetim

                                Ai non grata , ty te le pa gjume. Ti e di qe nje dite so te heqe zvarre mne Surrel.

                                1. F
                                 Fariu de la balliu.

                                 Shpetim hajde kape harin tim.saliu te ha mune pa rene ne toke.

                                 Lini një Përgjigje