VIDEO/ “Në 2014 Rama dhe Veliaj më hoqën nga puna në Bashki”, gafa e militantit të Foltores

3 Tetor 2022, 21:16Politika TEMA

 

VIDEO/ “Në 2014 Rama dhe Veliaj më hoqën nga puna në

Xhevahire nga takimi i Sali Berishës me militantë të PD që pretendonin se janë larguar nga puna nga qeveria socialiste. Ironia arriti kulmin kur të ftuarit nga stafi i Berishës janë ankuar se në fakt ai që i ka larguar nga puna në vitin 2014 ishte Lulzim Basha, atëherë kryetar i Bashkisë së Tiranës.

Një prej demokratëve akuzoi fillimisht Ramën dhe Veliajn se e kishin hequr nga puna në vitin 2014 nga Bashkia e Tiranës. Por në fakt, në atë kohë, Bashkia e Tiranës drejtohej nga Lulzim Basha dhe Partia Demokratike, ndërsa Veliaj e mori drejtimin vetëm në vitin 2015.

Mbështetësi i Berishës tha se më 13 tetor 2014 nga Bashkia e Tiranës u hoqën brenda ditës 308 nëpunës civilë.

 “Sot në këtë sallë sjell nëpër mend datën 13 tetor të vitti 2014. Unë kam punuar në Bashkinë e Tiranës, Kryeinspektor i auditit të Bashkisë së Tiranës. Më danë 13 tetor të atij viti, 308 nënpunës civilë të Bashkisë Tiranës u ka ardhur urdhri i largimit nga puna. Gjithsej Bashkia në atë periudhë ka pasur 525 nënpunës civilë. Nga këta 525 , 308 janë hequr për një ditë. Na kanë ardhur letrat pothuajse më të njëjtin motivacion pavarësisht nga pozicionet e punës që kishim. I përkthyer motivacioni nëqoftëse më lejoni në formë shakaje, ishte “Agjitacion dhe propagandë kundër regjimit neokomunist të Edi Ramës dhe të vasalit të tij që sot asht në Bashkinë e Tiranës”, tha qytetari.

5 Komente

 1. r
  robi

  pune shpellaresh, i shkojne prapa perbindeshit te vicidolit se jane pa pune nga vete pd ja dhe merre me mend cfare monstrash ka foltorja. po hunderri Aleksander biberaj a u ankua se ka ngelur pa pune , hajduti i telekomit.

  1. T
   Te tille jini sa here qe hapni gojen

   Ja , keta jane llumi qe mbushin sallat e foltores se bajraktarit serb te Vicidolit ! Kur budallalleqe te tilla leshon nje njeri " i shkolluar " , ish kryeinspektyor i auditit te bashkise , merre me mend se sa tru kane pjesa tjeter e bagetive qe dine vetem te blegerijne e pellasin . . .!

   1. T
    Tenxherja ka gjetur kapakun

    Ehhhh po te nongrata vetem te semuret mendore shkojne se nje njeri normale nuk meret me nje komunist qe bie rruges pa kujtuar krimet

    1. L
     Latif Dreqi

     Njemije here falenderoj ZOTIN qe me ka dhene aq tru sa te mos behem mbushes i sallave te ketyre pisanjoseve qe luftojne per "demokraci"

     1. c
      ce

      Shikoni cfare monstre shpellari ka patur pd ne bashki kryeinspektor tek auditi. Ta ka bere mire Basha o hunderr qe te hoqi nga puna ty dhe shpellaret e tjere qe lane dhite ne pyjet e vicidolit dhe zbriten ne Tirane. Shko tani o moster dhe ruaj dhite ne vicidol se ne bashki nuk kthehesh me kurre o shpellar se dhe ne 2023 dhe ne 2027 ne bashki do jete perseri Erjon Veliaj. Shkoni tek dhite se po ju presin ne pyjet e vicidolit dhe mos i shkoni prapa nje te rrjedhuri non grata se dje u bete gazi i botes me ate shpifje te poshter qe bere me qellim te denigrosh Edi Ramen por re brenda vete duke shokuar gjithe sallen me deklaraten tende te cuditeshme. shkofsh ne te s'emes o inspktor i auditit te dhive te vicidolit.

      Lini një Përgjigje