VIDEO: “Në SHIK bëra punë të shkëlqyer”, si kapërceu Sandër Kovaçi nga duart e Gazidedes te Sali Berisha

19 Tetor 2022, 17:01Politika TEMA

VIDEO: “Në SHIK bëra punë të shkëlqyer”, si

Sandër Kovaçi, i cili udhëheq protestën e pedagogëve rezulton të ketë qenë zyrtar i lartë i deprtamentit të analizës në SHIK-un e Gazidedes.

Fakti u pranua publikisht nga vetë Kovaçi për News 24, i cili shtoi se “ka qënë një punë e shkëlqyer, ajo që ai ka bërë në departamentin më të rëndësishëm të SHIK-ut”, pikërisht gjatë viteve kur SHIK ishte një instrument i torturës, dhunës së përgjakshme në duart e Sali Berishës.


Një video e bërë virale tregon se si Kovaçi shfaqet muajt e fundit në vitin 2022 në takimet publike të Sali Berishës, siç ishte ai në Mirditë, ku Kovaçi mban edhe një fjalim politik.

Videoja tregon se si njerëzit e Bashkim Gazidedes, drejtuesit të SHIK-ut, bashkëpunëtor i dikurshëm i Sali Berishës, sot rikthehen aktivisht në fushatën elektorale të këtij të fundit, duke e bërë më të qartë lidhjen e ish kryeministrit me protesta si ajo e pedagogëve.

7 Komente

 1. N
  Nici

  Me kale te lik nuk fitohet, ashte i dobte, i semure, i vjeter, i ka te tana te keqijat.

  1. E
   E verteta

   Doktor mortja eshte kanceri i Shqiperise, dhe bashkpuntoret e tije jane metastazat qe i marrin frymen Shqipetareve!

   1. S
    Shqiptari

    Mos fole mé se e prish. Pércaktim me se i sakte.

   2. c
    ce

    Perbindeshi i Vicidolit e ka marre rrugen e mutit dhe nuk ka pordheste pedagogesh apo demagogesh . Nuk mund ta nxjerre nga kriza as ky spiuni Sander Kovaci i Gazidedes dhe as neonazisti Aleksander Biberaj qe haptazi beri thirrje per lufte civile per te ardhur ne pushtet ne keshillin e foltores para 2 javesh. Ketij monstresAleksander Biberaj i qenkan mbaruar parate e vjedhura ne telekom hunderrit te neveritur,bshpellarit te vicidolit.

    1. Roberto

     Sado qe Saliu nxjer nga menga e tij asin,derrin apo cupen eshte komplet mbaruar. Ne e kemi ditur por ju te tjeret duhet ta shikoni se si i ka perdorur dhe si po i perdor Berisha agjentet e SHIKUT famekeq te Gazidedes qe e krijoi ai vete per te shantazhuar,pergjuar,vrare dhe zhdukur kundershtaret e tij politike dhe jo vetem. Sali Berisha ka qene dhe do mbetet ne librat e Historise se Shqiperise post komuniste si nje SPIUN,SI NJE AGJENT DHE SI NJE KRIMINEL ME DAMKE.

     1. B
      BRAVO MERO BAZE

      Nje falenderim te vecante gazetes tema dhe zotit mero baze per kontributin qe po jep per ti cjerre masken lytyrave te nongrates komunistit Berrisha

      1. D
       Demokrati vjeter.

       Ne foto njihen dy kriminelet me te medhenj te shqiptareve , Salushi me Gazin e dedes , po ne foto eshte shtuar dhe kryesindikalisti i petagogeve te universitetit nje fare Sandro leshi , si spiun i rregjur , fshehur deri tash nen petkun e petagogut . Kjo rrace e keqe duhet abandonuar e fshire nga ekrani .

       Lini një Përgjigje