"Vjedhja e thesarit të Krrabës s’do hetohet kurrë, dëshmitari kryesor vdiq në burg"

20 Janar 2023, 20:40Politika TEMA

"Vjedhja e thesarit të Krrabës s’do hetohet kurrë,

Kreshnik Spahiu thotë se vjedhja e thesarit të Krrabës nuk do të hetohet kurrë sepse dëshmitari kryesor u vra në burg.

Ai tregoi se në vitin në të cilin ka ndodhur ngjarja, Spahiu ka pasur zyrën e tij juridike me 12 degë në gjithë Shqipërinë dhe zyra e tij e avokatisë ka mbrojtur Arian Bishqemin, i cili sot nuk jeton, por ka qenë drejtor i sigurisë në ministrinë e Brendshme.

“Është zhvilluar një hetim tërësisht i cunguar, viktimat, domethënë personi që e denoncoi fatkeqësisht u burgos, pra vetëm sepse guxoi të flasë. 

Vuajti, nga burgu iu shkaktua një sëmundje shumë e rëndë dhe më pas humbi jetën dhe tashmë është e pamundur të dëshmojë,” – u shpreh Spahiu.

15 Komente

 1. H
  Hetimet nuk varen nga X deshmitare o Nastradin

  Kty jane Dy Hajdutet qe jane Pergjejesit dhe urdheruesit e gjithe Aksionit te Thesarit ,kujt i duhet deshmitari ktu edhe pse ti or mut ,me tymset e tua ,nuk te pjerdh kush . Ka te tjer Deshmitare ala gjall ,qe dine ato qe duhet o pordh Hetimi eshte i pashmangshem sepse behet fjale per nji Thesar Shteti e jo nji Vile Lalzi Nuk i dhe nji sqarim opinionit ktu : Perse hike nga Shqiperia o pusht dhe me cilat Para jeton aty ne Gjermani , ku i gjete kto pare ?

  1. k
   k

   Një shtet i dominuar nga mafja e "politikës",është shtet i vdekur. Është vetëm çështje kohe.

   1. s
    salikoqepetulla

    Kom shume I sakte ja 100 per 100 dakort te lumte.

   2. R
    Realpolitika

    Ty Z.Kreshnik te takon te besh ca vite burg se na paske mbajtur shume sekrete hetimre . E shkreta Shqiperi e i mjeri popull kush e ka drejtuar ! Sali Berisha dhe Like floriri e kan vjedhur e masakruar kete popull, por nuk po e len te qet akoma . Tani po hedhin shume nga parat e vjedhura per te ngaterruar popullin , per te shkaktuar vellavtasje e rremuje qe te shpetojne nga ndeshkimi , nga burgu .

    1. A
     AJET DELAJ

     O Niku po jane bere hetime për fareonin Tut dhe jane gjetur shkaqet e vdekjes. Gjithcka eshte e mundur nen kujdesin e FBIse

     1. C
      Celo Mezani

      Komenti me i gjetur i dites.

     2. .
      ...............

      Çfarë flet, ore Spahiu, unë kam shumë besim se do zbardhet si çështje, ka zbuluar Tak Ngjela fakte të reja.

      1. h
       hik er bythqim e ha noj Wurst derri Gjerman aty

       po kur i duket edhe ktij bythqimi qe ropi KLD dhe iku si zvarranik ne Gjermani . Kujton ky plehr se e pjerdh kush cfar shkruan ky . hahahaha .ku duhet te Hetohet se me cfar paresh jeton ne Gjermani dhe burimin e tyre . Duhet te hetohet per Korrupsion ne KLD per shitjet Licensash Noterie Avokature etj etj dallavera qe disa i kan nxjer tashme ne drite . eshte bo edhe maloku me keq nga bushati ktu ha ha ha

       1. B
        Boston

        Ky palaçoja para nje jave tha se gjyqi i 21 Janarit nuk mund te behet se kaloi 10 vjet….. dhe shkaketari eshte Edi Rama….. Ky gjithmone shpije uje tek mulliri i Saliu….. Mos e degjoni kete kerme ….,

        1. s
         salikoqepetulla

         Ore kar Kreshniku duhet kush e vodhi Like floriri e di gjithe populli,ti pse llapaqen si qen bir kurve je.

         1. M
          Moisi Golemi

          O Niku, po kur Saliu qenka kaq i keq, përse u bashkove me të te Çadra?? Madje bëje edhe shqiponjën me duar me të. Yyyyyshtt, legen!!!

          1. N
           Nick Rossonero

           Kreshnua thjesht po thote se ky "hetimi i vjedhjes thesarit" eshte nje Bllof e nuk vlen, duhet sajuar dicka tjeter si p.sh. ato bisedat e pergjuara nga nje zbulim i nje vendi "mik" per 21 janarin..ose c'te jete tjeter, mjaft te behet ca tymnaje qe te mbulohet ajo qe nuk mbulohet dot, Super-vjedhja qindra miliona Euro tek Inceneratoret.

           1. a
            azem bejta

            E akuzonin Ahmet Zogun per vjedhjen e arit në luftë Sala dhe iliri e vodhen floririn në paqë dhe në demokraci

            1. L
             LOL

             Cari hesht i nemitur. Krimi ende pandeshkuar Gjaku i Viktimave shkoi kot Ligjin permjer nje idiot Per ne a ka te ardhme o zot

             1. K
              Kuçioti

              U ankuat nga Enveri,qe nuk mori nje kacidhe,te gjitha ja la popullit,dhe u investua ne Shwiperi,mir apo gabim investimi, do flasi historia,por nuk beri asgje nga keto hajdutlliqe,e vrasje qe kan bere keta te sotmit,cdo gje me ligj,e me dokumenta,e te arkivuara,kurse keta te sotmit,me maliq,pa dokumenta,e te pa arshivuara,pra jo me ligj por me maliq,ose me kanun,ne gjuhe me te tjesht.Zoti Amerika dhe SPAK e ndihmofte Shqiperine nga keta hajdute dhe kriminel.. Respekte Tan Hoxhes.

              Lini një Përgjigje