Zgjedhjet në Kukës: Pjesëmarrje e ulët, deri në orën 14:00 votuan 28.92% e votuesve

24 Shtator 2023, 16:24Politika TEMA

Zgjedhjet në Kukës: Pjesëmarrje e ulët, deri në

Këtë të diel qytetarët e Kukësit i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri, mes Albert Halilajt nga PS dhe Emri Vata i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’.

Sipas të dhënave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, deri në orën 14:00 votuan 28.92% e votuesve.

Edhe në këto zgjedhje, Partia Demokratike zgjodhi që të mos dalë me kandidat.

Zgjedhjet e pjesshme  në Kukës zhvillohen pas video-skandalit seksual që përfshiu ish kryebashkiakun Safet Gjici, vetëm disa javë pasi fitoi zgjedhjet e 14 majit.

 

Lini një Përgjigje