“Zotëri hap krahun”, Arjan Çani zbulon prapaskenat: Si erdhi zyrtari i CIA-s në zyrë Berishës dhe çfarë i kërkoi

19 Maj 2023, 09:39Politika TEMA

“Zotëri hap krahun”, Arjan Çani zbulon prapaskenat: Si

Gazetari Arjan Çani tha se Sali Berisha u detyrua të lërë pushtetin në 2013 nën presonin e amerikanëve.

Çani tregoi se 10 ditë para zgjedhjeve Berishës i shkoi në zyrë zyrtari i lartë i CIA-s që sipas tij i kërkoi të hapte rrugën për rotacion politik.

“Të gjithë e dimë, edhe pse nuk thuhet publikisht; Berisha pati një presion 10 ditë e fundit para zgjedhjeve. Ka ardhur  zëvendësi i CIA-s, të gjithë gazetarët e dinë dhe Berisha s’e ka mohuar asnjëherë. 

Pati një presion atëherë: “zotëri do hapësh krahun”. Ramës nuk di t’i ketë thënë njëri zotëri do bësh zgjedhje të rregullta, ndryshe të tërheqim zvarrë”, tha Çani.

Ai tha se në Shqipëri nuk janë bërë ndonjëherë zgjedhje, me përjashtim të vitit 2013 që u bë rotacioni dhe nuk pati kontestime.

Kjo, sipas tij ndodhi pasi për herë të parë në 30 vjet Berisha nuk i preku zgjedhjet.

Çani u shpreh se në zgjedhjet e 14 majit ka prova pafund që tregojnë se vota u tjetërsua.

“Këtu zgjedhje nuk janë bërë ndonjëherë, me përjashtim të 2013 që u bë rotacioni dhe nuk pati kontestime. Me sa duke për herë të parë në historinë e këtyre 30 viteve doktori vendosi të mos i prekte zgjedhjet. 

Sot duam s’duam ne ka prova pafund që administrata është përfshirë, heqja e numëruesve të opozitës, heja e logos, këto e tjetërsojnë votën.

Mos ta quamë vjedhje, por është tjetërsim vote. Kjo nuk bëhet në 1 ditë , premtimet për pensionet dhe rrogat s’u hodhën kot. 

S’kisha ndonjë dyshim që do fitonte pushteti, por s’ma priste mëndje që do merrte Tropojën dhe Kamzën, Shkodrën edhe e prisja”, tha Çani.

59 Komente

 1. S
  Sala

  Nuk e kam zakon te perdor fjale te pista por ky tip eshte shume mut njeri. Por mut fare. Bilè ndonjehere bie ere te keqe edje me shume se Bushati apo Lubonja apo Çim Peka etj.

  1. T
   Taulant

   Ky eshte nje qenie e degjeneruar, por kam pershtypjen qe keshtu ka dalur nga gopi i semes, ne krutanet i quajme laskar keta lloj tipash! Nejse, tashme jane komplet te zhveshur dhe populli i dallon mjaft mire.

   1. M
    Milua

    Eshte i neveritshem! E ka qef efektin. Fjalori i tij eshte si placke e strepsur nga koha. I thote "vella" kujtdo: "s'ke faj vella", "eshte i papare!", "Ramsi" i thote Rames... Njeri banal, me kulture banale

   2. k
    k

    Kur çdo fshatar thashethemexhi ndjehet i autorizuar të bëjë muhabete pazari pa asnjë përgjegjësi morale apo ligjire, dmth se jeni në një shtet të botes të trete.

   3. I
    Ilir Metaj spiun i grekut

    Ik or spiun grk

    1. m
     meti

     Arjan nuk e diteke te gjithe biseden sepse i derguari i "fabrikes" qe e prodhoi Saliun e porositi veças qe te distancohej nga koqe si puna jote por ai prerazi iu pergjigj atij :Si mund te distancohem une nga koqe si Arjani ,Raqipi,Fevzua,Mul Noka e plot e plot lango te tjere kur une jam me koqe se ata!Atehere ai e keshilloi qe vazhdo dhe do ia shikosh hairin kesaj pune.

    2. K
     Kasemi

     Keta jane te cuditshem. Sipas ketij koqes, Mulit e te tjereve ne vitet elektorale qeveria nuk duhet te beje investime, nuk duhet te ndertoje rruge, shkolla, spitale, nuk duhet te rrise rrogat, nuk duhet te rrise pensionet por te bllokoje komplet jeten ekonomike te vendit. Dhe meqenese cdo dy vjet ka zgjedhje, i bie qe cdo qeveri nga 4 vjet qe ka mandat duhet te punoje vetem dy vjet. Hajde koqe hajde. Nderkohe fondet e buxhetit te shtetit per investime, pensione, asistence, rroga, etj etj Muli i konsideron miliarda per te blere zgjedhjet.

     1. E
      Eni

      Sicilia e viteve 60. Kjo eshte Shqiperia. Te forte e Tomes shikonim ne qendra dhe policia nuk ndihej..ne ca raste I moren zvarre police.Cte them mjere Shqiptaret. Duhen ca vite te vije ne shina kjo pune por duhet nje prokuror e kta bien si gure dominoje.

      1. T
       Tarras-Bulba

       O Eni gazepi, po c'i jep asaj gojes duke nxjerr diare te tilla... Po pse s'i tregon me fakte kur u nxorren zvarr nga policia. Kaq debile te jesh te besosh keto perralla...!? Apo verberisht si nje pionere e bindur ndjek mesimet e Xhaxhi Sa-Hales, shpif shpif se dicka do mbesi...!? Tru-laraska e truthare!

      2. L
       Lazaratasi

       Bravoi Cani je kokrra e spiunit te grekut dhe e bythqirit sigurisht

       1. T
        Tropojani.

        Pa qi nanen Shiqere, kjo gjë ka ndodhur. Keto gjëra ndodhin në të gjitha sferat e shoqerisë. Megjithse 103% e popullit Shqiptar e donte Berishen dhe votonte demokratikisht me të dy duart për të, ai (berisha) u ndal dhe hapi rrugën, sepse zv/drejtuesi i CIA-s Amerikane i shkoj në zyrë dhe i tha " zoteri hap rrugën...", sepse, megjse shumica e popullit të voton, të deshiron dhe të beson, tani duhet rrotacioni. Sali shkerdhat Berisha, si demokrat që ishte, hapi rrugën me shumë deshirë për ti sherbyer atdheut dhe demokracisë. Rrotacioni, në çdo gjë ka rendesinë e vet. psh, - përpara 2 viteve, në mengjes e pava dhe e ndalova në një trotuar në Tiranë Arjan Çanin, të cilit i thashë, që të ma sillte ruan e tij pasdite tekmali me gropa, sepse kisha deshirë ta palloja. Arjani, më tha, qysh-bre keshtu, po ajo më don mua. Unë i thashëqë ti Arjan je demokrat dhe e kupton, që gruan tënde duhet që ta palloj, ti hap rrugën zoteri, sepse duhet rrotacioni në emer të demokracisë moralo-shoqerore. Arjani e kuptoj, që duhej hapur rruga, dhe ma solli gruan në tepsi, njësoj si Berisha, që në emer të rrotademokratik, megjthse populli e donte, ja dhe pushtetin në tepsi Ed Gjigandit. Pa qi nanen Shiqere asht e vertetë, dhe Arjan Çan demokrati ka të drejtë.

        1. B
         Bato

         Ik mor palaço.Ore a ke prinder,a ke grua,a ke te aferm dhe ne së ke,kaq te çuditshëm qenkan qe nuk te thon:mbylle ate hale goje se qelbe dynjane.Apo edhe ata si ty jane.Ne se eshte keshtu ju e paskeni ne gjeneze rracen e mutit.

         1. I
          Ifan Taksuris

          Me të dëgjuar e ke? Nga Saliu e ke dëgjuar?

          1. D
           Drini

           Po te kishte nje shtet te rregullt, ky tipi i dhjer do hante mut ne Rec.

           1. s
            sopiqoti

            Arian Cani ??, ".bythe e plasur e Kolonjes",Aq din dhe aq thote.Asnjehere nuk ka dhene mendim me vlere POR vetem karagjozlleqe.

            1. T
             T

             Po qe te qiu grun ty pse se tregon mor cani .mir burre kurve .njeri i peshtire orandaj ju qihen grate juve se jeni te peshtire si njerez she grate ndjejne neveri per tipa si ju .

             1. E
              E verteta e vertete

              Nano ne 2005 beri zgjedhje te rregullta dhe e dorezoi pushtetin sipas te gjitha rregullave institucionale dhe i a la Berishes ne zyre gati dosjen e kalimit te pushtetit. Cani mos e anashkalo kete fakt.

              1. E
               Eri

               Dhe Berisha ja la cdo gje me dosje ketij....e zgjedhje terregullta apo jo....

              2. B
               Budallalleku paguhet shume mire.

               Sa me budalla e psikopat te jete njeriu aq me I mire paguar eshte....Shih Saliun,shih Canin...S po permend Luizin e Kardashianin.... U rrofshin shkencetareve trute...

               1. U
                Undefined

                Po dhe pastaj o qelbs sufllaqesh...ka harruar Doktorr mortja te te thote se kush e solli ne pushtet Diktorr mortjen me 2005....apo beson ti o zgjebe e Athines se erdhi me vota.....rri urte o b..q...sufllaqesh e mos na caj kkkk...se je "mik" ne keto troje dhe mos e "shqyej" shume b....me perrallat e Doktorr mortjes....ben mire te mbyllesh ate.....hale..se qelb....kolon i ndyre....

                1. K
                 Km

                 Mire ,more hale cani,po' ne kohen e Berishes,qeverria dhe bashkite e PD a e nderprene punen,qofte Edhe dy dite para zgjedhjeve,?Jo.Dhe kur punoja qeveria dhe administrata qendrore dhe e bashkive socialiste ,quhet blerje vote.Jeni te rrjedhur ?Dakord,pse nuk propozoni nje ligje:-me daljen e dekretit per zgjedhjet(Pra 6muaj prepara)qeveria,administrata,bashkite,shkollat,spitalet,Pra institucionet shteterore duhet te nderpresin punen.Veprimtaria e kompanive private qe Kane marre kontrate shteterore Pune te nderpresin punimet(kush i paguan puntoret?mami i Arjan canit me ate grekun qe i ben punen).Ju jeni te debilizuar fare.O sipermarresi mediash,pse i mbani keta idiote anale iste,pse ndyni masmedian .Pastroni ekranet dhe faqet e shtypit nga mutrat e haleve.

                 1. G
                  Goliku

                  Ky Cani është një fashist që flet shqip. Një i shitur këmbë e kokë tek armiqtë e kombit tonë.

                  1. S
                   Skraparliu

                   O cani o greku i mutit qe ky pushtet te le hapsire te flasesh cfare te duash,o bythqire pse te dhimset kaq shume sala nxiri faktet kush i ka bere me keq ketij vendi sala apo edi kur flisje me lire kur mbreteronte sala apo rama ti spiune i mutit shikon sa leke te japin dhe kthen bythen o plere qe fryesh si kaposh neper banaqe televizori ilace i befsh ato leket qe mere se nuk flete drejte qe te besojne kush te shikone.

                   1. D
                    Dardani

                    Foli edhe ky rrota…. Vërtetë ky mendon se e merr kush seriozisht??

                    1. R
                     Remo

                     S'eshte cudi qe te kete ndodhur Arian. Salehu, ka qene i perkedheluri i Ameriqise per t'i bere gropen Shqiperise, po ata e rIkthyen ne pushtet ne 2005-en, sic bene ne 91-in kur Rajerson shperveshi menget dhe prishi qeverine e stabilitetit per te lincuar lugatin e Vicidolit. Por nje gje s'kuptoj une, Edvin corapekuqit, kusarit te palodhur, ka per t'i thene dikush IK apo do ta kemi aty duke bere "sherr" me non grata gallaten deri nga 2030-ta kur t'i kene nxjerrur fundin fare? Nejse, nje dihet mire nga populli dele(Luizeria),, goditja perfundimtare shtetit ju dha ne 2008-en kur dy korkodilet Berisha

                     1. P
                      Politike e zhgenjyher .

                      Taksirati i te gjithve Qytetareve te thjeshte ,qe mezi e kalojne fundin e Muajt dhe me Borxhe. Se sa per keta politikane te kujdo Partie qofshin nje mute me nder,,se e kane ne terezi. Eshet FATEKEQESIA me e madhe qe ato Prinder qe punun tere Jeten , nuk Gezojne nje Pleqeri te mirefillte ne fundet e viteve te Jetes,dhe per shume Femije qe duhan Kujdesin qe te riten te Shendetshem dhe me gezushmeri.. Politiakne e ndershem duhen te jene te thjeshte me, pa Pasuri Miliardere,,prandaj them FATEKQESI per te gjithe.. Zoti i mallokfte dhe ju befshin te gjitha Ilace, muterve qe ketu e 32 Vite akoma nuk gjeten nje gjuhe te perbashket per te miren e te gjithve Qytetareve.

                      1. P
                       Politike e zhgenjyher .

                       Taksirati i te gjithve Qytetareve te thjeshte ,qe mezi e kalojne fundin e Muajt dhe me Borxhe. Se sa per keta politikane te kujdo Partie qofshin nje mute me nder,,se e kane ne terezi. Eshet FATEKEQESIA me e madhe qe ato Prinder qe punun tere Jeten , nuk Gezojne nje Pleqeri te mirefillte ne fundet e viteve te Jetes,dhe per shume Femije qe duhan Kujdesin qe te riten te Shendetshem dhe me gezushmeri.. Politiakne e ndershem duhen te jene te thjeshte me, pa Pasuri Miliardere,,prandaj them FATEKQESI per te gjithe.. Zoti i mallokfte dhe ju befshin te gjitha Ilace, muterve qe ketu e 32 Vite akoma nuk gjeten nje gjuhe te perbashket per te miren e te gjithve Qytetareve.

                       1. A
                        A.G.

                        "Këtu zgjedhje nuk janë bërë ndonjëherë, me përjashtim të 2013 që u bë rotacioni dhe nuk pati kontestime." Kjo nuk është e vërtetë. Më 2013 kafsha e shpellës së Viçidolit ka përmendur ekzaktësisht të njëjtat akuza si më 2023. Bandat, krimi, mafia, droga,administrata e Bashkisë, blerja/vjedhja e votave. Nuk ka akuzuar vetëm Policinë e Shtetit dhe SHISH-in sepse ishte vetë kryeministër.

                        1. S
                         Shqiponja

                         Saliut I q.. sa gocen te q...sha gruan spiunet e grekut rop q...ra.

                         1. l
                          labi

                          Kur kam marre rrugen e kurbetit ket Canin e lashe duke ngrene patate te skuqura ose hamburgere te las vegasi,po dhe tani po e shikoj qe ka ngel te patatet,nga lista Greke e pagesave ky besoj duhet te jete i pari.Po si mor fshatar i dal ne Tirone viteve 2000 shkon deri aty sa flet gomarlleqe,po si do merrej oficeri i CIA me nje plak te rrjedhur,pervec 92 PD kurr nuk ka fituar ne Shqiperi,Rma sa here ti cohet e mund ate parti te dal boje.Fjalet e liga te blloku thone se ky koqja e ka marr vesh me ke e tradhton gruja e nuk ka ca ben,i urren Shqiptaret per nje arsye qe ai e di.

                          1. M
                           Marin

                           Do vije prap ai shefi i CIA ! 10 dite para zgjedhejve te 2025 dje do i thoj Rames hap krahun se do sjellim salen prap, Mos e rruaj Cani. Sa inat i vjen Qim pekes qe nuk i vajti mendja me perpara se ty per kte muabet. Ja fute Qimit bravo

                           1. U
                            Ushtari.

                            Arjan ti vjen shume ere nga gjella e hereshme qe ke ngrene.Te paska pelqyer shume qe e ha gjithmone edhe kur se kerkon te japin me detyrim.

                            1. N
                             Noci

                             Me plot gojën ky eshte nje zaberhane.Ne 2013 edhe po te ishte me amerikanet PD do te humbte se ishin mbledhur shume shkaqe per kete pune .Ilir Meta nuk qe budalla qe u largua se e dinte qe majtas do merrte vota dhe ashtu ndodhi.Saliun nuk e trembi asnjeri e mos na shitni pordhe t'a justifikoni sepse Shqiperia ishte ne prag te falimentimit me keq se Greqia dhe ai e ka permendur ne kuvend se e dinte se po dorezonte nje vend ku borxhi ndaj biznesit ishte gati nje miliard me te cilet ishin bere rruge qe krenohej por parate i pagoi Rama .Edhe permbytjet e Shkodres i pagoi PS.Kurre nje PD me keta qe ka sot ne drejtim nuk vjen me ne pushtet dhe mos na Çani trapin me zgjedhjet se kane qene normale .Qe ne fillim OSBE ODIHR. I i kane vleresuar normale ,te qeta pa incidente te shkallet problematike .Mjafton te shikosh Himaren ku fiton kandidati ne burg ,veriu shqiptar qe ju te mbyllni gojen e mos te fantazi i me CIA me keq se Berisha juaj

                             1. V
                              Veterani

                              Pra sipas Çanit :Berisha me një fjalë të agjentit të cias e bëri rrotacionin. Kurse sot ky Berisha po shkrin PD ka dal kundër Amerikës sikur të ishte Putini. Pra e kuptoni këtë lytyrë (Çani) që kërkon të riciklojnë një lytyrë si(Berisha) me pa tjetër dhe PD Shqipëria le të shkojnë në greminë.

                              1. g
                               genocidi grek ne cameri vrane femije, fredi beleri

                               po palikari po palikaris beleris qiris bytha arian canis

                               1. "
                                "BOHOTINA"

                                Po populli e dinte qe ne 2013 i vajti zyrtari ne zyre perbindshit ??? A ty te te rroje bluza e zeze pa jake, se mendja te ka lene shendetin. Si nuk more nje fije dinjitet nga Flamur Çani...

                                1. N
                                 Nari

                                 Ky eshte nje filo grek i ndyre,megjithese te jatin e ka nga Mashkullora e Gjirokastres,ndersa nenen ka minoritare greke.Sajon gjera te ndyra,qe medemek amerikanet i paskan bere presion Sales duke qene kryeminister te "hapi krahun" ne zgjedhjet e 2013 !! Kjo nuk ka bythe te rije,dhe eshte vetem mendja e cartur e ketij filo greku qe mund ta sajoje.Sala nuk po pyet dhe nuk terhiqet,por perkundrazi rikthehet duke mos qene ne pushtet,jo me ta lere pushtetin vete !! Pale kur thote qe vetem zgjedhjet e vitit 2013 jane te rregullta,pra ato qe beri Sala !!! Po ato te 2005 kur la pushtetin Nano dhe erdhi idhulli jot nongrata,po zgjedhjet e vitit 1992 kur erdhi Saliu i ketij Mutit ne pushtet me 2/3 e parlamentit,c'fare ishin o faqezi i ndyre?!

                                 1. T
                                  Titititi

                                  Ku mbahesh per gazetar mor felliqsire.mer te qifsha ate greken.ti qe lahesh ne pishin lakuriq mer bythqir.tja rrush edit dhe i shkofsh mbrapa fred bejlerit.

                                  1. a
                                   astrit

                                   Une besoj se nuk flet kot ky agjenti i Asfalise Greke.

                                   1. R
                                    Raifi

                                    Vertet nuk flet kot agjenti grek,por nuk e thot faktin se Edi Romën do e mbaj në pushtet Europa dhe Amerika për sa kohë nuk përfundojnë bisedimet Kosovë -Serbi.I vetmi Rama me bashkëpunëtorë do e mbaj krahun e Serbisë në dëm të Kosovës për çka ndërkombëtarët tani publikisht janë dakorduar të ndihmojnë Serbinë në dëm të Kosovës nga frika e një lufte tjetër me Rusinë.Ndoshta një.poshtersi do ta bënte edhe Salihu,por megjithatë nuk e ka elektoratin e Rames.Pastaj Rama është i vetëm në pushtet bashkëpunëtorët e tij kryesisht femra dekori që luan kohe me to.

                                   2. A
                                    Aron

                                    Foli ky kolloqithja. Pervec graqirve nuk e di kush ia var ketij.

                                    1. M
                                     Muhameti

                                     Po ne zgjedhjet e majit te 1996 kur amerikanet e thane Saliut te perseriste zgjedhjet ne 40 zona elektorale pse nuk i degjoj Saliu? Apo nuk i desh qejfi. Hajde llogjike qe me paske o Cani. Me ke flet ti me budallenj.

                                     1. F
                                      FATMIRI

                                      ÇANI NJERI I ÇEKULIBRUAR NJE FISQIR PLERE DHE NJERI PA KARAKTER NJERZ SI PUNA E KETI GRUAQIRIT DUHET TE BEHEN SAPUN

                                      1. t
                                       tironsi

                                       nuk i vem faj keti legeni se agj kapacitet ka cni va prete me ..

                                       1. A
                                        Arjan motra gruan kam me ta q..i rac greku.

                                        Arjan hap krahun se une jam me i mire se ty. Gruan tende kam qef me ta shkerdhy do ta kenaq te jap fjalen do haj k..r Shqiptari do ndihet femer gjigande

                                        1. A
                                         Arjan motra gruan kam me ta q..i rac greku.

                                         Arjan hap krahun se une jam me i mire se ty. Gruan tende kam qef me ta shkerdhy do ta kenaq te jap fjalen do haj k..r Shqiptari do ndihet femer gjigande

                                         1. L
                                          Llazi usa

                                          Ky mut, bene mire qe flet keshtu, se i takon eshte jashqitja e Sali Berishes.

                                          1. M
                                           Muzaka i Ri

                                           Cani te kam bere prenotim per vizite te Doktor Ruzhdi Metali, tha sille se e rregulloj une nga trute, I thashe, i thashe qe e ke mik, cfar miku tha, une tall bythen me Canin.

                                           1. R
                                            RREMA

                                            Uuuush he dreq. Grek pederast

                                            1. L
                                             Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

                                             O gazetar muti, te qifte Kina gruan, nonen, motren cfare ke! Nuk e justifikoni dot non graten o shkerdhate, te qifsha kurven!

                                             1. s
                                              shqipetari

                                              “ Zeri i Athines” u aktivizua perseri..!!!??? Ky maskara e bastard i ndyre. Shqiperia ka shtet leshi ku racistet greke bejne propoganden anti shqipetare te mediat shqipetare..!!!!!

                                              1. N
                                               Noci

                                               O Raif .Deri sot askush nuk ka bere per Kosoven se PS dhe Edi Rama qe ne mes te Beogradit i kerkoj Vuçiçit njohjen e Kosoves dhe ne çdo takim ja kerkon.Pastaj qe t'a dish nderkombetaret me ne krye SHBA nuk e leshojne Kosoven dhe as Mitrovicen,se po te duan t'a demtojne ikin prej aty por tani Europa nuk eshte si para 100 viteve se e kane kuptuar qe atehere gabuan qe ja dhane Kosoven Serbise.puna eshte se Serbet duke dashur te perfitojne e ngadalësojnë procesin

                                               1. D
                                                Detaro

                                                jane sulur te gjithe turqit skipfoles

                                                1. R
                                                 Revolucionari

                                                 Si është e mundur që këtë plehrë e ka marrë në punë ABC news, këtë antishqiptar të tërbuar, i pazoti për asgjë, që nuk di të bëjë asnjë punë. Ju bëj thirrje drejtuesve të TV ABC news, ta shkarkojnë nga puna këtë palaço e qelbësirë.

                                                 1. I
                                                  Informimi i vertete.

                                                  Sikur te mos te mos i kishim keta gazetare karagjoze te blere qe u sherbejne interesave te paligjshme e qe bejne pseudoinformim byt....e si puna e Canit, Pekes, Fevziut,Bushatit,etj, ju siguroj qe nuk do te na mungonin. Qelben dynjane.

                                                  1. K
                                                   Kristi

                                                   More ky langaraq duhet te merret me ato traplleqet e zones lire....jo te beje komente...

                                                   1. h
                                                    hasani

                                                    Cfare ndyresire eshte ky njeri. Po si nuk di te flase njehere si gazetar por gjithmone si bythelepires eshte.

                                                    1. J
                                                     Juliano

                                                     Këtij që kur i ndërroi jetë ardi daullxhiu personi karazmatik i emisionit zon e lir, ka mbetur me Gjithologun Curri. Të dy të ftuar ke Grida, këta janë më neveria panelit, të dy ironikë dhe qeshtarë të atyre që qeshin vetë. Stazhi i zonës lirë, curr curri, bëri që të jetë gjithologu i kohës sot ku mungojnë ujqërit tek çan bytha. Një fytyrë pa fytyrë, ku mendon se di gjithçka, në të vërtetë s’din asgjë. Ky është kopja e berishës, për të dhënë lajme nga burime thashethemesh, ku ja aprovon curri dhe grida. Këta bashkë me disa studio televizive, kanë mbetur pa audiencë dhe ftojnë njëri tjetrin, me kushtin si do dojë grida apo anasjelltas çani tek zona lirë, por me kushte, që të shashë apo të biesh dakort me ato që do grida apo çani, pastaj në lojë futet Curri, ku ky e curron bisedën në favor të currëve që drejtojnë emisionet përkatëse. Mjer ne që kë duhet të dëgjojmë.

                                                     1. E
                                                      Erindi

                                                      Eshte per tu habitur me disa kanale televizive qe marin per analist nje debil Si Arjan Muti Si mund te bien kaq posht Ka ky vend analista te shkelqyer qe te japin uj ne bisht te luges Cfa min te degjosh nga Arjan korfillaku Ai babai e ka shqiptar por do jete zen me shuren e mengjezit ndaj nuk ka asnje lidhje me analistin pa le me Shqiptarin Tpu tphu rac e bler nga greku Ti vij turp drejtorit te programacionit te top cenell qe e fton I vetem i ul vlerat dhe shikushmerin

                                                      Lini një Përgjigje