FOTOT: Si kërkon Albin Kurti t’i kthejë vajzat shqiptare, një shekull mbrapa

15 Gusht 2022, 12:27Rajoni TEMA

FOTOT: Si kërkon Albin Kurti t’i kthejë vajzat shqiptare,

Albin Kurti kërkon të kthejë vajzat më shumë se një shekull mbrapa, atëhere kur ato mbuloheshin në shumicë.

Ai do që të ligjërojë mbajtjen e shamisë tek vajzat mbi 16 vjeç.

Fotot e mëposhtme ndërkohë tregojnë periudhën e më shumë se një shekulli më parë, kur në trojet shqiptare vajzat mbuloheshin komplet dhe të huajt në identifikonin si një vend i prapambetur mysliman.

 

31 Komente

 1. K
  Këshilltari Presidentit BEGAJ

  Duhet ditur që Kosova nga 1999 është shtet i panvarur, por duke qënë në dijeni të problemeve të ndryshme dhe të shumta, bëjn thirrje për ndihmë dhe vëmëndje duke mos menduar që humbin dhe ata pak të drejta që fituan nga jeta e 1400 fëmijëve të barbarit Millosheviç.

  1. K
   Kalec Dega

   Republika shqipfolese e Shqiperise leksione Republikes turke Koqovare! Lol

   1. K
    Kar Kalec Dega

    E nxore koken ti ore bythqiri i Jnulles dhe i biri i kurves ?? Trumpin e bastisen , gjeti FBI -a , mamane tende dhe Evi Kokpalarin ne bodrum ....ckerkonin atje ?? Apo llap llap me goj

   2. K
    Ku Ka islame nuke Ka jet

    Ku Ka islamike dhe islame nuke Ka jet veq prapambetje, dhune, vrasje dhe terrore një lloje si bishate e kuqe. Poshte Turqija poshte mentaliteti Turke Otomane poshte Ed Rame Turke Erdoganit hajduti bashke me Sali Gerdeci dhe ilir hajduti spiuni. Prandaj të gjitha vendet muslimane jetone ose varfri ekstrem ose në diktature në as një vend Muslimane jeta nuke ështe normale.

   3. M
    Moza

    A ka vajzë Albinladeni? T'a fillojë vendosjen e shamisë te vajza dhe gruaja vet pastaj të kthejë popullin 100 vjet mbrapa

    1. E
     Erion

     Ce duam shamine i nxjerrim jashte te gjitha me gjoks shale sumatrice kullosim syte yyyyyppppp xhixhi.

     1. r
      reti11

      Me motren tende bëj çfarë te duash. Leri te tjeret rehat. Kërmë.

      1. Z
       Zion

       Po ti surratQen pse nuk mbulohesh se je shemtire arabe. Ti mbulo veten njehere o Muti I Devese dhe leri femrat. I lave dhembet sot o pis

      2. L
       Luli

       Po do te mos shikosh gjoks e shale, shko jeto ne afganistan apo pakistan. Lere evropen, andej eshte bota jote.

      3. K
       KATUNDari i rrushbullit

       Shqiptaret vetem Enver Hoxha i beri njerez.

        1. I
         Igor

         100% e vertete Shqipetaret i shkolloj,ndertoj industri ,nji ushtri te forte te popullit feja ishte vetem ne shtepi e lejueshme,Hoxhallarve dhe priftave jua dha llopatat ma te medha,njrzit marthoheshin simbas dashurise ortodoksme muslimane ,me katoliket ,kurse keta qente sot thuan kisht diktature jo kishte regulla jetese ,kurse sot mbeti Shqiperija pa popullsi,rofte Enver Hoxha.

        2. k
         katarakti

         Tema dhe botuesi i saj e urren pa kufi Albinin dhe përpiqet ta nxijë me çdo kusht. Albini ka bërë mirë që ka thënë që deri 16 vjeç nuk ka shami, pastaj bëni ç'të doni. Nuk ështê Albini nxitës i këtij problemi, por disa qarqe fanatike islamiste të drejtuara nga një farë Shefqet Krasniqi. Dhe vetkuptohen se këtu ka dorê edhe Serbia. Nuk mund të kthehemi në kohën e Enver Hoxhës kur me ligj dhe me dhunë u ndaluan kishat dhe xhamitë. Njerëzit duhen lënë të lirê të zgjedhin. Duhen luftuar po ashtu të dy ekstremizmat: Si dalja lakuriq, nxjerrja e shalëve dhe bythës përjashta, por po ashtu edhe mbulimi nga koka te këmbët. As cullak, as ferexhe.

         1. G
          Gheg

          Te njejtit qe paguajne Shefqetin e paguajne edhe Meron. E ata e kane nje qellim, te nxjerrin zbathur cdo lider progresiv shqiptar

         2. L
          Lindi

          Oooo....Gazeta Tema . Per qka e keni fjalen?!.. Njeher Albini "komunist",tani islamik,pastaj diktator e shume gjera tjera ,te cilat nuk lidhen njera me tjetren. Ku e keni hallin ju . Po rregulloni jeten ne Shqipri se edhe ne Kosove i rregullojn gjerat gradualisht.

          1. S
           Shqiptari

           Popull myslyman jan te ter , kur shkoj 5 her ne dit ne xhami , le ta vejn dhe shamin te dalin siç jan ne realitet .

           1. B
            Bujar Kanapari

            Vajzat me shami duhet te mesojne dhe pranohen ne shkollat publike, qe te integrohen ne shoqeri. E kunderta, nuk i sherben askujt, ose mbesin analfabete, ose verbohen me shume, viktimizohen.

            1. I
             Ilir

             Me mir me shami, se as si ruset e moldavet shal e gjoks jasht U beme turpi I botes

             1. E
              Emigranti

              Kosova po kërkon liberalizimin e vizave, ky po i jep shamijat e kokës!

              1. S
               Shqiptari

               Sa me shume kohe kalon aq me pak me duket vetja nje komb me keta. Me shume keqardhje po keshtu mendoj.

               1. D
                Dulla komunisti

                E kam thënë dhe herë të tjera shumë përpara Albin Kurti është shoku I Sali Bythës dhe i Ilir kok Metes dhe duke qenë i tyre ai bën punën e Serbit dhe të Sllaveve. Nuk ka si shpjegohet ndryshe që kur ka ardhur në fuqi mjafton të lexosh dhe dëgjosh e të shikosh të gjitha takimet që ka bërë me Serbinë kanë përfunduar o te gjitha për faj të tyre bashkë me Osmanin. Si ka mundësi mos valle është rastësi, unë them që jo. Ata të dy der tani kanë çuar ujin në drejtimin e Serbisë.Ne vend që të bashkohen me Edi Ramen dhe Shqipërinë për të ecur përpara të bashkuar si vëllezër të një kombi, ata ndjekin politikën e izolimit dhe përçarjes duke bashkëpunuar akoma më një politikan siç është Sali kërma i shpallur non grata nga SH. B. A. te dhe Anglia për korrupsion. Dhe tani po bën prap lojën e dikujt për ta izoluar vendin akoma më shumë duke e bërë Kosovën një Taliban të dytë e Komeinist Iranian.

                1. A
                 Alex

                 Nje titull i shemtuar i artikullit Thua se Albini kerkon ta beje me ligj te detyrueshem mbajtjen e shamise.Shamia eshte gje qejfi kush don e mban kush do nuk e mban.

                 1. S
                  Semi

                  O Mero po une ne Shqiperi kam pare me shumice ne zyra shteti me shami...dhe ne kryeministri bile shefe e madhe.....po ktu duhet ti mbajne?

                  1. V
                   Vetem pidhi dhe bytha mbulohen

                   ...kush e ka koken si bytha le te mbulohen.

                   1. c
                    c'jan kto llafe qi thu ,tina mer yahoo !)

                    pidhi dhe bytha mbulohen (!) o gabim .po kthehena ne mesjete

                   2. A
                    AntiKurti

                    Albin Kurti, vetëm nga forma ndryshon me Osama bin Laden. Nga thelbi (përmbajtja) është i njejtë. Kurti, me Sali Berishën dhe Ilir Metën janë rreziku më i madh për kombin tonë.

                    1. T
                     Tirana

                     Asnje grua e krishtere ne foto nuk e ka te mbuluar fytyren. Por koken do e mbulonin se duhej ruajtur si nga te ftohtit, edhe nga dielli. Shamia e kokes nuk eshte mekat, as prapambetje. Dikush mban kapele, dikush shami, e dikush tjeter koken zbuluar.

                     1. ?
                      ????????????????????????

                      o albin te qifsha motren

                      1. B
                       Bimi

                       Albin Kurti nuk eshte fare besimtar , me sakte eshte ateist por fatkeqsia qendron se ai eshte shume i dashuruar me pushtetin dhe si i tille i eshte errur llogjika dhe nuk kupton demin e madhe qe i ben Kosoves dhe gjithe shqiptarise ( pastaj po qe se ben lojen e Serbise kjo duhet te na alarmoje e te ngrihemi me urgjence ) nqs vertohet kjo loje.

                       1. Z
                        Zaide

                        Kush ndjehet i/e paster s‘ka nevoje te mbulohet. Vetem hajnat dhe kurvat mbulohen.

                        1. E
                         Evropiani

                         Sigurnaja per ate pune te ka vene UDB aty druzhe bytheqir Kurtic.Politiceskaja kurvu.

                         Lini një Përgjigje