Këngëtari me ngarkesën milionëshe parkohet në Gjykatën e Apelit, çfarë gjeti policia në makinën dhe shtëpinë e tij

14 Gusht 2022, 20:00Rajoni TEMA

Këngëtari me ngarkesën milionëshe parkohet në

Policia greke arrestoi mëngjesin e të shtunës, 13 gusht, ish-pjesëmarrësin e reality show-t Greek Idol, pasi futi makinën e tij në parkingun e Gjykatës së Apelit të Athinës duke bërtitur se kishte në posedim eksploziv dhe drogë.

Bëhet fjalë për 33-vjeçarin Vassilis Gorgolitsa, i cili u arrestua nga policia për shkelje të ligjit për substancat e varësisë. Në cilësinë e pronës materiale ju gjetën dhe sekuestruan  1,513,555 euro dhe 336 dollarë amerikanë, makina, lëndë narkotike.

Sipas njoftimit zyrtar të EL.AS., “ i akuzuari duke drejtuar një makinë ka hyrë në parkingun e mbyllur të Gjykatës së Apelit të Athinës dhe është paraqitur vullnetarisht pranë rojes së policisë për t’u dorëzuar".

Pas kontrollit të kryer në makinë dhe kontrollit në shtëpinë e tij, janë gjetur dhe konfiskuar në total:

-1,513,555 euro dhe 336 dollarë amerikanë,

-495,5 gram të përpunuara dhe 0,7 g. kanabis i papërpunuar,

-37.9 gram kristal metamfetamine,

I arrestuari është dërguar në Prokurorinë Penale të Athinës.

Vasilis Gorgolitsas, ish-konkurenti i reality show-t 33-vjeçar është muzikant, këngëtar, kompozitor. 

Prej disa muajsh ai mban një llogari personale në TikTok, ku poston periodikisht pjesë nga këngët e tij.

Në vitin 2010 mori pjesë në Greek Idol. 

1 Komente

  1. A
    Arti

    Ka ngatrruar kok@lnën me met@fetaminën. Hahaha.

    Lini një Përgjigje