“Ne jemi kombi i Dua Lipës, jo Dude Bales”

14 Gusht 2022, 17:03Rajoni TEMA

“Ne jemi kombi i Dua Lipës, jo Dude Bales”

Në Kosovë prej disa ditësh ka shpërthyer një debat i nxehtë, për lejimin e shamisë edhe në shkolla.

Një prej mbrojtësve të kësaj nisme është deputetja Dude Bale.

Por ndërkohë në rrjetet sociale, shumë prej njerëzve shprehen se ne jemi kombi i Dua Lipës, simbol i lirisë, jo Dude Bales, që kërkon mbulimin e vajzave.

 

30 Komente

 1. Q
  Qytetar

  Sigurisht qe jemi kombi i Dua Lipes, jemi krenare per kete artiste te fames boterore qe ka arritur te jete ne nje livel me kengetaret global si Ed Sheeran, Ava Max, Harry Styles etj

  1. a
   accidentally_genius

   mire ti qe je krenar e te pefaqesoka ty kjo baxhella ,, po keto qe duan te jene ndryshe e te ndiehn ndryshe skane te drejte , o gjak prishur,, o sperm serbi? e ke pyetur te tem se ku te ma marre ,, me ke eshte mbarsur?? phu fare e keqe

   1. S
    Shqip...

    accidentally_genus Pederaste Greqie !_-_ boll hengre Mut o pederast i Holes Greke ,se vjelluri kundr Shqiptareve o Krimb Haleje

    1. a
     accidentally_genius

     te paska paguar mire edkurv haleja ,, me më komentuar mua..phuu te qifsha te vdekurit ,,, kurv gjyshja jote , pederast gjyshi yt ,, kurv jot eme pederast bir pederasti yt at.. pederast kanalesh ti ,,, baxhella semafori motrtat tuaja .. akoma ne qarkullim ju!!!...ju qift rilindja , para e mbrapa sic ju qin e juve ju shijon ,,

   2. K
    Kapedani

    Nuk po kerkojne ndonje gje te madhe Baben po kerkojne. Edhe te doje nje deputete nuk ka fuqi te kaloj nje ligj ne parlament. Pse nuk e vini gishtin te plaga dhe te nxirni me emra deputetet kosovar qe jane pro shamise.

    1. N
     Nardi

     Kari npidh

     1. K
      Koli

      Ne jemi komb hajdar

      1. G
       Gimi

       Dmth me bythe jashte.

       1. I
        Injoranti

        Pse ato qe e mbulojne bythen po qihen ma pak a?

      2. J
       Ja kan bo mir Kurves Boshnjake dude rropsis

       dude rropsia nuk perfaqson shqipraet e Kosoves

       1. Q
        Qirsi Dudes

        Po ajo Dude Balja, per vehte ben grim, del me zgapone, me fund ose pantollona ngjitur mbas bythes etj etj. Kjo le ta filloje nga vetja mbulimin me shami, pastaj te trumpetoje islamizmin ne trojet shqiptare. Rob bythe.

        1. F
         Fieraku

         O popull i keq ,o popull i lig ,o injorante pa pagese ,po pikerisht ajo eshte liria ,kujt i do qejfive shami ,kujt nuk i do nuk e ve ,kaaaqqq e thjeshte eshte o njerez pa tru ne koke ,ju keni mut ne vend te trurit ne koke

         1. T
          Toto

          Plotesisht dakort me fierakun

          1. i
           ik ere pirdhu

           Po tru je ti o Fierak palla. Liria nuk eshte pa kufi, se kur kalon kufirin kthehet ne tirani. Idiot i lindur. Ka shume halabake fierake si puna jote qe ecin rruges me makine dhe duan te kalojne me te kuqe. Nuk lejohet te kalosh me te kuqe o trap me zile, liria eshte gjithmone e kufizuar. Keshtu nuk duhet te lejohet te mbulohen femrat, eshte me te kuqe. Po deshe mbulohu ti o fierak fshatari, vej dhe nje kundragaz ne bythe qe te marresh fryme.

         2. d
          duda or dude

          dude balle, ose dude koqja. ta thote emri

          1. h
           hashim_thaci

           ik ore ti hale ,, qelbersire,.... rrace qire ,,,ti do vendosesh si duhet te vishen te tjeret ,,phu te qifsha te vdekurit ,

           1. G
            Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

            Nuk eshte Duda koqja por eshte Duda bytha!

           2. U
            Undefined

            Cfare p....e satem do Dude bucja...qe eshte kolone ne ate toke....

            1. L
             Lberalja

             O injorante ashtu si Dua Lipa ka gjithe te drejtet e botes te dale me mini dhe dekolte( sic dal dhe une) ashtu dhe ato vajza qe duan kane gjithecte drejten te mbajne shami nese u pelqen! Kjo eshte zgjedhje e personit!

             1. A
              Arbër

              Edhe Dudja, të njëjtën politikë antishqiptare si serbët: të paraqitë para botës shqiptarkat si arabe, për të thënë pastaj: "Ja, këta janë të ardhur; nuk janë vendas!". Mirë ua bën Duda dhe krejt boshnjakët ju kosovarëve që i përkrahni aq shumë..... Jeni shumë naivë; i shihni si bashkë-fetarë. Por gaboheni; Mësojeni se: boshnjak=serb turk.

              1. A
               Andi

               Harruat nen Terezen edhe ajo mbante shami.

               1. P
                Patriot

                Pse nuk kerkoni nje referdum per shamine dhe problemi zgjithet perfundimisht. Nuk mund te bene krahasimin vetem midis Lipes dhe Bales sepse jane dy ekstreme, njera deputete dhe tjetra kengetare qe dele me bythe perjashta. Ju done nje rruge te mesme dhe te sanksionuar me ligje.

                1. G
                 Gjakovari

                 Dua Lipa eshte kengetare e permasave boterore por kurre nuk ka qene dhe nuk do jete simbol i lirise se Kosoves. Jeta e Dua Lipes eshte shume larg me jeten e simbolit te lirise. Ndoshta simbol lirie te Kosoves e meriton te jete Adem Jashari dhe jo Dua Lipa. Diferenca midis ketyre dy personazheve eshte si nata me diten. Kaq shpejt i harruat heronjt ?!

                 1. f
                  faikonica

                  Tash sa ka fillue ``debati``...shpresoj!!!

                  1. m
                   marina

                   Edhe i Luana Vjollcës!

                   1. h
                    hasani

                    Jemi kombi i gjithe shqiptareve, e jo as i dudes e as i duas. Ato duhet te jene bashkekomabset tona. Femrat shqiptare sigurisht nuk duhet te mbulohen me veshje te zeza sic rekomandon dudja me kurtin e osmanin, por gjithashtu nuk duhet te kalojne ne ekstremin tjeter.

                    1. A
                     Arben tasho

                     Dua lipa - cvirgjeruar qe c moshe? 11 apo 12? Ajo eshte etaloni yne moral? Sa dashnore ka nderruar deri tani? qe dihen te gjirhe jeni hipokrite - kujtoni se ju do europa qe silleni keshtu Jo or jo - Europa ju perbuz si vetemohues Jeni ber si Stalker qe i shkon mbrapa dikujt

                     1. D
                      Durim

                      Duda eshte me e shperthyme per vete nga veshja se Dua po do keni ngaterru personazh ose nuk keni kuptuar ironine e shqiptareve ne Kosove

                      1. S
                       Skrd

                       Popull me injorant nuk behet. Duda Balje eshte boshnjake, o budallenj qe doni te beni poezi.

                       1. N
                        Ne jevgjitet e Athines mbeshtesim Shamine

                        Gabelet e Athines mbeshtesin veshjen e rinise Kosovare me shami ne koke dhe vendojs ae Altoparrlanteve me disa Megawatt me te fuqishmit se ata ne Arabi dhe ato qe ka vendos janullatos mbi Minarete ne Shqiperi ne Minarete e gjithe Kosoves madje propozojme qe edhe ne Kishat Katolike te instalohen Altoparrlante ku te degjohet lutjet Islamike edhe nga popullsia Katolike e Kosoves e cila refuzoj ti nenshtrohej konvertimit ne ortodokse Serb .

                        Lini një Përgjigje