Gazetari zbulon arsyen tronditëse të takimit Rama-Kurti

19 Shtator 2022, 09:15Rajoni TEMA

Gazetari zbulon arsyen tronditëse të takimit Rama-Kurti

Milaim Zeka thotë se arsyeja e takimit urgjent të zhvilluar një javë më parë mes kryeministrave Albin Kurti dhe Edi Rama nuk është kriza energjitike. Sipas analistit, Kosova është në prag të një sulmi ushtarak nga Serbia dhe NATO ka dhënë informacion.

I ftuar në një emision televiziv, Zeka ka thënë se Aleanca Ushtarake e NATO-s ka informacion për lëvizjet në Serbi, pasi sipas analistit presidenti Vuçiç ka thërritur në gatishmëri rezervistë e ushtarakë të dalë në pension.

“Nuk dua të spekuloj, por e kam një informacion, nga një zyrtar i lartë në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc, që presidenti serb i ka thirrur në alarm ushtarakë, të gjithë rezervista dhe ushtarakë të pensionuar. 

Do të thotë ka një alarm ushtarak, që do të thotë të gjithë ushtarakët serbë janë stacionuar në kufi me Kosovën.

Kjo është arsyeja pse Albin Kurti ndërpreu konferencën dhe erdhi urgjent. Pse erdhi dhe kush ia dha informacionin Edi Ramës? Si anëtar i NATO-s Edi Rama merr informacion të klasifikuar.

NATO në Malin e Zi i jep vetëm Gjukanoviçit, por jo Abazoviçit, për shkak të lidhjeve të tij me Serbinë, Abazoviçi s’ka marrë kurrë informacion të klasifikuar nga NATO. 

Edi Rama, Gjukanoviçi dhe Kurti e kanë marrë këtë informacion që Kosova është në prag të një sulmi nga Serbia. 

Pavarësisht retorikës së Vuçiçit, ka që 18-vjeç me këtë retorikë. Ai luan rolin e ujkut dhe qingjit”, u shpreh analisti Milaim Zeka.

25 Komente

 1. A
  Albania

  Ik ore rrotkari ku i ke marre keto informacione or plehre mos perhap Panik nuk eshte e vertete or bythqim i kosoves.

  1. a
   atea

   Për kend ka veshë, tupani po rrehë!!!

   1. B
    Brum Troli

    Kopan i thon'edhe kur du'm me i hy kurvkujt n'dru . Bini daulle .

   2. F
    Fanatiket pa tru qe shkaterruan Shqiperine.

    O ti qe ecquan veten Albania, por persheshin e ha ne Serbi. Mire qe ky Zeka thotë se e ka marre lajminnga shqipetare we jetojme me Serbi, ti nga te s'ëmes e di që nuk është e vërtetë? Apo t'a tha serbi dixhital i Saliut? Të gjithë ju fanatiket jeni kllufa komplet. Kllufa ata të Enverit dikur, kllufa ju të Saliut, dhe kllufa ata të Ramë Skenderbeut. Xhenetit nuk ka rendesi fare se sa të mire apo të keqinj jane Berisha, Meta, Rama, dhe Kurti. Ne të dy anet e kufirit shteteror, territoret shqipetare nuk vuajne per kllufa fanatikë, qe e mbajne me kembe me zor kete katershe politikanesh. Berisha, Meta, dhe Rama, me gjithë Kurthin, nuk do ishin sot në politike, po të mos ishit ju debilat pa tru qe u jepni mbeshtetje me symbyllur. Edhe Enveri me fanatikë idiote e mbajti pushtetin, dhe gjeti plot të tillë per 40 vjet.

    1. t
     teleshikuesi

     Edhe Milaim Zeka i duhej Shqiperise!Jane bashkuar dy rr....a k....rri se bashku me Fredin dhe hajde mbai ,fale dalldisjes se Top Chanelit ku mjafton te kete prostitucion dhe panik dhe eshte tv i pare qe e bene tallava.Kam patur simpati per drejtuesin e emisionit Edi Manushi me "Katrori rreth" po e shikoj qe edhe ky ka shkuar lesh si e gjithe media jone.Ndonje dite kur te shikojme ne debat ballafaqimi edhe Cllevion me Shqipen.Idiotizma qe sot quhen modernizem.Shoqeri pa moral mjafton kush te fuse sa me shume para ne xhep!

    2. d
     detto tra noi

     Kurti i thote Rames - NATO na lajmeron se do sulmohemi nga Serbia! Rama i pergjigjet Kurtit - Nese ndodh...e keni merituar!

     1. s
      shqiptar

      Fantazi per pjano dhe orkester,Nuk eshte kaq loqe Vucici te ndermarre nje hap te tille edhe pse e nxit Rusi,pasi e di pasojat shkaterruese per shtetin e kombin e tij

      1. A
       Arben

       Je ma keq se Spartak Ngjela o melazin prandaj rri gati kur te thon amerikanet mos flejt me grun se flejt te tjeret me te o burr i drenices tung

       1. R
        Rafaël

        Kanë hapur tregun lindor të armatimit po kërkojnë klientelë të re . Tuajat mos u'a shisni se ju vjedhin teknollogjinë oksidentale , ndërsa të tyret po deshët bliini e studioini strategjinë e çarmatës se si nëse .

        1. P
         Posi posi

         O rrote, po Nato informonte direkt Albinin pa qene nevoja te futej ne valle Edi. Nuk e linin qe albini te endej vajtje ardhje neper ballkan, duke humbur kohe

         1. B
          Benet Beci tërë pordhë mbi motor BMW HP4

          Hahahaha çashka tymuese e rradhes e shokut Mër Mër nga Pështani. Plani eshte ky tha Vin Llapa duke numuruar miliardat e iceneratoreve:( I numuron vete se ska besim tek Zaho). Serbia sulmon kosoven; Ne pushtojme Australine dhe Zelanden e Re. Rruges pushtojme si ne 39 edhe Italine Fashiste te Duçes. Keshtu qe zbythim Hitlerin!!! Me Çurćillin flet Rama nepermjet Sorrosit. Tualet Balla helmon Stalinin me urine te skaduar Librazhdi. Mërua bie në front si merobazetar.

          1. v
           vang

           AH BENET O MEDET

          2. B
           Blendi Gonxhe Miliarderi

           Kesaj I thonë bolet tymuese të Ymer Çorapes në gojēn e Mylazimit, .. Na e hodhët edhe kësaj here o tartabiqë të kuq të rripjelljes.

           1. H
            Hajni

            NATO i merr informatat nga Milaim Zeka

            1. F
             Futja kot

             Para nje muaj NATO i tha Vucicit Po sulmove kosoven do ta ngrem serbin ne ajer. Tani thone te kunderten. Thu se Vucic e ka harru mesazhin e NAYO- s.

             1. Çekiçi

              Ik o Milaim ke rënë ne nivelin e Albin Kurcit Je bërë edhe më i zi se Albin Muti Vetem perhapni panik më i mbulu deshtimet në qeverisje Sa euro te pagoj Milaim më perhapë panik Mili je bë mos më te zënë besë as ty edhe pse unë te kam besu

              1. t
               taras bulba

               Milaim spekullatori , po ik o turkoshak se na gudulise topet , idjot , pse ceshte Kosova ?? Ukraine ?? Ne Kosove jane dislokuar forcat e UN dhe NATO kurse Malaumi na shpik histori pordhe ....do kish dhene alarmin CIA ketu e dy muaj para o Malaum , o turkoshak ...ike kruaj bythen ik ...tha dhe Malaumi te jepte nje lajm . po lajm per te ardhur te dhiesh ...

               1. M
                Majlinda Dhuka

                Ja sa te perfundoje lufta Turqi Greqi - tha udheheqesi I lavdishem I PPP-se, shoku Vin Llapa, nepermjet llapës së merobazetarisë, - dhe fillojme ne luften me Serbine, kolonizojmë Saharën dhe blejmë me tender sekret Antarktiden. Sheh larg qorri I bibës Edver Llapa.

                1. F
                 Fatmiri

                 Kjo deklarate vjen se ka tre net qe gruaja i ka kthyer shpinen!?

                 1. t
                  tetovari2

                  O Mile,kopil sërbi me çifteli,thua se e mora lajmin nga burime të sigurta në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë?!!!!!! Domethënë në mënyrë indirekte ti po tregon se ku është informatori. Kësaj i bie që ti je bashkëpuntorë i agjenturës sërbe.Një këshillë:ha më pak,mbaj dietë!

                  1. S
                   Sadiki.

                   Ku e rruan Kosova per Serbine e Vucicit. Ata i nxjerrin perpara taborret e mbulura me carcaf te Shefqet Krasniqit qe i bajne uje te bijt e shkinave. !!!!.

                   1. ¿?

                    Si eshte puna qe pordha bejne te gjithe, por vetem disave ua nxjerrin ne gazete?

                    1. p
                     paradoxal

                     Better safe than sorry - thone amerikanet. Edhe sikur 1% mundesi ka qe te jete i vertete ky lajm, njerezit me dy pare tru ne koke duhet t’a marrin parasysh si do te jete puna. Ne fakt, kur e mendon, nese ka moment me te mire per sulm ndaj Kosoves eshte ky kur e gjithe evropa eshte ne gjunje si pasoje e krizes energjitike, dhe ekonomike. Se c’bejne amerikanet pastaj eshte tjeter pune. Por Shqiperia e Kosova eshte mire te jene gati! Nese Kosova hyn ne lufte, atehere edhe Shqiperia duhet te hyje automatikisht ne lufte. Te behet si ne Ukraine, kur asnje burre mbi 18 vjec nuk lejohet te largohet nga shteti si refugjat. Nese keto u behen te qarta serbeve, ato do mendohen dy here para se te bejne ndonje gomarllik… Po serbet ne fakt rrace e trashe jane.. dhe cfare nuk pritet… Cudi qe Rama e ka mik Vuciqin.

                     1. G
                      Genti

                      Nëse ka informacione për ndonjë acarim të situatës në kufijtë e Kosovës me Serbinë i ka NATO dhe CIA. E nëse është e vërtetë diçka e tillë nuk ka pse alarmon as Ramën e Kurtin që jo vetëm s'kanë gjë në dorë por nuk kanë as ushtri e as forcë tp përballen me Serbinë në planin ushtarak. Por duke ditur se Shqipëria është antar i NATO-s dhe se Kosova ka kontogjent të NATO-s në veri dhe nië bazë amerikane i ka kanalet ti bëjë presion Serbisë dhe Vuçiçit që në rast agresioni në veri të Kosovës do marrë përgjigjen e duhur. Vuçiçit nuk i ka ikur truri akoma që të ndërmarë një çmenduri të tillë pasi kjo do rrezikonte shpërthimin e një konflagracioni botëror ku do përplaseshin direkt Rusia dhe Kina në njërën anë me NATO e SHBA në anën tjetër. Ky do ishtë fundi i paralajmëruar i shoqërisë njerëzore që njohim sot. Më duket diçka e panendueshme por jo e pamundur në çmendurinë që kaplon botën herë pas here.

                      Lini një Përgjigje