Sulmi ndaj policisë në veri, dy pikat kufitare me Serbinë vazhdojnë të jenë të mbyllura

25 Shtator 2023, 12:32Rajoni TEMA

Sulmi ndaj policisë në veri, dy pikat kufitare me Serbinë

Bërnjaku dhe Jarinja, dy pikat kufitare të Kosovës me Serbinë, vazhdojnë të jenë të mbyllyra që nga e diela.

Ata u mbyllën pas sulmit të armatosur nga disa persona ndaj patrullës së policisë së Kosovës, ku mbeti i vrarë një efektiv dhe u plagos një tjetër. Ngjarja ndodhi në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Më vonë gjatë ditës, policia vrau tre sulmues dhe arrestoi gjashtë të tjerë. 

Drejtuesit më të lartë të shtetit të Kosovës, por dhe politikanë, e kanë dënuar këtë ngjarje të rëndë dhe kanë bërë thirrje se autorët do të dalin para drejtësisë.

Lini një Përgjigje