Bërnabiç: Kurti përgjegjës për ngjarjet në veri, do të bëjë gjithçka për të provokuar konflikte

25 Shtator 2023, 09:24Rajoni TEMA

Bërnabiç: Kurti përgjegjës për ngjarjet në

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se fajtor dhe përgjegjës për ngjarjet e ndodhura ditën e djeshme në veri të Kosovës,ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe 3 sulmues serbë, është kryeministri Albin Kurti.

Bërnabiç u shpreh se Kurti do të bëjë gjithçka për të provokuar konflikte, shkruan Euronews Serbia.

“Askush nuk e ktheu mbrapa këtë, askush nga BE-ja apo SHBA-ja. Askush nuk tha asgjë kur Kurti nga Brukseli kërcënoi serbët se do të vuajnë dhe do të paguajnë.

Ju thatë se janë terroristë, hyni aty dhe vritini të gjithë, KFOR-i hesht, unë nuk do të shkoj më tutje nëse e bëjmë këtë, për Kurtin të gjithë serbët janë terroristë, a do të thotë se ai mund t’i vrasë të gjithë.

Ai do të bëjë gjithçka për të provokuar konflikte, por dikush e lejon këtë”, tha ajo.

6 Komente

 1. h
  hasan

  jam kurioz te di ku e blen mallin kjo ,a jeton ne kete realitet ?

  1. a
   anti25642654censurë

   cane,po të mos e kisha lexuar do të thosha "e blen me të lirë këtej nga ne"!pasi e lexova!?të garantoj se malli jonë nuk të trrullos kaq keq!!do ti kenë bërë "magji"(alla lavrov në indi një vit më parë) ata të putinit!ska mall që të bën kaq koqe nga trutë!

  2. S
   Serbet jane te gjithe te semure Psiqik

   Eshte nji rast me te cilen duhet te meret Bota e Neurologjise .Edhe fakti perse kta nuk kan treguar asgje Pozitive ne Shekuj gjate gjithe jetes ne Ballkan ,vec rolit te Kriminelit ndryshe sot do kishim nji Ballkan ndryshe e te zhvilluar nga cdo kendveshtrim jovetem ate social e Politike . Kta kane probleme si popull me psiqiken dhe kur lexon cfar e si komentojne Krimet qe kane bere ne Kosove si epoken e Milloshevicit -Gjenicidin ndaj civileve ,femijve ,pleqeve ,te fiksuara kto Fakte edhe ne Varrezat Masive te Viktimave te Ushtrise Krimnale serbe - por edhe sot , ku i afrohen Live _ Sulmet e Krimineleve qe Shteti serb i drejton ne Kosove , perballesh me te njejtn mentalitet Anormal per nji Njeri Normal te ktij Shekulli ,por edhe teper qesharak para Opinionit Boterore . Pra kta tregojne si Shtet se nuk jane per Paqe ne asnji rast dhe kerkojne vetem Lufte !

   1. P
    Pickaxhiu

    Kam patur respekt per kete burrin se eshte lesbige por paska nevoj per kar kokes

    1. J
     Jallah

     Foli dhe ky b....q...rja

     1. b
      bashkimi për drejtësi

      NGUSHHLLIMET E SINQERTA FAMILJES SË AFRIM BUNJKAUT DHE TË GJITHË ATYRE QË RREZIKUN TA MBROJNË SOVRANITETIN DHE VLERËN E MADHORE TË LIRISË SË FITUAN ME UÇK - SHBA, NATO-n SHQIPËRINË DHE ME MIQTË TANË. Oj ti Bibë – Bërnapiçk, gjenocide qe një shekull e gjysmë jeni kundër shqiptareve, keni hartua 8 programe dhe 12 plotësime shfarosjen e shqiptarëve duke asgjësuar e përndjek mbi 1.5 milion shqiptar. Gjenocidi i vitit 1998- 1999 ishte shembulli më kriminal pas Luftës së Dytë Botërore në trojet e Evropës. Ju keni mision fetar e politik të zhdukni shqiptaret dhe kjo që po bëni tash pas luftës së UÇK dhe NATO-s është vazhdim i kamufluar ati gjenocidi të cilin fatkeqësisht përkrahet dhe ndihmohet edhe disa shqipfolës. Ti Bibë Bërnabiq dhe A. Vuçiq gënjeni e fyeni viktimat e lavdëroni terroristet. TURP. Vuçiq me të gjithë bashkë ideologët fashist tij në Serbi e Kosovë në vazhdimësi po shfaqi thellë urrejtjen dhe tregoni fytyrën gjenocide. Si është mundur të shfajësoi Manastirin dhe kishat ortodokse serbe kur dihet se gjithnjë i keni përdor si Depo armatimi, qendra strehimi dhe komunikimi të forcave fashiste serbomadhe kundër shqiptareve dhe vlerave më të larta Demokratike. Shfajësoni ju dhe disa shqipfolës një pjesë të qytetarëve serbë sepse qenkan të frikësuar e në aën tjetër ndihmojnë vazhdimisht terroristet. Përpiqeni të shfajësoheni për bllokimin e bisedimeve në Bruksel që plotë 2 vite janë bllokuar që të dështojë marrëveshja dhe prisni kohë më të "mira" për ta pushtuar Kosovën. Ideali i lirisë në Kosovë dhe ku ka gjithandej shqiptarë është e fortë dhe kurrë nuk zbehet dhe ti japim përgjigjeje terroristëve dhe të gjithë atyre që kalkulojnë e fatin shqiptarëve.

      Lini një Përgjigje