Dy sulmues serbë po operohen në Novi Pazar, MUP-i i Serbisë po ruan derën e hyrjes së spitalit

25 Shtator 2023, 07:57Rajoni NACIONALE

 

 

Dy sulmues serbë po operohen në Novi Pazar, MUP-i i Serbisë po
Dy serbë të plagosur pjesëtarë të formacionit terrorist që sulmuan Policinë e Kosovës, të cilin janë larguar nga Kosova, tashmë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjitshëm në Novi Pazar të Serbisë, ku hyrjen e spitalit po e ruajnë pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, ka raportuar media serbe “Nova” pak minuta më parë.

Media serbe raportoi se Spitali i Përgjithshëm nuk po i jep askujt informacione rreth gjendjes shëndetësore të të plagosurve sot në fshatin Banjskë të Zveçanit.

1 Komente

  1. M
    Messerschmitt

    si ka mundesi qe te luajne luftra me kallac ne kosove dhe te mjekohen ne spaital serb ? mos i valle i shoqeroi per ne serbi kvor'i ????

    Lini një Përgjigje