Vuçiç: Serbët u vranë me snajper, nuk ishte e nevojshme që të likuidoheshin

24 Shtator 2023, 20:52Rajoni TEMA

Vuçiç: Serbët u vranë me snajper, nuk ishte e nevojshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se sot u bë një sulm brutal ndaj serbëve. Ai po ashtu konfirmoi se raportimet se sulmuesit ishin serbë dhe tre prej tyre janë vrarë.

“Në asnjë mënyrë nuk dua ta fal vrasjen e një polici shqiptar dhe as nuk mund ta justifikoj. Është absolutisht e dënueshme dhe është diçka që nuk i duhet askujt, Kurti është organizatori kryesor i kaosit në Kosove dhe nuk ka rrugëdalje.

Edhe pse folëm shumë herë për këtë, edhe pse çdo ditë paralajmëroja si në Bruksel ashtu edhe në Nju Jork se e gjithë kjo mund të ndodhte, pak njerëz vendosën të dëgjojnë. Serbët dhe jo njerëzit nga Serbia qendrore, siç gënjyen në mediat e Prishtinës, vuajnë nga terrori i Kurtit.

Ndaj tyre u krye një sulm brutal dhe ne në fillim menduam se pse nuk e bëri KFOR-i, do të kishte më pak viktima. Sipas informacioneve që disponojmë, thuhet se tre serbë kanë vdekur në Kosovë. Dy sigurisht nga zjarri snajper, kur nuk ishte e nevojshme që të likuidoheshin. Dy mbetën të plagosur rëndë, ndërsa frika se ka mbetur i vrarë edhe personi i katërt. Ne ndoqëm, përgjuam se çfarë po bënte policia shqiptare, do t’ju tregojmë provat, ndoshta edhe gjatë konferencës, presim vetëm përkthimin.

Ata përdorën snajperë dhe goditën shtëpi private në Banjskë, ku nuk kishte njeri, ku ishin ulur pleq në shtëpi. Sipas informacioneve tona, ata persona kanë ardhur në Manastirin e Banjskës pasi kishin dy të rinj të cilët ishin lënduar dhe kishin nevojë për ndihmë. Kjo ishte arsyeja pse ata e bënë atë. Pastaj revolucioni i rrotullimit filloi këtë mëngjes. Njëherë u shkoi në mendje që të akuzonin sërish Serbinë. Thonë se është mjet xhandarmërie . Nuk është një mjet i xhandarmërisë”-tha ai.

4 Komente

 1. H
  Ha ku se hongre ti !

  Robte e ku i ke ho Serb Kriminel..Te ishe ti do gezonte e gjithe Bota plehere kriminel..

  1. D
   Dardan

   Degjojeni si flet Vucic- Gebelsi i Kasapit te Ballkanit, Milloshevic. Kjo eshte gjuha e nje hitleriani te Ballkanit.

   1. D
    Durrsaku

    O qelbedire,po pse polici shqiptar ishte e nevojshme qe te likuidohej prej kerrmave qe inspiron ti o kriminel.Ptu

    1. R
     Realisti

     Exactly that!! Serbet moren karamelen nje nga nje se per ato te shkreta shkuan atje. U vrane per ty qe ti te rrish ne pushtet e te mbash luften gjalle.

     Lini një Përgjigje