Donika Gërvalla sulmon Borrel: Bëri një reagim të turpshëm!

24 Shtator 2023, 17:31Rajoni TEMA

Donika Gërvalla sulmon Borrel: Bëri një reagim të

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka reaguar ashpër ndaj Përfaqësuesit të BE-së, Josep Borrell për deklaratën e tij lidhur me sulmin e armatosur ndaj policisë në veri të vendit, ku u vra 1 polic dhe 2 të tjerë u plagosën.

Në një postim që ka bërë në Twitter Gërvalla tha se asnjë fjalë e Borrell nuk ishte në mbështetje të Policisë së Kosovës dhe as kundër terroristëve.

Ajo e ka quajtur këtë reagim të turpshëm, ndërsa ka drejtuar pyetjen se si “mund ta tolerojnë më këtë cinizëm anëtarët e BE-së?”.

“Zoti Borrell, vërtet? Terroristët vrasin policinë – dhe ju thërrisni “të gjithë aktorët”? Asnjë fjalë mbështetje për policinë? As kundër terroristëve? A i referuat edhe sulmeve terroriste në Spanjë si “armiqësore”? Sa turp. Si mund ta tolerojnë më këtë cinizëm anëtarët e BE-së?”-shkruan ajo.

15 Komente

 1. D
  Detari

  shpalleni non grata

  1. P
   Plaku

   Ik moj gerdalle

   1. T
    Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

    Po keta kane frike nga putini i vogel i Beogradit. Atij Borrelit mire ja ben .

    1. D
     Dardani i Ri

     Kështu është kur i gërvallessh Kryeministrit të Shqipërisë, Euro-Amerikës dhe i cilëson "tiger prej letre. Hajde, gërvalliu serbit tani, zj Gervalla, bashkë me Kurtin!

     1. U
      UCK

      Hallall o moter. Cirja masken atyre kurvave te EU po mos harro dhe Baton Hagicin me Skenderbeun2

      1. S
       Shefqet Çela

       Borelli është ai që është, dihet se kë mbështet, po kjo "ministre e jashtme", A KA HABER NGA DIPLOMACIJA për atë post aq të rëndësishëm?

       1. b
        banal

        Si ka kjo Gerdalla!

        1. A
         Ari

         Kjo gjëja me kujton Bllokun ku ka lindur e jetuar????????

         1. m
          morava

          ik moj brekshurre turke surrat qelbesire gervalla turke

          1. A
           Anti kosovar

           foli kjo shkarravina turke e kosoves xhumadije gervalla Ptu te shkerdhefsha familjen surrat shpifur islamike !!!

           1. j
            janulles me rrocke bythes

            Te shkerdhefsha mamin kembe leshtore edhe janullen ne bythe o pederast i grekut

           2. D
            Dardan

            Borrel dhe Lajcak duhen injoruar si ndermjetes te bisedimeve Kosove-Serbi; sa te jene ata asnje delegacion nuk duhet te shkoje ne Bruksel.

            1. k
             km

             Tashme Ka ardhe koha:-Te deklarohet kerkesat per largimin dhe zevendesimin e Cife Burrelit dhe Lajecikut nga tryeza e bisedimeve.Ngjarja e sotme eshte rrjedhoje e tolerimeve dhe mbeshtetjes se heshtur nga te dy keta persona ndaj Serbise.

             1. z
              zigur

              Fol ne menyre diplomatike moj moster e ndyre qe je teresisht e pa afte dhe e ke cuar politiken e jashteme mbrapsh. Kot ke jetuar jashte shtetit se dru ke mbetur moj idjote se ne kete menyre nuk flet nje ministre e jashteme.Qe serbet jane kriminel kete e di gjith bota por kjo gjuhe qe flet ti prish mardheniet me ata qe ju mbrojne.

              1. E
               Eri

               Do behet hero për serbet, por perseri shkoi ne pidh te s’emes qe i ri.

               Lini një Përgjigje