Vritet një tjetër terrorist serb në veri të Kosovës, tentoi të dilte nga manastiri duke hapur zjarr

24 Shtator 2023, 16:12Rajoni TEMA

Vritet një tjetër terrorist serb në veri të Kosovës,Vritet një tjetër terrorist serb në veri të Kosovës,

Një tjetër terrorist serb është ekzekutuar në Zveçan të Kosovës, raportojnë mediat vendase por lajmi është i pakonfirmuar zyrtarisht.


Mësohet se pak çaste më parë, një prej serbëve të armatosur ka tentuar të dalë nga manastiri ku po qëndrojnë prej orësh duke shkëmbyer zjarr me policinë e Kosovës. Në momentin që ka tentuar të largohet, ai ka qëlluar drejt policisë së Kosovës por është ekzekutuar.

Sakaq, raportohet se katër serbë të tjerë janë arrestuar nga policia, megjithatë nuk dihen rrethanat.


Burime të pakonfirmuara jozyrtare raportojnë për 6 serbë të vrarë në total.

Kujtojmë se janë mbi 30 serbë të armatosur rëndë, të cilët pasi vranë një polic të Kosovës dhe plagosën kolegun e tij, janë ngujuar në një manastir pranë Zveçanit.

15 Komente

 1. D
  DETARI

  Rrafshojeni gjithe zonen nga qielli me napalm.

  1. E
   Elbasani

   urgjentisht islamiku albin kurti duhet derguar ne Hage se po nxit lufte ne Ballkan

   1. z
    zhigolo

    Po do ta dërgojmë në Hagë por para saj do ta dërgojmë që të t'ia bëjë një qirje urgjente gruas sate!

    1. .
     .........

     Qelbesh era....sufllaqe 300....

     1. O
      Olivia

      O idiot Po ca te beje albin kurti Ti presi me lule?

      1. P
       Patronazhisti sufllaqexhi

       Nën udheheqjen e partisë vetem perpara se per ju edhe ne ketë rast e ka fajin Kurti

      2. S
       Shqiptaria

       Ju lumtë pushka

       1. e
        emigranti

        Euleksi dhe KFOR-i nuk duhet te mbajne sehir por te nderhyjne dhe te kapin gjalle a vdekur kete grup te mireorganizuar kriminal te armatosur nga Serbia, njesoj sic veproi Rusia ne Ukraine.

        1. U
         Undefined

         Shtrire pertoke si shkerdhate....si Kacifa bithe ziu.....q...cfare i mban pragu bastardeve....bucet serbo-greke...gjithmon ...naten dhe mbrapa kraheve....turma te poshtra te pabesesh.....po qe nevoja hidheni edhe Manastirin ne ere me gjithe plerat qe jane brenda.....

         1. e
          emigranti

          C'eshte ky serbofil nga Elbasani ( me siguri jo vendali ) qe ben deklarata te tilla qe nuk guxojne as mediat serbe qe ti bejne. Pse more zoteri mos ishte Albin Kurti ai qe armatosi dhe urdheroi keta kriminele serbe qe te vrisnin policin shqiptar te Kosoves.

          1. E
           Elbasani

           emigranti @ Moterqir rri mire aty ku je se te shkerdhej soj e sorrollop. Jam puro Elbasanlli por koqevaret e pabese i njoh mire jane rrop me te shkerdhym ne Ballkan te pabese ,kriminele, mashtrues,genjeshtare, islamik te poshter.

           1. X
            Xha

            Jam dakord. Kosovarët janë të pabesë, prandaj nuk bëjnë dot shtet!

          2. X
           Xha

           Ata janë ruse, jo serb.

           1. M
            Muezini

            policet e kosoves,,te hipin lart neper Minaret e xhamive dhe te vrojtojne situaten ,,,,,

            1. g
             gurabie

             elbason bethqer, po flet si serb...se si shqiptar duhet te flisje qe serbet jane beth qir si ty, tani qe kosovaret kane arme serbet ti rruajne lesht e peidhit e te karhajdarit kosovareve dhe shqiptareve ..hajd ne sum ishalla!

             Lini një Përgjigje