Vijon sulmi i grupit të armatosur ndaj policisë së Kosovës, vritet një nga sulmuesit

24 Shtator 2023, 14:37Rajoni TEMA

Vijon sulmi i grupit të armatosur ndaj policisë së Kosovës,

Një nga personat e armatosur që po vijojnë të sulmojnë me armë zjarri policinë në veri të Kosovës është vrarë.

Lajmi është bërë me dije nga policia e Kosovës.

“Njësitet policore konform situatës dhe rrezikut të shfaqur nga sulmet sporadike të grupeve kriminale, në vetëmbrojtje të tyre dhe të qytetarëve të asaj zone, janë detyruar t’iu kundërpërgjigjen grupeve kriminale, ku referuar informacioneve të deritanishme, një nga sulmuesit është vrarë.

Referuar situatës dhe rrethanave të krijuara, Policia e Kosovës për shkaqe sigurie ka mbyllur për  qarkullim kufitar dy vendkalimet kufitare në veri (Jarinje dhe Bërnjak), andaj fton të gjithë qytetarët që të shfrytëzojnë pikat tjera kufitare për qarkullim si dhe të shmangun daljet dhe lëvizjet e tyre në atë rajon/zonë”, bëri me dije policia.

 

30 Komente

 1. e
  emigranti

  Po Euleksi dhe KFOR-i cfare presin. A e kane per detyre stabilizimin e situates atje apo presin qe te shfaqen atje pasi te kete pushuar lufta. Gjithashtu Borell e Lajcak te vazhdojne me retoriken e tyre qe fajin e ka Kosova, e cila duhet te lejoje asosacionin sic e deshiron Serbia, e cila pas kesaj do te vazhdoje me sulme te tjera per destabilizimin e Kosoves me qellim gllaberimin e saj.

  1. X
   Xha

   Po Kosova çfarë ka bërë? Apo të tjerët e kanë fajin gjithmone?

  2. S
   Shqiptari

   Mos fusni policin çoni nja 6 snajperista tja kalerojn nonen atyre plerave qe krijojn konflikt.

   1. T
    Tironci

    Filloni tani sorra te shemtuara te rilindjes!!! Filloni urreni albin kurtin urreni kosoven dhe kosovaret. Hidhni helm fhe juszifikoni serbet fhe vicicin ashtu si ben Kryetari juaj edvin aneta rama!!!! Rrac e felliqur komunistat e mutit!!!!

    1. L
     Lexhenda

     Tironco te paska ik truri me pushime….

     1. T
      Tata luigji

      Tirons i ardhur nje dreq e dine por me shume nga ana e shpellarit qe ne kohen e tij u qinte nenen kosovareve

     2. A
      Arbereshi

      ik mer katnar qelpici, shko e vish poturet!

      1. T
       Turko-arabet qe kane 300 vjet ne Tironen tone kujt

       Ik o tironas myslimon rrote kkkk o hajvon i Saliut....te shkerdheu Saliu Tironen....ta qelbi me ndertime pa leje....te zaptoj pronat me maloket e vet....ju futi ne sherr me farefis per shkak pronash mer derr i trashe tironas....po na flet ti per tani prr kosovaret e Albin Kurtin na u qafe mer carac tirone.....mer zullap....te q...rilindja ty dhe gjithe ju tironasit zagare te Saliut.....mbetje te poshtra turko-arabe qe i thoni vetes..."tironc"...

       1. K
        Kol Frakosha

        O sorrr Tirane boni te fala komunistit,sekretarit te PPSHse ,shkaterruesit te Shqiperise Berisha yt i dashtur.

        1. M
         Muzaka i Ri

         Ha mut ha se ndoshta sherohesh. Kosoven nuk e do ti qe do lufte ne Kosove.

         1. E
          Epirioti II

          Kosoven e duam njelloj si Shqiperine. Kosovaret jane shqiptare njelloj si Mirditoret, Camet, Leberit apo Tironsit si quan ti veten dhe u duam vetem te miren......Albinin nuk e duam sepse nuk eshte shqiptar. Eshte renegat i shitur tek Serbia qe per interesat e veta nuk ja perton ta djegi gjithe Kosoven.....Komunizmi ka vdekur ne Shqiperi prej kohesh. Komunisti i fundit ne pushtet ishte Sali Berisha, frymezuesi dhe inspiruesi i Albinit..... Seriozisht nuk e ke vene re se sa bukur i kopjon Albinit teknikat e Saliut!!!

         2. D
          Demokrati me mend ne koke

          Jam per paqe. Por kjo sot zgjidhet vetem me plumb. Ndryshe serbet nuk zene mend. Kosova duhet te tregoje qe eshte shtet. Atje te shkoje ushtria e forcat speciale. Nuk eshte pune e policise se thjeshte.Eshte akt i paster terrorist.

          1. L
           Lexhenda

           Qijuani motrat vritini nje e nga nje serbet e mutit jqr

           1. C
            Cerriku

            Tironci@ prej Puke o shpellar i berishes . albin WC ja eshte organizatori i kesaj rremuje, Albin islamik kurti po fut ne lufte Ballkanin.

            1. L
             Lepi

             Ik mor ti katunar cerriku. Albini po ben detyren dhe po mbron popullin dhe vendin e vet. Ik beji lepirje rames se do te shperbleje

             1. b
              bugazi

              A qen prit se tash jem tue krye me veri e Himaren as me dylbi ski me pa .

             2. F
              Fakti qe nuk dorezohen Komplikon Vucicin

              Vucic i ka urdher te mos Dorezohen por luftojne deri ne fund edhe pse do Vriten, vetem mos te dali qe Sulmi eshte Veper e Vucic . CFar pret Haga ! Perse nuk jep urdher arrestimi te kopilit te Milloshevicit Vucic ? Akoma do ta mbeshtesin shtetin Kriminel Srb Haga !

              1. R
               Rolandshehu40@ gmail.com

               Ti shke..nin gruan albinit do ishte me mire

               1. R
                Respekt

                Kosova te beje ate qe cdo shtet ben kur i sulmojne forcat e rendit. Te pergjigjet me vendosmeri. Respekt per Kosoven

                1. S
                 Shqiptari

                 Bjerini kokës së Albinit Mero dhe futi një lëpirje Lajçakut

                 1. A
                  Al-bin-Baba

                  Ndodhi pikerisht, ajo qe desheronte prej kohesh Al-Bini,trazira ne Ballkan,ndaj te cilavePerendimi me nje durim sizifian u perpoq ti pengonte,por pa rezultat.

                  1. R
                   R

                   O kosovare, kjo pune zgjidhet po i desh qejfi Liderit Boteror. E ka dhe mik Vucicin, mjafton nje llafe e kaq. Se kane te gjithe fatin e Shqiperise.

                   1. K
                    Korcari

                    Krahina turko-islamike kosovo eshte problemi me i madhe ne Ballkan. Boterisht kosovaret njihen per pabesi,mashtrues dhe genjeshtare.

                    1. T
                     Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

                     shko plehr grekofile merr 300 euron qe te jep athina ndyresir.

                     1. K
                      Kishat Greko Serbe fyemzues te Terrorizmit e Krimi

                      Korcar , mesiguri je ndonji minorikar si Bejleri ,je nji fisiqir pederast ,se vetem nji i tille mundet te fyej me kte gjihe Shqiptaret e Kosoves . Problemi me i Madhe i Ballkanit jane Kisha Greko Serbe qe ka stgruktra kudo ne Europe ku ne realitet s'ka te bej me Fene por jane Baza Kriminelsh e Terroristesh nga ku sulmohen shqiptaret dhe ne i njohim tashme mire ,por Europa mbyll syt dhe kjo destabilzon Paqen ne Ballkan terrorizmin qe predikohet ne Kishat Serbo Greke qe BE-ja duhet menjiher te Ndaloje

                      1. b
                       bugazi

                       Kosova eshte zemra e shqiptaris ta dishe ajt se ju tregojm juve na more bir kurve greke se kena me te largue ty krejt nga evropa.

                       1. B
                        Berati

                        Qe je bytheqir kuptohet po qe je edhe komunist e di vete ti. Vazhdoni pa ndalim percarjen mes shqiptareve si u mesoi kurvi.

                       2. M
                        Mero baze

                        Faji i Albinit Mero apo jo ?

                        1. Y
                         Ypi

                         Ja te presim ndonje shkrim pucist te Mero Gelbazes qe rrinte verdalle zyrave te PDse dhe tani ha mutin e Edvin Rames.

                        2. k
                         kosova eshte shqiptare

                         Nuk keni turp ju komentues qe i dilni ne krah krimineleve te Serbise? E c'duan ato ne Veri , a eshte ai territor kosovar. Turpturp, si deklaratat as mish as peshk te Rames e Begajt, deklarata twe tredhura nga klane mafioze serbe.

                         Lini një Përgjigje