Kryetari i Parlamentit serb fajëson Kurtin: Është përgjegjës për dhunën, është nxituar duke fajësuar serbët

24 Shtator 2023, 13:10Rajoni TEMA

Kryetari i Parlamentit serb fajëson Kurtin: Është

Kryetari i Parlamentit të Serbisë, Vlladimir Orlliç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përgjegjës për çfarëdolloj dhune, dhe se është ngutur për t’i fajësuar serbët për zhvillimet në Banjskë të Zveçanit, ka raportuar Radiotelevizioni i Serbisë (RTS).


“Gjithçka që ai [Kurti] ka bërë në muajt e fundit, me terrorin brutal që e ka kryer kundër popullit serb, e ka bërë sepse ka dashur përshkallëzim të hapur, dhe sepse ka dashur të shkaktojë dhunë”, është cituar të ketë thënë ai.

Kurti deklaroi se “krimi i organizuar me mbështetje politike, financiare dhe logjistike nga Beogradi zyrtar po e sulmon shtetin  e Kosovës.”

 

5 Komente

 1. K
  Kriminalat serb Drejtohen nga Vucic

  cfar surrat car qeni qeka mer ha ha ha ! Haga duhet te Arrestoje Vucic Urgbjentishte ose Nderkombetaret duhet te largojne te gjthe Kolonet serb ne veri te Kosoves ne Serbi .Kjo do ishte Zgjedhja perfekte nqs Nderkombetaret nuk duan te ndezin Konflikte ne Ballkan

  1. S
   Shqiptar

   Ju jeni terrorriste, e keni te humbur ate qe nuk ju perkiste e as ju perket perjetesisht . Me sa duket nuk zute mend me ate qe pesuat me Miloshevicin. Do te thyeni hundet akoma me keq.

   1. e
    emigranti

    Ku e gjen guximin ky " kryetar I parlamentit serb " qe megjithese faktet flasin vete filluar qe nga bllokimet e rrugeve, terheqja e organizuar e zyrtareve serbe, dhuna e vazhdueshme mbi organet e rendit ne Kosove, e deri tek vrasja e policit shqiptar nga bandat e organizuara serbe me mbeshtetje nga Beogradi dhe ky intrigant perseri I bie fyellit ne te njejten vrime. Le te prononcohen tani Borell e Lajcak dhe ta gjejne edhe ato fajin perseri tek pala kosovare.

    1. E
     Edi

     SERBIA KA PRAPA NJE SUPERFUQI RUSINE SDUHET TE JEMI AQ BUDALLENJ DHE TI VEME DRUNE AMERIKES SE ASHTU AS KOCKAT NUK NA MBETEN VETEM FRIKA E AMERIKES I RUAN VRESHTAT KUDO NE BOTE. KUSH THOTE TE KUNDERTEN ESHTE PRO SERB NUK I BIHET MURIT ME KOKE. PRANDAJ KEMI VOJTUR SE KEMI BERE ALEAT ARMIKUN TONE RUSIN DHE SERBIN DHE KEMI PERZEN AMERIKEN.

     1. M
      Mbrojtja nga Qeverria Serbe e sulmit flet qarte

      se Kriminelet serb qe her pas here kryejne sulme kunder Policise Kosoves dirigjohen nga Qeverria e shkerdhatave Serbe me ne krye Buzvicin Vucic i cili duhet te Ar

      Lini një Përgjigje