"Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri", reagon familja e policit të vrarë në veri

24 Shtator 2023, 12:22Rajoni TEMA

"Të vdesësh për atdhe është sikur të

Ka reaguar familja e Afrim Bunjaku, policit që mbeti i vrarë mëngjesin e kësaj të diele në veri të Kosovës.


Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, familjarët thonë se Bunjaku u vra në krye të detyrës, në mbrojtje të integritetit territorial dhe sovranitetit të vendit.

“Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri.

Të nderuar miq, të dashur familjarë, Sot, në orët e hershme të mëngjesit erdhi një lajm i kobshëm për familjen tonë Bunjaku nga Samdrexha e Vushtrrisë.

Familjari jonë AFRIM BUNJAKU , Toger në policinë e Kosovës është vrarë derisa ndodhej në detyrë, në veriun e Kosovës, në mbrojtje të integritetit territorial dhe sovranitetit të vendit gjë të cilën e bëri me nder e krenari deri në frymën e fundit. E pikëlluar familja Bunjaku nga Samadrexha e Vushtrrisë”, thuhet në njoftimin e familjes.

 

13 Komente

 1. d
  duaje

  Respekt pa kufij per familjen patriote Bunjaku.

  1. F
   Fatmiri

   Respekt,per familjen tuaj!

   1. S
    Shqitari Guximtar

    Nese policia e Kosoves nuk do ti ndyje fuart me vrasesit e policit mjafton ti mbaje te rrethuar ata dhe nje dite… sa te arrije nje ekip komando nga Shqiperia

    1. G
     Gogoli

     Deshmoret e Albin kurvës. Nëse do të vepronte me mënd, nuk do të kishte pasur nevojë.

    2. T
     Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

     Fjale e madhe e jo te vritesh per droge,vjedhje e PPP-ra.

     1. E
      Erdogan

      Edhe Rilindasit turq si Deputeti Osman Ismail bej Vlora,Frashellinjte,Hasanet,Tahsimet etj per Atdheun e tyre luftuan Turqine. Prandaj dhe Rilinden! Ndryshe do qe te bashloheshin me Vellezerit e tyre Greke me ne krye Arvanitasit qe kushin dekada te tera qe luftojin per tu cliruar nga Barbaret Mongole Osmanllinj. Kombi dhe Nderi per Te eshte I Shenjte dhe te ashtuquajturit "Skiptare" si bij te Vezireve,Pashallareve,Bejlereve etj jane armiq te Kaurrevecte Derrit qe per fat te keq jane Minoritet ne Albanistanin e Erdoganit dhe fashistit Duce. Kjo eshte e Verteta (Este Vero) vellezer.

      1. x
       xhoxhi

       Respekt për ata që vriten për paqen, po neveri për të gjithë ata në të dy anët e kufirit që bëjnë sehir e ndjellin urejtje për njëri tjetrin dhe çojnë në ngjarje të tilla me viktima..Nëse punët e Kosovës dhe Sërbisë zidhen kështu me të vrarë atëhere vazhdoni merni jetë njerzish..

       1. I
        Illyricum Sacrum

        ngordhje mongoleve te ardhur nga stepat pertej uraleve...SERVI keni qene ...SERVI do te ngordhni....skllever te ndyre....SLAVI - SCHIAVI

        1. L
         Luan Kastrati

         O shehid o deshmitar jam shume i hidhur Allahu e shperblefte me xhennet amin

         1. D
          Detari

          lol ja pse e meritojne skiptaret

         2. P
          Preshevali

          Ngushllime dhe respekt për Familjen, jemi me ju e Shehidi u prefrë ne paqe.

          1. E
           Erdogan

           You zoti me comentin Illyricum Sacrum cfare jini ta dime edhe Ne Vorio Epirotet e Kastriotit. As Emrat,as Mbiemrat,as Istitucionet (Xhamite,Tewete,Medresete,as Fene Arabe,as Dashurine per Turqine nuk e kini zhdukur ne qofte se Nderoni thenien e Famshme te Pashko Vasilit (Vasos) qe "Besa e Skiptari eshte Skiptaria"! Si ta kuptojme kete Hipokrizi dhe Percarje? Sllavet i consideroni me te drehte te Ardhur ne shekullin e 6te,Turqit kane ardhur me "Saze dhe Daulle" 500 vjet te shkuara,Greket i consideroni "Te huaj"!

           1. S
            Skenderi

            Respekt, qofsh i parajses deshmoret i Kosoves dhe i Shqiptarise. Asnji meshire per vrasesit.

            Lini një Përgjigje