Albin Kurti: Grupi i armatosur që sulmoi policët ka ardhur të luftojë në Kosovë, paqe do ketë vetëm pasi të dorëzohen

24 Shtator 2023, 12:46Rajoni TEMA

Albin Kurti: Grupi i armatosur që sulmoi policët ka ardhur të

Kryeministri Albin Kurti thotë se grupi prej 30 personash që ka sulmuar makinën e policisë, ku mbeti një efektiv i vrarë, ka ardhur të luftojë në Kosovë.

Kurti thotë se duan paqe, por do arrihet vetëm nëse ata i dorëzohen policisë, pasi janë të rrethuar në një manastir në Zveçan.

"Kanë ardhur të luftojnë në Kosovë. Ne nuk duam luftë ne duam paqe.

Dhe paqja do bëhet kur këta mbi 30 persona ti dorëzohen policisë. Kemi të bëjmë me banda të kontrabandës.

Këto janë formacioni profesionistë, ushtarake a policore dhe u takon ekspertëve të vlerësojnë se ça janë këto uniforma", tha Kurti.

23 Komente

 1. .
  .

  Ku e ke policin dhe ushtrine qe mbrojne Kosoven o bq?

  1. S
   Shqiperia Atdheu i GJERGJ KASTRIOTIT.

   albin anadolli ti mor turk i pabese i vrave vete policin qe te besh fajtore Serbine or moterqim ti i merr urdhrat nga salih berisha or qelbesire.

   1. K
    Kosovar

    O klysh kurve te djeg qe tu vran disa kryqali serb o mirditor fisin ta shkerdhej ku ta kesh Jo vetem un po’ krejt kosova edhe turku

   2. T
    Tironci

    Filloni tani sorra te shemtuara te rilindjes!!! Filloni urreni albin kurtin urreni kosoven dhe kosovaret. Hidhni helm dhe justifikoni serbet dhe vuqiqin ashtu si ben Kryetari juaj edvin aneta rama!!!! Rrac e felliqur komunistat e mutit!!!

   3. L
    Lakja

    Qent e tërbum! Bom durim 1300 vjet me këta plehra po keta fjalën paqe nuk e njohin... Shiheni si theren me njëri-tjetrin vëlla me vëlla sllav pa pikë mëshire edhe duhet të presim ne qetësi nga këta kafshë... Paqe do ket vetëm kur ti kthejm mbrapsht në Mongoli!

    1. T
     Taulant, Katana 138

     Bombardoi plehrat cfare pret ?

     1. D
      Detari

      Lol sa te vobekt jane ushtaret skiptar, i rrembejne, i vrasin sllavet, nga jugu nje bejler kap rob gjithe repartin me 100 ushtar lol vrisni veten

      1. T
       Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

       po te vjen fundi plehr ...

       1. p
        pjeter

        Shife mire se si perfundojne Kacifasit e tu serbe!! Dil e kruaje sumen edhe ti ne shesh , do gjesh rrugen me te shkurter te shkosh tek Kacifas!!

       2. k
        k

        Shko kapi ti duke qenẽ se me lloqe Kavaje kundēr Amerikẽs dhe Evropes je trim i madh. Apo mos do I japesh urdher NATOs tẽ sjelli ushtrinẽ ? Ha MUT TANI.

        1. L
         Luani

         Ti o albin të ha mutin , po çkusur kanë ushtaret , nga idiotesia jote krijohen situata te tensionuara, , po ti bëhesh trim me jeten e te tjereve, edepsez njeri , jep dorheqjen dhe zhduku , njeri pa din e iman..!!

         1. F
          Fund

          Albini te ben ate qe te pelqen ty me shume. Dhe bravo i qofte per pergjigjen qe po i jep terroristeve. Deri ne fund

         2. L
          Luani

          Ti o albin të ha mutin , po çkusur kanë ushtaret , nga idiotesia jote krijohen situata te tensionuara, , po ti bëhesh trim me jeten e te tjereve, edepsez njeri , jep dorheqjen dhe zhduku , njeri pa din e iman..!!

          1. L
           Luani

           Ti o albin të ha mutin , po çkusur kanë ushtaret , nga idiotesia jote krijohen situata te tensionuara, , po ti bëhesh trim me jeten e te tjereve, edepsez njeri , jep dorheqjen dhe zhduku , njeri pa din e iman..!!

           1. D
            Drini

            Jepi binooooo te hengert larua

            1. D
             D

             Dua ta besoj,dhe e besoj,por kujdes Kurt,se kur genjen njehere nuk besohesh me,dhe ti ke mare huqet e Saliut,genjeshtren e ke si buka qe ha.

             1. T
              Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

              Po je nipi i Isa Boletinit tregoju vendin bastardeve . Po nuk ju tregove vendin ata do vijn deri ne Durres. Ti je shpresa e fundit per Shqiptaret

              1. L
               Lugu gjat

               Bjeri te falte hallallhu, shpaten me izëm ne bres e ke.....E mor koke cep ,ju ngjite për te keq asaj Kosove.

               1. S
                Shqiptari i shqiperise

                Po cfare prisni nga albin legeni? Po ka nga ata qe i ngarkojne detyren patriotike te na mbroje nga rreziku qe na kanoset nga serbet deri ne Durres. A ju hengert mortja me gjith Albin. Ai s mbron dot nje fshat te kosoves do mbroje shqiperine ketej dhe andej kufirit. Ai mender te ha mutin. Idioti. Po merr ne qafe njeres me karlleqet e tij. Hajt sikter me gjith te dhe plehrat rreth tij.

                1. S
                 Shqiptaret ne cdo Situate te Bashkuar

                 " Shqiptari i shqiperise "= Krimbi dal nga bytha e Janulles ; Boll hengret Mute ne kte Hale mediatike qe paguhet nga Pederastet e Botes Greqia ,sepse ne jua njohim mire Gjuuhen . Hani Mutpor kujdes mos beni pis muret

                 1. S
                  Shiu

                  Ti duhet te jesh shqiptar i leshit se ndryshe nuk shpjegohet. Do i shkoje kosova deri ne fund ketyre terrosisteve. Do u jape ate qe meritojne

                 2. E
                  Erdogan

                  Patjeter qe do vijne deri ne Durres zoti me comentin Taulant,ish foltorist. Cfare do besh do te te bejne thote populli. Kjo eshte Aksiome. Epidhamnon (Durrazzo) e kishte Turku i Vezireve,Pashallareve,Bejlereve etj per 500 vjet. Per you o Idiot armiku (amikos ital) eshte Greqia,Pushtuesit Sllave te Ilyrise. Kurse Cileri dhe Erdogani qe you consideron te Tijet dhe do you Mbroje nga Vorio Epiritet e Kastriotit jane Strategjike! Ah o fukarenj qe jini kanceri i Kombit Greko-Ilyre. E kini kthyer Ilyrine ne Albanistane.

                  1. L
                   Lala

                   Mo po keta serbet sikur qene per Ballkanin e Hapur, apo jo. I lumte Edi Rames qe u largua.

                   Lini një Përgjigje