FOTOT: Të armatosur deri në ‘dhëmbë’, dalin pamjet e grupit kriminal që sulmoi policët në veri të Kosovës

24 Shtator 2023, 13:23Rajoni TEMA

FOTOT: Të armatosur deri në ‘dhëmbë’, dalin

Dalin pamjet nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot.

Aktualisht në Manastirin e Banjskës ndodhen sipas autoriteteve kosovare rreth 30 persona të armatosur, që i bëjnë rezistencë policisë së Kosovës, duke hapur zjarr ndaj tyre.

Madje, ata duket se janë të mirëpërgatitur, pasi janë të armatosur deri në ‘dhëmbë’, madje kanë dhe antitank.

Në foto shihen dhe kamionë e makina pa targa.

 

 

 

36 Komente

 1. D
  Dardani i Ri

  Hajde Kurti, shtërngoje bythën tani, je deklaruar "Vetëvendosës". Ramën e përzure, Euro-Amerika janë tigra prej letre. Kështu bën ti. Tani merre Gervallën dhe gervalliu serbit. He more lepurush! Të ndihmon Sali Berisha ty, ai është i vetmi politikan mik i yti. Ngushëllime të perzëmërta familjes dhe Kombit për policin e vrarë!

  1. e
   emogranti1

   shume drejte

   1. E
    Eni

    Mos ja qaj hallin...nja 5 I vrau...

    1. Y
     Ylli

     Ne fakt ti nuk je "Dardan" por je "Karaputan" ....vetem nga Rilindja dhe nga Beogradi fajesohet Albini...cfare mban kjo toke dhe ky venf !!

     1. Y
      Ylli

      Ne fakt ti nuk je "Dardan" por je "Karaputan" ....vetem nga Rilindja dhe nga Beogradi fajesohet Albini...cfare mban kjo toke dhe ky venf !!

      1. T
       Tironci

       Filloni tani sorra te shemtuara te rilindjes!!! Filloni urreni albin kurtin urreni kosoven dhe kosovaret. Hidhni helm dhe justifikoni serbet dhe vuqiqin ashtu si ben Kryetari juaj edvin aneta rama!!!! Rrac e felliqur komunistat e mutit!!!

       1. N
        Nazmi

        Ti “Dardan i Ri” qenke kokrra e legenit dhe bajge, për ato që shkruan e thua në rrjetet sociale për këtë situatë që kalon Kosova sot.

        1. K
         Ketu ka tradheti burra

         TURP per KFOR, BE-ne dhee Amerikanet. Ju kane dhene driten jeshile Vucic te sulmoje dhe shkaktoje frike e kaos ne Kosove per ta thyer Kurtin dhe per te marre tokat Kosovare. Kjo eshte poshtersia e Amerikes dhe BE-se; keshtu kane qene me ne shqiptaret. Ju dhane Greqise dhe Serbise e Malit te Zi me Maqedonine tokat tona dhe na detyruan nen grykat e topave qe ti jepnim keto toka. Vjedhja e tokave shqiptare nen forcen e armeve vazhdon. Faleminderti z. Kurti per forcen e karakterit, patriotizmin, dhe paperkulshmerine. Kij kujdes se keta maskarenj qe hiqen si miq mund edhe te eliminojne. Kujdes truproja e z. Kurti. Mbrojeni me jetet tuaja kete patriot dhe luftetar te madhb te tokave shqiptare. Pftuu maskarenjve qe hiqen si partnere te Kosoves.

         1. H
          Hashim Thaqi sternipi i popit Jovan qe u martu me

          Dardan K... vetem tre i katri serbe,eshte tuj ngordh fal albin kurtit kshtu mbrohet shteti e jo me Radojqiqin ne zyre te Ramushit

         2. trima me Armet apo zemren e Nderkombetareve ?

          kta dhjesin ne breke edhe pse kan arme ,balle per balle ,dalin si Hiena naten e qellejne paskraheve mbasi nxiten nga Deklaratat e Nderkombetareve . Vucic Krimineli kopili Milloshevicit bo si Gangsterre lol !

          1. a
           am

           Jo po dalin përballë në dyel si qëmoti. Hajde menje hajde.

           1. Vjosa.al

            Kjo eshte e papranueshme, si guxon Albin Kurti te rrethoje paramilitaret serbe te Vucicit te armatosur deri ne dhembe, qe vrane edhe nje oficer policie te Kosoves. A e kupton Kurti se po destabilizon Rajonin, se po lendon Serbine, se po ofendon Rusine dhe se po u shkel ne kallo lobeve serbofile te Brukselit. A e kupton Kurti se po e mbush kupen, se po saboton Zajednicen, se nuk po lejon terroristet serbe te veriut te shprehin me te gjitha mjetet e mundeshme, qofte edhe me sulme te armatosura, mbeshtetjen e tyre per Zajednicen, urrejtjen e tyre per Kosoven dhe dashurine per Borelin dhe Lajcakun? Pervec kesaj, keta fondamentaliste sllavo ortodokse, ndofta edhe vete dorasi qi vrau policin kosovar, jane te sigurte se pas njefare kohe do te kandidojne dhe do te zgjidhen, peraqsues te Zajednices serbe ne Parlamentin e ngrirre te Kosoves, do te vene VETO-n e Zajednices kundrejt cdo akti legjslativ ne dobi te shtetit dhe popullit te Kosoves qe do gjykohet te jete kundra interesave serbe ne Kosove. A nuk ishte terroristi Fredi Bejleri, vrasesi i kufitareve shqiptare, qe jo vetem nuk u denua, por u lejua te krekosej ne krah te Micotaqisit ne Himare dhe te kandidonte per kryetar bashkie i saj. Dhe, turp te kete Kurti nese goxon te pengoje apo sabotoje, kur Zajednica te kerkoje vendose bustet e Miloshevicit, Vucicit dhe kryepeshkopit serb Porfirije ne Mitrovice apo ne ndonje komune me shumice serbe. Kurti duhet te mesoje nga Edi Rama, lideri me stature nderkombetare, qe lejoi bustin e Micotaqisit senjor ne Dervican, qe lejoi Micotaqisin Junjor te vizitoje Himaren duke ligjeruar keshtu faktin, sic edhe u deklaruar publikisht gazetari Marko, qe Himara eshte toke minoritare dhe duke siguruar keshtu te drejten per te pasur bustin e tij ne Himare, si kryeministri i pare grek qe vizitoi Himaren. Ne nuk arrijme te kuptojme se ku e shpija mushka e tij nacionaliste Albin Kurtin. Po perse nuk e degjon dhe ndjek keshillat e Edi Rames, kryheroin Kombeve te Bashkuara, qe nuk e kishte zene gjumi dite e nate te merrej me Ukrainen, te rrihej me grushta me Lavrovin rus per te dhe ta kalonte si buke e djathe faktin qe kryeministrat e Brukselit ne Washington, perseriten haptazi, me doreza kasapi, ultimatumin per Kosoven: Zbato Zajednicen! Po shikoje dhe degjoje more kryeminister qumeshtor i kosoves, se si gjigandi yne Edi Rama, mu ne Seline e Keshilit te Sigurimit, therret Sokol Ballen aty per nje ineterviste te papare ndonjehere nga ndonje titullar i ketij institucioni, vetem e vetem per ty, vetem e vetem per te te mesuar paradigmen me te fundit te diplomacise nderkombetare: Pavaresia a Kosoves nuk kalon nga njohja prej Ukraines, prej Athines apo prej Ganes ne Afrike, Madje nuk kalon as nga Parisi dhe Berlini. Gjigandi yne shpall kryevepren e mendimit diplomatik: Pavaresia a Kosoves kalon nga Prishtina! Domethene, kalon nga ty more kokemushke Albin Kurti! Por, enough is enough, sic thote Lajcaku dhe Boreli, Washingtoni dhe Brukseli, Vucici dhe Putineli! Kupa u mbush! Tani Kurti duhet urgjentisht te marre me te mire terroristet e Vicicit qe vrane policin kosovar, ti liroje ata dhe ti shoqeroje me eskorta dhe me lule, fillimisht ne Bruksel dhe , prej aty, ne Beograd dhe prej Beogradi perseri ne Mitrovice ku ata do te emerohen ose zgjidhen kryebashkiake apo kryekomunare, shefa policie apo kryeparamilitare dhe, pse jo edhe deputete Kosoves nga Lista Serbe. Kjo tolerance edhe eshte ajo qe po kerkohet nga Kurti dhe nga Kosova. Harojeni Pavaresine, harrojeni integritetin teritorial dhe ate shteteror, harrojini mijera te zhdukurit nga genocidi serb, harrojini lideret e UCK-se qe po baltosen e burgosen ne Hage, harrojeni Perdhosjen e Luftes Clirimtare te UCK-se krah NATO-s. Rrofte gjeopolitika! Na falni por, bombardimet NATO-s i paskeni kuptuar gabim, nuk ishin nderhyrje humanitare per te ndaluar genocidin serb kundrejt kosovareve, eh, nuk kemi dale ketru per sadeka, ishi thjesht loje gjeostrategjike e jona, loje e cila tani ka ndryshuar dhe do te na duhet te rreshtohemi me Serbine dhe kunder jush! Tani, qe puna ka ardhur te ndesheni edhe me grupet e armatosura terroriste te paramilitareve serbe, do te na falni edhe njehere, por do te veme sanksione te reja kunder jush, kunder Kosoves deri sa te dorezoheni, te pranoni pa kushte Zajednicen, si faze te pare te ndryshimit te Statusit te Provinces se Kosoves, nga Shtet i Pavarur, ne Province Autonome nen Administrimin e Brukselit, dersa ti kaloje perfundimisht Serbise nga nje Dejton i Ri i Rishikuar, sapo te mbaroje lufta ne Ukraine. Dhe, tani te dashur fytyra mediatike shqipatre te kesaj loje, ku jeni futur? Ku jeni zhdukur? Me cfare po merreni! Publiku shqiptar kerkon dhe ju ben thirrje. Bashkohuni me Brukselin, me Vucicin dhe Putinin,me Washingtonin, me Edi Ramen dhe denoni dhunen e Kurtit ndaj terroristeve serbe, kokefortesine e tij te papare. Ju lutemi shume, ju kemi shume xhan, dhe pse eshte e Djele, pushim. Zoti Mero Baze, qendise editorialin per te Henen, denoje prape Kurtin. Zoti Bitum Hanxhiu Faqeziu, ke rastin te shpalosish urrejtjen tende! Zonja Kimete Berisha, dergoja shpejt Meros hartimin tend te rradhes. Kerkoni perseri ndeshkomin e Kurtit, ngrini qe qiell ultimatumet ndaj Kosoves dhe sidomos, sanksionet nderkombetare kunder kosovareve. Shqiptaret mezi presin te shohin se cfare shije dhe ngjyre ka tradhetia!

            1. S
             Shqiptaret e Bashkuar i japin Reston Hienave

             Vjosa .Al _ rrespekt . Gjithcka komenton eshte kuptimplote dhe realiteti jone ,qe si Komb e pesojme e penalizohemi gjithmone prej Politikaneve tane ,si ne arstin me Greqin qe KM Ram i le te gjithe Hapesirat qe atyre i duhet ,qe te destabilizojne Pozicionin e Shqiperise e mbajne ne Shah Shqiperine .Kurti po ben te duhuren si KM i Kosoves ne kto situata ,edhe pse un s'kam asnji lloj simpatie per te ,duke par miqesin e tij me brishen e meteaj dyshen Esadiste sherbetoret e Grekut e Serbit . Pamvaresishte LIderve te Qeverrive tona , ne si shqiptare ,jemi ne cdo Rast te Bashkuar kunder Serbit e Grekut .

             1. N
              Nemesis

              "Vjosa.al"! E zbraze zorren dembele te Sahale Brrishes? Shko tani tek "Syri tv" bashke me maskarenjte e tjere "shqiptar etnik" dhe i beni mutin flamurit kuq e zi, por kujdes, kete bejeni ne ate menyre qe "atdhedashuria" juaj, Salixhinjve te mos i beje hije gjigandit te liliputeve Albin Sllavit.

              1. S
               Shqiperietnike

               Te lumte pena!!!

             2. A
              Albini me pushime ne Greqi !

              Po po tregoni Foto juve ! Policin jua vrane ( per rahmet past dhe ngushellime Families ) PO futjani mer nga nje Bombe dhe ja te shtrihen te gjithe ne Toke ne varrezat e tyre ka vend mjafte ! cfare prisni tju vrasin perseri ndonje Polic tjeter !

              1. D
               Dru me pre

               Xeni, Gita, Nard Noka, i Qimi i Pekajve, Edi Paloka, Desara, Sali Lusha, Stresi, Karmina, Flamur Noka, Tritan Shehu, Janullatos, Edmond Spaho, Genc Pollo, pra te gjithe nacionalistet e Daktorrit, jane nisur per ne veri te Dardanise, vetem keta sjellin paqe!

                1. Y
                 Ylli

                 Sa doja ta thoja....mami i ketij do nxjerri bythen me maturi e qetesi dhe sdo kete lufte por pallim !!

                2. T
                 Tata luigji

                 Bravo dru me pre por te lista fute gaz bardhin, gjekmarkun, joriden, gjelin e peqinit

                3. G
                 Gjirokastriti

                 Kane uniformat e grupit Wagner!

                 1. X
                  XhaFCK

                  O gjirokastrit, nuk kane njerzia nje kostum per 10 vite laj thaj vish si ju gjirokastritet. Gjithkush mund te bleje veshje kamuflazhi kudo. Ben ekspertin gjirokastriti mo?!

                  1. T
                   Tom

                   Po ty Palaço pse të djeg se ç’far thotë gjirokastriti ????

                 2. T
                  Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

                  N.q.s je Shqiptar jep urdher ti djegesh te gjithe banditet atje ku jane futur.

                  1. S
                   Shqiptar te kam dhjere si ste mora vesh njehere!

                   Kto mendimet e komentet e shqiptarve kunder shqiptarve na kan shoqeru gjith jeten. Turp tju vije se dhe gjithe jeten nuk I lepihet prapanica as Amerikes e as Rruspise Europe. Me mire me te shujt nga faqja dheut se me jetu si te dhjere. Hajt boni patriotat ne Fb e ndeshje futbolli tani

                   1. T
                    Tirona

                    Berisha si a gjen Serb, me ndihmen e agjentit tjeter Kurti qe gjoja hiqet si Patriot po mundohet te stabilizoje Ballkanin

                    1. S
                     Shqipëria do të bëhet…

                     Sapo u vranë 6 terroristë sërbo /sllav (ushtarak). Pritet eleminimi i tërsishëm i tyre. Ngushëllime sërbofilëve shqiptarë … Nuk ka lojë me Dardaninë, zemrën e Shqipërisë.

                     1. S
                      Shqipëria do të bëhet

                      Tetë terroristë të vrarë. Mbane veten sërbofil…

                      1. D
                       Davidi

                       Deri ku duhet te ishin armatosur?! Dmth tani legjitimoni ndonje variant asgjesimi ne shkelje te konventave.

                       1. E
                        Era

                        Kjo është Serbia, kjo është ushtria serbe, nacionalizmi serb, terrorist këmbë e kokë. Një popull që ka bërë luftë gati me çdo shtet fqinj, të etur për luftë. Dhe europa që i do pranë, sjell ndër mend atë prallën me fshatarin që futi në shtëpi nepërkën, e vuri pranë oxhakut dhe kur nepërka e kafshoi pyeti pse, po jam gjarpër ishte përgjigjja.

                        1. E
                         Eri

                         Harrove Batonin the gazetaret e temes, bythleperesit a Skenderbeut junior

                        2. M
                         Mohamed

                         Sa koh te jete kryeminister ne kosove nje klysh i UDB krto do ndodhin. Se si UDB si albin kurtovic ju intereson tensioni

                         1. S
                          Shqipëria do të bëhet

                          Nga pamja e fotografive del se terroristët sërbë janë pjestarë të njësive elite të ushtrisë serbe, si brigada 72 dhe njësitë kobra plus kleri fetar sërb. Për borrelin ( bolën), këto janë grupe kriminale….e jo terroristë. Na fal bole( borrel e lajćak, por këto terroristë nuk do të dalin gjallë nga Dardania.

                          1. Z
                           Zdravo VV

                           Kurti është mashtrues kriminel dhe vrases i policisë se Kosoves ashtu siq ishte edhe vrases i Mon Balajt dhe Arben Xheladinit

                           1. C
                            California

                            Albino , futi nje te pushtuar Serbise dhe pas buke rrafshoje Rusine , pastaj pas buke shall dhe Shqiperine

                            1. F
                             From Tirana with love

                             Skam degjuar kurre te shaje Rilindja,Kosoven.Me duket lajthitje nga nje komentues ,besoj i paguar"YLLI" RILINDJA ESHTE QEVERIA SHQIPTARE QE KA MBAJTUR QENDRIM DINJITOZ.Eshte mbrojtja e vetme e sinqerte qe keni ,ti Ylli dhe gjith yllat. Albin Kurti nuk ka nevoje ta lavderoje njeri.Ka mare votat nga populli shqiptar i Kosoves.Ti japer drejtim.Nese nuk do te bpunoje me qeverine shqiptare eshte pergjegjesi e tij para atyre qe e kane votuar. Ne kemi votuar Edi Ramen. E duam Kosoven pa kushte.Me Albinin ose pa ate.Keshtu jemi rritur ,me kte edukate.

                             Lini një Përgjigje