“Personat në manastir flasin rusisht, sulmi i parapërgatitur prej kohësh"

24 Shtator 2023, 16:00Rajoni TEMA

“Personat në manastir flasin rusisht, sulmi i parapërgatitur

Analisti Fatmir Sheholli, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Kosovë, ku një polic ka mbetur i vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se sulmi që ka ndodhur në Veri është përgatitur prej kohësh, ndërsa shtoi se personat që ndodhen në Manastir flasin rusisht.

Më tej ai nënvizoi se ka informacione se 200 persona po stërviten në Serbi, dhe sipas tij mund të jenë për destabilizim të situatës në Kosovë.

“Këta njerëz kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës dhe ne në bashkërendim me KFOR, me faktorin ndërkombëtar  në Kosovë, ta kryejmë këtë operacion më së miri me pasoja sa më të vogla.

Nuk dihet nëse ka dhe organizime të tjera, të cilat në rast të caktuar mund të ndodhin, Këta janë terroristë, nuk ke çfarë bisedon me ta. Serbia do të dalë në publik dhe do të thotë gjëra që jemi  mësuar t’i dëgjojmë.

Ajo që ka ndodhur nuk falet. Nga ajo që po kuptojmë, thuhet se këta njerëz që janë futur brenda manastirit po flasin gjuhën ruse.

Tani duhet të kemi kujdes, nëse këta janë serbë dhe flasin gjuhën ruse apo janë të “Wagner”. Ka informacione që në Republikën e Serbisë 200 njerëz janë duke u stërvitur dhe mund të jenë për destabilizim të situatës në Veri të Kosovës”-tha ai.

10 Komente

 1. P
  Po mer Po rusishte ne Serbi !

  Nuk ka asnji Pardon me te tilla Justifikime Bythecesh Serb . Jeni kurva dhe frikacake ,ndryshe do ti qendronit te Vertetes .Kriminelet me Autoblinte ,paskan qen te padukshem per Policine e Serbise te hyjne ne Kosove ???????????? Kto i ha ne byth vetem Vucic por jo Bota

  1. @
   @@@@

   Mos e coni gjate.....ngrejeni Manastirin ne ajer....bashke me ato bastarde brenda...mbarini pune shpejt dhe paster....pa rrezikuar jeten e policeve...

   1. P
    Po ku mutin do shkojne ata !

    Ata nuk kane ku te shkojne ! por keni kujdes dhe Saliun me Grupin Ciftelia ne Shqiperi ! Se Ai mezi i priste keto rromuja qe te shpetoje bytha e tije me Familien e tije !

    1. P
     Po ku mutin do shkojne ata !

     Ata nuk kane ku te shkojne ! por keni kujdes dhe Saliun me Grupin Ciftelia ne Shqiperi ! Se Ai mezi i priste keto rromuja qe te shpetoje bytha e tije me Familien e tije !

     1. P
      Po ku mutin do shkojne ata !

      Ata nuk kane ku te shkojne ! por keni kujdes dhe Saliun me Grupin Ciftelia ne Shqiperi ! Se Ai mezi i priste keto rromuja qe te shpetoje bytha e tije me Familien e tije !

      1. t
       tetovari2

       Parlamenti i Kosovës të mbldhet urgjentisht dhe me aklamacion të sillet ligji :DO TË RRAFSHOHET ÇDO KISHË NËSE GJINDEN ARMË DHE SHËRBEN SI STREHIMORE PËR TERORISTËT.

       1. P
        Pogradeci

        tetovari2 @ po he more muhamedan i maqedonise qe kur dilni neper tubime islamike mbani Flamurin arab ne duar,si mendon ti tetovokar te rrafshohen Kishat dhe te ndertojne Xhami turke qe ju arabet pertej kufirit ne maqedoni e kosove te ngrini bythen perpjete 20 here ne Dite,!

        1. p
         pjeter

         Po pse mo rryp pe Pogradeci ty te prish pune pse ngrene bythen perpjete 20 here ne dite??

        2. N
         Niku

         Problemi kryesor i Kosoves nuk jane kishat e xhamijat, por te njihet si shtet sovran. Kur te arrini kete gje, mund te mendoni te spastroni kishat nga prifterinjte spiune serbe. Kisha si ndertese s'te ka asnje faj, por ata qe predikojne ne emer te saj, po. Llaka- llaka kafenesh ben dhe komshia ime 100 vjec, por ne fund te dites cfare arrin?! Pa aprovimin e KFORit (nderkombetareve) ne Kosove nuk behet asgje. Si mendon u krye ky operacion, vetem nga policia kosovare?

        3. T
         T

         Te flasim CA te duan,dhe kinezce po deshen. Vritini te gjithe..

         Lini një Përgjigje