Mediat ndërkombëtare raportojnë zhvillimet në veri: Persona të armatosur sulmojnë fshatin e Kosovës

24 Shtator 2023, 16:55Rajoni TEMA

Mediat ndërkombëtare raportojnë zhvillimet në veri: Persona

“Një grup prej rreth 30 personash të armatosur, hapën zjarr ndaj policisë së Kosovës në një fshat në veri mëngjesin e së dielën, duke vrarë një polic”, është shkruar në një artikull të Reutres.


Sipas kësaj media, ky është sulmi që ka marrë përmasat më të mëdha në rajonin e Kosovës që nga muaji maj.

Më tej, Reutres shkruan: Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ministri i brendshëm Xhelal Svecla fajësuan për sulmin ndaj policisë në fshat dhe sulmin ndaj manastirit “kriminelët e sponsorizuar nga Serbia”.

Ndër të tjera në artikull shkruhet: Dioqeza e Kishës Ortodokse Serbe të Rashkës-Prizrenit deklaroi se persona të maskuar u futën me forcë në manastiri pranë Banjskës në një automjet të blinduar.

Priftërinjtë dhe pelegrinët u mbyllën brenda tempullit të manastirit për siguri, duke shtuar se herë pas here dëgjoheshin të shtëna me armë zjarri dhe se njerëzit e armatosur po lëviznin rreth oborrit të manastirit.

 

14 Komente

 1. R
  Rama Vučić

  Djemtë e Vučić-it.

  1. T
   Tata luigji

   Rama vucic kujdes ruaje satem se te kan ardhur tek avllia

  2. H
   Hogja i Kosoves

   duhet me u qu me vra krejt kaurrt te krishter ne shqipni na nkosov shum shpejt do fillojm me luftue rebelate shqipnise, Rnoft Kosova islamike Allahi uakbar Allahi uakbar rrnoft muslimoni Albin Kurti, Rrnofte sulltona e kosoves Vjosa Osmani. Rrnofte Kosova Islamike.

   1. A
    Alban

    Ik mor idiot qr shko ne siri apo iran. Kosovaret jane shqiptare dhe jetojne ne harmoni me cdo besim. Asnje shqiptar nuk i thote keto qe shkruan ti. Ti ose je serb ose turk. Respekte per kosoven per reagimin ndaj sulmeve terroriste. Terroristet te marrin denimin e merituar. Edhe ky qe shkruan keto traplliqe me siguri terrorist duhet te jete.

    1. t
     tetovari2

     Ky "hogj"është kopil sërbi!

    2. R
     Robte e ku i ke kelysh Serbi..

     Ti duhesh te jeshe Srb nga gjaku ! kerko Baben se nonen e dime se andeje ke dalur ! Kerk Baben tend Serb njeri pis....qe fute shere midis Shqiptareve te krishtere apo Mutislam... Ja dhe nje kelysh Serbi nga Kosova apo nga viset e shqipes...ose do jeshe Serb Kopil qe flete shqip..

     1. R
      Robte e ku i ke kelysh Serbi..

      Ti duhesh te jeshe Srb nga gjaku ! kerko Baben se nonen e dime se andeje ke dalur ! Kerk Baben tend Serb njeri pis....qe fute shere midis Shqiptareve te krishtere apo Mutislam... Ja dhe nje kelysh Serbi nga Kosova apo nga viset e shqipes...ose do jeshe Serb Kopil qe flete shqip..

      1. R
       Robte e ku i ke kelysh Serbi..

       Ti duhesh te jeshe Srb nga gjaku ! kerko Baben se nonen e dime se andeje ke dalur ! Kerk Baben tend Serb njeri pis....qe fute shere midis Shqiptareve te krishtere apo Mutislam... Ja dhe nje kelysh Serbi nga Kosova apo nga viset e shqipes...ose do jeshe Serb Kopil qe flete shqip..

       1. R
        Robte e ku i ke kelysh Serbi..

        Ti duhesh te jeshe Srb nga gjaku ! kerko Baben se nonen e dime se andeje ke dalur ! Kerk Baben tend Serb njeri pis....qe fute shere midis Shqiptareve te krishtere apo Mutislam... Ja dhe nje kelysh Serbi nga Kosova apo nga viset e shqipes...ose do jeshe Serb Kopil qe flete shqip..

       2. S
        Sllobodanka

        Filloi rikthimi i trimave te Putinit ddhe Vucicit ne Kosovo...

        1. A
         Alpet.al

         Hogja e Kosoves, eshte thjesht grekeqiri i Janulles dhe i Micotaqisit! Mero, mbylljau bllogun terroristeve te internetit te sponsorizuar nga Greqia dhe rrjeti ballkanik fondamentalist greko-sllavo ortodoks. Dora e helmuar e Beogradit dhe Athines, vazhdonte fuse thika ne brinjet e shqiptareve.

         1. p
          paemer

          Pavle Bihali Gavrin ,kreu i levizjes Leviatan ,politikan i te djathtes ekstreme ....Albanian haters shkurt muhabeti

          1. b
           bashkimi për drejtësi

           Sa turp nga islamistet eksstrem që thërasin për vllavrasje. Ku je hetuesi dhe polici që ata vazhdojnë propagandën e ju heshtni.

           1. P
            Paqesori

            Larot nxiten, perkrahen dhe mbeshteten nga vuqiçi dhe pu(sh)ti-ni. Kerkojne gjak!

            Lini një Përgjigje