Ambasadori amerikan Jeff Hovenier takon Albin Kurtin: S’kemi për të thënë diçka më shumë se reagimet që i kemi lëshuar

24 Shtator 2023, 16:36Rajoni TEMA

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier takon Albin Kurtin: S’kemi për

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier sot ka shkuar në zyre të kryeministrit Albin Kurti për takim pas ngjarjeve të sotme në veri të vendit ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe dy të tjerë u lëndua.


Hovenier para gazetarëve tha se nuk ka diçka më shumë sesa ato që ka thënë në deklaratën e lëshuar për media pak më herët ku dënoi vrasjen e policit Afrim Bunjaku dhe kërkoi që autorët të sillen para drejtësisë.


“S’kemi për të thënë diçka më shumë se reagimet që i kemi lëshuar”, tha shkurt Hovenier.

12 Komente

 1. D
  Detari

  ok shko pirdhu tani bithekire

  1. K
   Keta i kane dhene driten jeshile Serbise

   Sigurisht nuk kane te thone me shume si pshb te fajesojne Serbine dhe qeverine e saj per kete sulm terrorist nga toka e saj drejt Kosoves. Jane keta qe i kane dhene driten jeshile Vucic te sulmoje Kosoven dhe te shkaktoje kaos qe ti bejne presion KM Kurti qe te jape tokatg e Kosoves Serbise permes Asociacionit te Komunave serbe. Eshte e turpshme loja e ndyre e gjoja partnereve.

  2. P
   Pordhe me rigone....

   Hovenier:mos e rruni hic,ju jeni trima dhe i zgjidhni vet do gjona me bumje..... good luck!

   1. J
    Janulles me dras pas koke

    E nxore koken o bythqir i Janulles ?? Bashke me detarin do qire motrat dhe ckeni ne pragun e shtepise ….per korakun Kacifa bete namin per policin kosovar ju mesoj mjekermuti te shkruani pislleqe ….ptuuuuu vromiari

   2. e
    emigranti

    Megjithese teper vone, por shpresojme qe qendrimi amerikan te ndryshoje ne favor te Kosoves. Te pakten me mire vone se kurre.

    1. L
     Lal krosi

     Amerika hape lufte dha pastaj ben furnizim me arme, gjate gjithe historis nuk ka asnje vend ne bote qe ka hapur lufte dhe kurre nuk i mbyll konfliktet

     1. T
      T

      Shkoni amerikan bythe,te qi.sha ty me gjith Europe. Kurva ishit e kurva ngelet

      1. k
       k

       Dhia e zgjebosur kurti,tani ti beje balle situates dhe mos fshihet pas gardhit si langaraq që eshte.

       1. k
        kto jane rezultatet e gjuhes s e escobar

        deklarat e fashitit borel e kurves lajcak e vecanarishte escobar- nviti kriminelin vucit coj ne eskalim te situates

        1. K
         Koli

         Te gjitha keto Lojna jane nga ju Amerikanet dhe Kurvat e Europes ne kurriz te nje Populli te vogel.Te gjithe e kuptojne Kojen e piset me Vucicin por nuk kane nga e luajne Bythen Shqiotaret e shkrete.

         1. O
          Ok

          Eshte e thjeshte:Pse nuk ndodhnin keto gjera perpara ne kohen e Thacit apo Haradinajt.I beni ju te gjitha per tja ukur Bythen Kurtit dhe Kosoves,per Interesat e Serbise dhe Rusise.Se cfare keni ndermend te beni ju Amerikanet me Kurvat e Europes(France dhe Gjermani),nuk eshte e veshtire me u kuptu.

          1. P
           Patrioti

           Ambasadori i ka lene mbi tavoline audioincizimin midis Kurtin fhe UDB

           Lini një Përgjigje