Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

24 Shtator 2023, 16:40Rajoni TEMA

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve në veri. Arrestimin e një sulmuesi tjetër dhe kapjen e katër personave tjerë të  dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve. Policia njofton edhe për identifikimin e një sasie të konsiderueshme të armeve, municionit dhe pajisjeve të ndryshme.

Policia e Kosovës vazhdon t’iu bëjë thirrje “grupeve kriminale që të dorëzohen para organeve të drejtësisë”.

Situata në zonën e fshatit Banjska vazhdon të jetë e tensionuar sipas policisë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Në zonën e fshatit Banjska situata e sigurisë vazhdon të qëndrojë e tensionuar, po ashtu sulmet me armë zjarri ndaj njësiteve policore po vazhdojnë në intensitet të njëjtë, varësisht nga lëvizjet e grupeve kriminale.

Veprimet policore po realizohen sipas planifikimeve dhe zhvillimeve në terren, duke u përgjigjur në vetëmbrojtje ndaj sulmeve të adresuara ndaj zyrtarëve policorë, të cilëve po iu rrezikohet jeta e tyre e drejtpërdrejtë.

Sipas informatave zyrtare nga terreni gjatë shkëmbimit të zjarrit konfirmohet vrasja edhe e dy sulmuesve të tjerë, të cilët kanë qenë të maskuar, të uniformuar dhe të armatosur rëndë, e po ashtu konfirmohet edhe arrestimi i një sulmuesi të uniformuar dhe të armatosur. Si pasojë e sulmeve një zyrtar policor i PK-së ka pësuar lëndime kryesisht të lehta.

Gjatë veprimeve policore në një lokacion banimi i cili është përdorur nga sulmuesit, janë gjetur pajisje logjistike, mjete të dyshuara ushtarake, uniforma ushtarake si arme dhe municion të  kalibrave të ndryshëm.

Po ashtu njësitet policore gjatë ushtrimit të pikë kontrollit rutinë të automjeteve, në zonën e fshatit Rudare ka ndaluar katër persona të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim ilegal të radiolidhjeve, të cilët dyshohet se ndërlidhen me grupet kriminale, ku të gjitha veprimet e mëtejme ndaj tyre do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë.

Informacionet zyrtare të deritanishme konfirmojnë vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie të konsiderueshme të armeve, municionit dhe pajisjeve të ndryshme.

Policia e Kosovës vazhdon t’iu bëjë thirrje grupeve kriminale që të dorëzohen para organeve të drejtësisë dhe njëkohësisht fton qytetarët që të bashkëpunojnë me organet e rendit, në interes të qetësimit të situatës dhe sigurisë së përgjithshme.

Hetimet dhe ekzaminimi i vendit të ngjarjes po vazhdon në bashkëpunim dhe koordinim me të gjitha institucionet relevante, përfshirë Inspektoratin Policor të Kosovës.

40 Komente

 1. D
  Daku

  albin islamiku e fillove keq mos mendo se do ta keshe te lehte tani !! e fute kosoven perseri ne lufte do te shohim sa i forte do qendrosh tani. do te qihet nena para dhe mbrapa mor funderrine islamike.

  1. A
   Alban

   Ik mor servil rame. Terroristet sulmuan dhe vrane policat shqiptare gjate detyres. Duhet te dorezohen ose te presin fatin.

   1. A
    Alpet.al

    Ky Daku, trapi

    1. M
     Muzaka i Ri

     Po ti servil Tritan shehu pse bie ne nivelin e atij me lart, ai ndoshta eshte Serb, apo aq ta pret edhe ty. Terroristet jan njelloj ne gjithe boten, plumbi i pret, madje ja u zgjaten edhe shume, por edhe ju qe shani Atdheun tuaj nje mut jeni

     1. E
      Epirioti II

      Shume dakort qe terroristet duhet te dorezohen ose te presin fatin e tyre te keq, por ajo qe thote Daku eshte tjeter gje. Kurti eshte shkaktari i acarimit te situates dhe indirekt edhe i vrasjes se policit. Kishte nje shekull qe nuk vritej nje polic ne veri te Kosoves. Kosova do e paguaje fatura te renda per shkak te Kurtit.

     2. K
      Kosovar

      Islamiket ta pallojn gjith fisin Qysh ta kan pallu turqit 500 vjet Tash ne o kryqali bythpalar nderin the familjes ta qifsha

      1. T
       Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

       Shko or plehr. Ai po mbron me dinjitet vendin e tij jo si keta derrat e Tiranes qe po shesin gjithe jugun. S'ka mbetur funderrine e athines pa bere ligjin ne Tirane.

       1. J
        Janullistan Airways

        Ay ne llogore eshte Janulla.

        1. G
         GramozMorina

         Ik more plehre. Serbet historikish kane fituar kunder shqiptareve vetem kur ka plehra si puna jote, Batonit, Skenderbeu2 dhe plehrave gazetar dhe opinioniste te shitur te serbi dhe greku. Jo k'te radhe o plehre

         1. g
          genci

          ku e pe luften ti more kalle pari? albinin mund ta quash komunist ne sjellje por me islamizmin ska lidhje o kokerr hajvani

          1. p
           pjeter

           Une nuk e kuotoj pse njeriu te jete kaq i trashe sa te mos kuptoje asgje se ç'behet ne Kosove!!! Pse mor idiot Albini po fut ne lufte Kosoven??!! Po e fut Vuçiçi dhe ata qe ja krefin bishtin kohet e fundit! Albinin do ta falenderojne te gjithe ata qe di vijne pas tij, sepse po ben punen e ndyre, ate te veshtiren , ate qe duhen tope per ta bere, po vendos disa standarte kunder Serbise, qe te tjeret pas tij duhet verem te vazhdojne, nuk kane pse te ndyjne duart, po behet i ndyre Kurti edhe per ta! Asnje nuk eshte perfekt, gjithmone do kete njeres qe nuk pranojne vendimet e nje qeverritari, por Kosova aktuale, po u pergjigjet provokimeve te vazhdushme te banditeve te Vuçiçit ne menyre te sukseseshme, dhe e gjithe kjo kur te tjere dhe jo shqiptaret e Kosoves si viktima, e kan fal Serbine pa kerkuar falje ajo vete, per gjenocidin e kryer ne Kosove. Nuk mund te vendosin gjithçka pa pelqimin e shqiptareve te Kosoves.Pergjigjia qe mori Vuçiç sot eshte shume domethenese!Kosova nuk eshte ajo qe mendon Vuçic, eshte ne gjendje te mbrohet mire e ti shkaktoje shume here me shume deme nga ç'parashikojne gjeneralet e Vuçiçit!! Nuk egziston me Kosova e viteve 1990, dhe serbet edhe pse koke trashe, gjithje e me shume po forcohet bindja qe ne Kosove Vuçiçet kurre nuk do ta kene te lehte!!

           1. A
            Adi

            O daku na ha karin

            1. R
             RAIFI

             Daku Ju pro grekëve dhe pro serbëve po i largohet rëna nën këmb, gjithë terroristet do të vriten.

             1. R
              Realisti

              Ky eshte momenti qe policia e Kosoves te bje nje spastrim thelbesor nga kafshet serbe ne veri. Te therriten nje here vetem qe te dorezohen dhe me pas te mbushen me plumba ne koke. Uroj qe Rama te mbeshtese operacionin e Policise ne Kosove dhe ti bej thirrje Vucicit te distancoje veten nga kjo gjullurdi. Te gjithe e kuptojme qe sherbimi sekret is Serbise ka dore ne kete gjelle te Vucicit.

             2. I
              Ipo

              Keqardhje per cdo jete njerezore por Kosova duhet te beje detyren dhe t’i shkoje deri ne fund operacionit kunder terroristeve.

              1. D
               Detari

               shume pak te vrare, vritini te gjithe,.

               1. T
                Tata luigji

                Zheg po pushon e ka turnin gjat nates

                1. T
                 T

                 Vritini dhe ata qe kapet. Neser pasneser do bej.presion Europe ti lironi gjoja NE Emer te the drejtave te njeriut. Vritini te tere sic Jane,asnje.keqardhje per servet .

                 1. T
                  Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

                  Po sikur te kishin lene Kacifasin te livadhiste .... Keto jane forca te pastra terroriste ne Kosove.

                  1. M
                   Maks

                   Tani 90 perqind e atyre we ja mbathen nga kosova ne kohen e luftes duhet te mbrojn kosoven e lire qe ja dhuruan 10 perqind e atyre qe luftuan ne aleanc me ameriken Tani patriotizmi i FB mbaroi tani te gjith militantet e VV duhet ti dalin zot kosoves eshte ora e Albin Kurtit dhe VV

                   1. B
                    Berati

                    Ja po presin per ty qurrash patronazhist. Mbetje e spermes se Popoviçit.

                   2. M
                    Maks

                    Tani 90 perqind e atyre we ja mbathen nga kosova ne kohen e luftes duhet te mbrojn kosoven e lire qe ja dhuruan 10 perqind e atyre qe luftuan ne aleanc me ameriken Tani patriotizmi i FB mbaroi tani te gjith militantet e VV duhet ti dalin zot kosoves eshte ora e Albin Kurtit dhe VV

                    1. C
                     Cimi Velania

                     Po po ne facebook e tik tok albinistat jan terminador

                    2. R
                     Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                     Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                     1. R
                      Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                      Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                      1. R
                       Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                       Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                       1. R
                        Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                        Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                        1. R
                         Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                         Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                         1. R
                          Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                          Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                          1. R
                           Robte kush fute percarje..Kosova perpara .

                           Ho sa kom qeshe me kete Foto te tekij Serbi apo Rusi cfare muti eshte : Paska edhe Antiplumb muti plehra,,por koken e paska haruar ta mbuloje... Tak tek qafa dhe ne gjume te thelle plehra .. Cilido qofte qe shkruan kundra shqiptareve dhe ben percarje.....do ti gjeme nga Tastatura qe shkruajne dhe do ti shkaperllejme me keqe se kete Ruse apo Serb qe eshte ne foto duke pare hendra te bukura..

                           1. M
                            Muzaka i Ri

                            Ju lumte pushka djema, hallall gjiri nenave, terroristet nuk duhet ta kene jeten te gjate kudo qe te jene. Vetem ne shqiperi livadhisin, me cfar do ti, me arme,me bomba me sahat, dhe maksimumi denohen 2 vjet. Hasmit plumbin ballit, mos ja kurseni le te lehin kurva evrope.

                            1. A
                             Aj

                             Çudi...as Vuçiçi e as Mero skan dale akoma me shajt Albini...

                             1. A
                              Ademi

                              Kosova ka qe tok serbe ,,,po banoret tani jan dardan myslyman ,,,,e mbroni token ,,mos tuamari prap ,,kauri,, shkau ,,

                              1. a
                               astrit

                               Pavle Bihali ,kreu i levizjes serbo ruse ne beograd...

                               1. K
                                Kiu

                                Ketyre tre te vrarve terroriste do ju shkoje per ngushllime Rama Merua dhe komentuesit antishqitare te gazetes Tema

                                1. G
                                 Gijotina

                                 Mos beni entuziazmin dhe trimin, Kosova prej BE dhe Amerikes eshte futur ne qorrsokak pa rruge dalje, eshte e destabuilizuar dhe Vucicit i ferkohen krahet dhe nuk ja ngre zerin askush, skenari rus ka avncuar shume vetem per keq.

                                 1. G
                                  Gjoni

                                  Vrisni more te gjithe,,,Serbi do plumb …disa Kurvica ne Shqiperi i shikojne me makina e nuk i djegin te gjalle mos te shkelin me Token tone..si ja bejne ata kosovareve te diaspores…Me serbet jemi ne gjak …Serbi i mire vetem i Vdekur

                                  1. c
                                   cikuri

                                   Gjaku me gjak lahet kriminelat e Serbise koken do hane.

                                   1. P
                                    Paqesori

                                    Terroristet mbeshteten nga politika e vuçiçit dhe kete nuk e ve ne diskutim askush. Dokumentimi i fakteve te sulmeve terroriste ne Veri te Kosoves i sherben çeshtjes se Pavaresise. Ketu nuk eshte pune e Albinit, por e drejtesise se nje kombi te krijuar nga Lufta Heroike e UCK dhe mbeshtetja e fuqishme nderkombetare permes luftes ne NATO-s kunder genocidit serb. Sa me pare te kuptojne serbet se Pavaresia e Kosoves eshte e drejte legjitime, aq me mire eshte per ate, per Kosoven dhe per te gjithe rajonin.

                                    1. K
                                     Kapedani

                                     Pse quhen sulmues ,ju lapsaxhinjte e Temes keni frike ti quani terroriste apo jeni te paguar nga dikush qe fjala terrorist mos te permendet.

                                     Lini një Përgjigje