"Kurti është bërë humorist, e ka humbur fuqinë politike"

18 Shtator 2023, 13:55Rajoni TEMA

"Kurti është bërë humorist, e ka humbur fuqinë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti humorist, duke thënë se ai e ka humbur fuqinë e tij politike.

Sipas Tahirit, Kurti s’ka kujdes as ndaj njerëzve që i ka në Lëvizjen Vetëvendosej, “e lërë më për opozitën dhe partitë e tjera”. Shefi i GP të AAK-së e ka ftuar Kurtin të përballet me zgjedhje.

“Kryeministri Kurti ia filluar të bëhet humorist, ky asnjëherë s’ka pasur kujdes për opozitën, lërë për opozitën e partive të tjera, por as për njerëzit ndryshe në partinë e vet.

Nuk kujdeset për njerëzit në parti që kanë mendime të ndryshme, e lërë për partitë e tjera. Se kush sa e ka fuqinë politike na e jep populli, le të del nëse ia mban në zgjedhje dhe e sheh çka ndodh me të.

Ai e dinë qe e ka humbur fuqinë elektorale politike, për këtë është bërë humorist”, u shpreh Tahiri, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

3 Komente

 1. D
  D

  Kurtin nuk e mer askush me seriozisht,nje krric gamori qe e filloj detyren e kryeministrit duke nderhyre ne zgjedhjet parlamentare ne Shqiperi natyrisht keshtu do perfundonte. Kurti ne Shqiperi eshte njeri i urryer nga 99% e shqiptareve.

  1. T
   Trapi

   Mire e ke ti "D" por pak rendesi ka qe urrehet nga shqiptaret. Ne thelb ne shqiptaret nuk jemi nje popull. Ne popullin shqiptar hyjne, populli gege, populli toske, populli lale, evgjitet dhe pakicat e tjera si serbet, greket, italjanet dhe japonezet. Aq me teper qe populli shqiptare nuk ka lidhje fare me Kosoven. Aty ron populli Dardan, qe eshte i vetmi popull i paster. Ne kohen e Enverit ishim te indoktinuar dhe gabimisht quanim shqiptare gjithe ata qe flisnin shqip. U desh te dilte Kurt mencuria qe na hapi syte dhe puna e pare ishte se na qartesoi se shqipja nuk ka lidhje me dardanizmin. Dardanet ishin populli me i lashte dhe i paster si ujet e burimit. Pra bashkimi kombetar qe ishte propaganduar me aq zell ne shekuj, u shkermoq ne driten hyjnore te Albinit. Ai na hapi syte dhe na spjegoi se bashkepunimi midis popujve "ilire" dhe jo Bashkimi Kombetar nen emrin shqiptar, ishte zgjidhja me e mire per vitalitetin e popullit ilir. Me mire qe te kishim dy shtete dhe dy popuj baze. Te kishim popullin shqiptar dhe ate dardan qe te ronin te ndare ne dy shtete sepse do kishin dt vota kunder Evropes Kurve dhe Amerikes bije e kurves. Popujt e tjere me te vegjel sic ishin lalet, leberit dhe prizrenasit duhej qe dalengadale te krijonin edhe ata shtetet e tyre, sepse keshtu do kishim me shume vota ne kete bote te trazuar, por qe fatmiresisht u spjegua nga i Madhi Kurti. Keshtu Kurti u hodh ne sulm. Sulmi i pare ishte te merrte pushteti edhe ne Shqiperi qe ta ndante ate ne vilajete....Qe te mos e dhjese me tej po i bie shkurt. Nuk ka percares me te math ne historine tone kombetare se Kurt Rrumpalla, dhenderi serb me familjen ne Norvegji....

   1. I
    I zhgënjyri i VV.

    Nuk është humorist por specialist mashstrues që HA fjalët e veta dhe nga parullat "Jo negociata - vetëvendosje" arritëm buzë humnrës " Po negociata - JO vetëvndosje përkatësisht VETËFUNDOSJA në izolim me saksione, pa askend përkrah siç dëshiron Serbia.

    Lini një Përgjigje