Në shtëpi iu ka “rënë zjarri”, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani largohen të dy nga Kosova

31 Maj 2023, 11:40Rajoni TEMA

Në shtëpi iu ka “rënë zjarri”, Albin Kurti dhe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkuar në kryeqytetin e Sllovakisë, Bratislavë, për të marrë pjesë në një forum që organizohet atje.

Organizatori i forumit ka shpërndarë në rrjetet sociale fotografitë e Kurtit duke njoftuar për shkuarjen e tij atje:

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Forumin e Bratislavës. Do dëgjojmë nga ai më vonë në një bashkëbisedim, ku kryetemë është: E ardhmja e Kosovës”.

Pavarësisht situatës në Veri dhe tensioneve edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë ku pritet ta përfaqësojë Republikën e Kosovës në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC).

Lajmi për udhëtimin e Osmanit është bërë i ditur përmes një komunikate për media të lëshuar nga zyra e Presidencës.

“Presidentja Osmani do t’u bashkohet 46 krerëve të tjerë të shteteve të kontinentit evropian si dhe krerëve të institucioneve të BE-së, me qëllim të nxitjes së dialogut politik dhe forcimit të bashkëpunimit për t’i adresuar çështjet më urgjente të sigurisë dhe stabilitetit në Evropë”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, në komunikatë thuhet se krahas pjesëmarrjes në sesionet kryesore të Komunitetit Politik Evropian, presidentja Osmani do të zhvillojë edhe takime me liderë të tjerë evropianë.

26 Komente

 1. L
  Lymi Tutit

  Si mundet kjo papergjegjshmeri ! Bota perendimore "eshte" ne Kosove, dhe tashme e ka te perfshire ne "axhenden" e saj ditore........ Situata eshte me keq se sa nje "Termet i fuqishem" dhe keta te dy largohen !? Cfare politikanesh dhe intelektualesh "vegjetojne" ne Kosove !? Lymi Tutit

  1. J
   John Qelbashi

   Fshati digjet plaka krihet

   1. C
    Cudira mbi cudira

    Ha,ha,ha,cfare gallate!Te bashkosh titujtKryeminister dhe President me emrat Al-bin dhe osmani.

    1. K
     KATUNDARI

     Flaken Kosoves ja vuri B E dhe Amerika ata le ta shuajne .

     1. V
      Vuksani

      Katunaro, mos dil nga fshati se humbet rrugen!

      1. C
       Cudia

       Po Kurti dhe Osmani janë liderët e Turqisë apo Kosovës?? Ushtarët e KFOR plagosen e rrihen këta veshin kollaren dhe hipin avionët... Çfarë populli jeni ju që zgjidhni këta plera si udhëheqja???

      2. K
       KATUNDARI

       Flaken Kosoves ja vuri B E dhe Amerika ata le ta shuajne .

       1. Q
        Qytetari

        Katundar qenke me te vertete

       2. L
        Lo

        Po pse o pidha ropshml me keto tekste percani popullin e kosoves dhe te shqiperise. Sa lek ju kane dhene?

        1. A
         Artur

         Gazetari qe e ka shkruajtur kete titull eshte nje bythelepires , asgje me shume albin kurtit mund ti gjesh shume te meta, por per patriot mbylleni te gjithe gojen, se po i thote edhe amerikes, qe nuk dua shtet corbe, nuk dua qe sa here tju doje qejfi serbeve te bejne rremuje ne veri te kosoves, albin kurti po ju thote superfuqive boterore qe shteti kosovar do funksionoje si ne veri dhe ne jug njesoj, jo te kete gjithmone rremuja, sepse keshtu ua do qejfi amerikes, dhe evropes, te bejne eksperimente vetem per tu plotesuar tekat e tyre. Bravo albin kurti qe i pergjigjesh si duhesh kujtdo, te kishim nja 100 politikane si albin kurti , qe eshte vertet me karakter si burre. Jo lepires menderesh sic jane shume ne kete bote vetem per ti bere qejfin amerikes

         1. A
          Alo alo

          Artur, do shkosh të luftosh ti trim e patriot po të iki ajo Amerikë bashkë me trupat e NATO-së e KFOR-it nga Kosova ? Apo bëhesh i fortë me b.let e tjetrit ti ? Ndjehet i sigurt Albini se ka akoma botën perëndimore aty por e ke menduar ndonjëherë po të ikin ata e ta lenë Kosovën pa mbrojtje, se çfarë ndodh ?

         2. x
          xhela

          Plerat e Kosoves jane Osmani, Kurti, Bislimi dhe ndyresira Gervalla, keta po e cojne Kosoven ne lufte.

          1. F
           Fatmir Lohja

           Dy levendet qe po mbrojne Kosoven,pas sherreve qe hapin vete!?

           1. d
            damjan

            Plerat Osmani

            1. B
             Balshaj

             Tipik politikanë shqiptarë, fshati digjet, e kurva krihet.

             1. a
              astrit

              Per çfare zjarri flisni se mesa po shoh, shteti i kosoves dhe kfori jane ne gatishmeri?

              1. t
               tironci

               Legena te ndyre te Rames Ptuuuuuu

               1. S
                Sara

                Asnje zjarr nuk ka rene, mos beni panik kot! Zjarri i ka rene Vucicit ne preher duke qene se do te loze me te dy te medhenjte e po mundohet me hedhe gacet/thengjijte te kojshia

                1. K
                 KATUNDARI

                 Vuku Vuku ban ka ban e gjene duku hajde ktu n'katun t'na hac mun .U bere ti plesht qe nuk ke hequr morrat qe ti tregosh babajt qytetin .

                 1. A
                  Albin Kurti Poltikani me i ndershem Mbareshqiptar

                  Bravo Albin ia ke tregu Vuciceve ane e mbane qe Kosova ka zot, dhe nuk frigohesh thjesht per rrugacet e Serbise dhe i permbush ashtu si duhet dhe si e kerkon normalieti demokratik te gjitha detyrat e kryeministrit te nje vendi sovran. Shum mire qe ke shkuar ne takim, kjo eshte injorim total i sorrrave serbe dhe pseudoshqiptare qe i Jane sulur Albinit dhe Vjoses duke e tentuar me cdo kusht anormalitetin ne Kosove, duke dash te mbejellin terror e pasiguri tek popullata kinse se po ndodh qameti ne 3 komuna .

                  1. A
                   Avni Rustemi

                   Sti mund te largohen jashte Kosoves ne te njejten kohe Presidenti dhe Kryeministri ? Kete nuke e kuptoj. Dhe duan shtet lketa. Shteti ka rene.

                   1. V
                    Veshgusi

                    Shtëpia digjet kurvat krihen.

                    1. i
                     i madhnueshmi Prenk Jakova

                     Kush e mban mend këngën e Margjelës së malësisë që i këndonte kangës së çobanisë? Po këngën e gajdes kush e mban mend? Po këngën e minushes përmbi Tepelenë kush e mban mend?

                     1. F
                      Fatmir Lohja

                      E mjera kosove kush e drejton!?

                      1. ÇEKIÇI

                       QAFEN E THEFSHIN DHE KURR MOS U KTHEFSHIN NË KOSOVË TRADHTARET QENI DHE KUDRA

                       1. R
                        Rrofshin ppp

                        Duke lexuar titullin ndjej dhimbjen e pamatur qe ka merja per popullin shqiptar te kosoves Sot kombi yne eshte si ne konferencen e londres por tirana po duket sikur eshte nen federaten e serbise dhe eunuket e qeverise therrasin per maturi edhe pse dihet qe serbia ka 10 vjet qe armatoset dhe momenti per ata arme arriti Diversioni rus dihej qe kur sulmoi ukrainen qe do ishte kunder shqiptareve por eunuket e tiranes do benin ballkanin e dhjere pra boten serbe meqe kosova as e pshurri ate plan tani kemi kaluar me mjete te forta Kush i emeron pushtat e tiranes qe jan pa ze pa qendrim dhe pa ndihme faktike ndaj kombit Albini nuk eshte kunder amerikes ai eshte pro kosoves dhe kjo nenkupton qe edhe ameriken mund ta kundershtoje per disa ceshtje Imagjinoni greket qe dogjen ambasaden amerikane kur u bombardua serbia pse e dogjen? Dhe meqe shprehen kundershti per bombardimin e serbise a vlen me shum shqiperia karshi greqise ne syte e amerikes? Pra mero ti dhe rama vazhdo me kosoven si berisha me bejlerin se vendi ku jeton do jete me i begate dhe i sigurte

                        Lini një Përgjigje