Në varrim me tre fotografi, por të vrarët në Banjskë ishin katër. Ja kush është dhe pse e fshehin të katërtin

30 Shtator 2023, 10:54Rajoni TEMA
Në varrim me tre fotografi, por të vrarët në Banjskë

Kishte vetëm 3 fotografi në “ditën e zisë” që organizoi në Mitrovicë, Lista Serbe, për terroristët e vrarë nga Policia e Kosovës. Por të vrarët janë katër.

Atëherë pse? Arsyeja është se donin të mbanin të fshehur identitetin e personit të katërt.

I vrari i katërt që ishte po ashtu pjesëmarrës i atij akti terrorist, është Bojan Mijailoviq, truproja e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin.

Ai ka shoqëruar Vulin edhe në vizitën e tij në Republikën e Kosovës në vitin 2013.

“Shteti i Serbisë është këmbë e krye i përfshirë në këtë sulm terrorist me qëllim destablizimin e Republikës së Kosovës. Për këtë gjë tashmë ekziston edhe lidhja formale e strukturore e përfshirjes së Aleksandar Vuçiq në sulmin e 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit: Milan Radojçiq, si nënkryetar i Listës serbe dhe trupëroja e Aleksandër Vulinit, shef i BIA-s.

Të dy këta po ashtu të sanksionuar në listën e zezë të ShBA-ve. Të dy këta nga njerëzit më të afërt të presidentit të Serbisë” –  tha për mediat Xhelal Sveçla, ministër i Brendshëm i Kosovës.

9 Komente

 1. J
  Jane Kaviet e Vucicit , idiota serbie !

  I perdori Vucici jovetem me i rjep Miljona nen Motto, ; Jam un Presidenti i Serbise dhe s'ka njeri ne Bote ,t'ju prek , pra beni Kontrabande ,sulmoni Kfor-in dhe shqiptaret i vrisni ,sepse po ju pane shqiptaret ju shkerdhyen c'ju permban .Dhe ja kush jane Rezultatet e Politikes se nji Presidenti Kriminjel i lidhur me Krimin ,Kontrabanden e te gjitha llojt e Trafiqeve te Droges e armeve madje edhe te qenieve njerezore ,ku eshte nji pike e nxehte e BE-s ,qe shpesh her ben nji Sy Qorr per Veprimtarine Kriminale te Presidentit serb Vucic ,njelloj si bene per ishPresidentin e Malit te Zi Gjykanovic i cili mbahej si nji nder Kontranbandistet e Trafikantete me te Medhenje ne Ballkan ,ku investigimet e Jornalisteve Gjerman kalonin ne Bodrumin e BE-se .Njelloj veprohet edhe me Vucicin nji nga Trafikantet e Kriminelet me te medhenj ne Rajon . Kjo eshte Politika alla BE . Eshte KOha kur Shba-te ta shüallin Vucic Escobarin Baronin e Droges e Trafiqeve -Non Gratta , nqs duan Paqen e Normalitet ne Rajon .

  1. B
   Berati

   Lere Vuçiçin, ai eshte president i Serbise e ben punen e vet si I intereson. Ky yni na e paraqiste si europian safi. Dhe nga ana tjeter bam Kosoves . Se Kurti ishte primitiv,i prapambetur,komunist e te tjera te zeza pa kursim. Ndersa Vuçi ishte vllau qe duhej te kuptohej,te perkedhelej,e te mirekuptohej. He pra? Çdo besh tani? Legen.

   1. !
    !

    Na u bere si Osmen gazepi dhe ti,; nuk eshte yti ai, eshte i botes

   2. B
    Babale

    Na plasi rrocka

   3. K
    Komi

    Thuajani rames keto, se ai pleher rrinte ne gjirin e serbise dhe vucicit dhe per perbuzte kosoven dhe kurtin.

    1. S
     Sllobodanka

     Kosova ka nxjerre mjaft trima, por asnje diplomat.

     1. X
      XhaFCK

      Rama or ti loqe, ben pune te sheshoje sa te mundet. A nuk ishte Rama qe i ofroi bashkepunim Metes dhe Bashes? E kundershtuan ata. Ku jane sot? Sa kane humbur? Po keshtu ore ti karafil, ti je i lindur ne serbi, i rritur, shkolluar, ushqyer, shoqeruar, ke folur serbidht dhe me ty edhe miliona te tjere edhe Kurti po ashtu dhe sipas rradakes tende, juve jeni patriote, por Rama qe ka takuar 3-4 here Vucicin, qenka tradhetari dhe ti qenke parriot!!! E kupton sa klluf kari je?!

     2. P
      Partizani Velo

      Cna plasi trapi kush jane dhe sa jane...Ne a bejme dot gje? Jo...e sulmojme dot Serbine vete? Jo... Lerini kto...po mos nderhyri Amerikane..kta te tjeret jane vetem llafe...Amerikani tani sja ka ngene se eshte i zene me Ukrainen dhe Rusine kshuqe...le te rrime te pakten te mbrojme kufijte tani per tani

      1. K
       Kosovari

       O Komi, ne ketu ne Suedi i therrasim qenit, Kom Kom, more vesh mor qen bir qeni, kom kom. Meso te shkruash shqip or Qen bir qeni, ti dukesh qe nuk ke respekt as per Kosoven as per Kurtin, lere me pastaj qe te ha goja mut dhe per Ramen. Per respekt emrat shkruhen me germa te medha.

       Lini një Përgjigje