"Nuk do ta vuajnë më atë terror", Vuçiç i shqetësuar për serbët në Kosovë

4 Dhjetor 2022, 15:54Rajoni TEMA

"Nuk do ta vuajnë më atë terror", Vuçiç i

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se është i shqetësuar ‘për njerëzit e tij’ që jetojnë në Kosovë, ndërsa theksoi se do të bëjë gjithçka që zëri i tyre të dëgjohet.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Vuçiç tha se nuk do të lejojë që serbët nga Kosova të vuajnë ende terrorin që sipas tij kanë përjetuar deri tani.

“Më shumë më shqetësojnë njerëzit tanë në Kosovë dhe problemet që u imponohen thuajse çdo ditë, me dekada, nga ata që përpiqen të vjedhin atë që nuk është e tyre dhe të shuajnë vatrat serbe.

Serbët nga Kosova nuk do ta vuajë më atë terror, këtë duhet ta dinë dhe ta dëgjojnë të gjithë.

Prandaj thashë qartë dhe me zë të lartë të vërtetën për vuajtjet e tyre, për jetën e pamundur dhe lirinë inekzistente, do të bëj gjithçka, çfarë të jetë e nevojshme, që të dëgjohet zëri i serbëve. Serbia do të fitojë!”, ka shkruar presidenti në një mesazh në llogarinë e tij në Instagram.

10 Komente

 1. B
  Br

  Vrasesi kriminel shkjau Vucic veloau i Rames dye Mero Bazes. Pasi flliqet ate cope shqiperie tani doni te felliqni edhe ke gjere. Meri Baze dikur mik e sherbetor i Berishes tani i Rames.

  1. M
   Mitrovica

   Gazet e poshter, gjithe diten publikon fyerjet e sharjet e kriminelve shkavella eshte bere zedyenes i kriminelve shkije

   1. T
    Trepça

    Shkavellska novina Tema

    1. R
     Rurali

     Koha e shtirjes si Viktime ka mbaruar o ndyresira, pisat serbe nuk ngopen me zhvatje dhe krime. Kafshet ende nuk e njohin njerezimin ashtu si ruset e Putinit. Bota po ua tregon vendin pisave. Nuk e kuptoj shqiptarin Rama se cfare e lidh me serbin Vucic. E kush po pyet per Ballkanin e Hapur o cuni i ... ! Kot fare, gjoja e promovuar nga Europa dhe SHBA.

     1. S
      Shqiptari nga Kosova

      E pse po vuakan o qen bir qeni.?! Serbet atje jetojne me mire se çdo qytetar. Ata marrin dy rroga,nje nga ti dhe nje nga Kurti.

      1. S
       Serbet jane te Vetmit TERRORISTE ne BALLKAN

       ja dhe Nastradini Serb ka te njejten Retorike si babai i tij Kasapi i Ballkanit Millosheviq qe vdiq ne Burgeun e Hages . - Shpresojme qe edhe ky trapi me syze te ket te njejtin fate . Nuk behen Njerz kta kafshe Kriminele sa i duket vetja i forte

       1. C
        Ceni

        Kosova nuk zhbehet. Serbia, te perkedhelurit e evropes, jane mesu te shkepusin here pas here, copa nga tokat shqiptare. Ata nuk e pranojne qe kosovaret te jene te pavarur dhe te jetojne ne shtetin e vet. Vucic, mgjse president, duket njeri i vogel, nacionalist i rendomt serb.

        1. A
         Avni rrustemi

         Gazeta tema eshte e paguar nga serbo-ruset keni kujdes mos besoni asgje vetem perqarje ndershqiptare ben dhe 100% antishqiptare

         1. S
          Shoki

          Mero baze ka jetu ne prishtine ja kan qi ropt atje per at sen ka mllef ndaj Kosoves

          1. O
           Ortega

           POPULL TRAKTORISTË. OLUJA, gjëmojnë traktorët e "uzinës së partisë"

           Lini një Përgjigje