Protestat, reagon Trëndafilova: Ejani më takoni në hotel po deshët...

29 Nëntor 2023, 20:07Rajoni TEMA
Protestat, reagon Trëndafilova: Ejani më takoni në hotel po

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Ekaterina Trëndafilova, ka nisur takimin e saj me përfaqësues të shoqërisë civile.

Pak para takimit, Partia Socialdemokrate (PSD) protestoi duke hedhur flakadanë që krijuan tym të madh të zi pranë hotelit në Prishtinë, ku ajo po mbante takim me shoqërinë civile.

Trëndafilova e pyetur për këtë protestë, tha se PSD mund të vijë e të diskutojë në hotel në vend që të bëjë protesta.

6 aktivistë të PSD përfshirë kreun e kësaj partie Dardan Molliqaj u arrestuan nga policia e Kosovës pas incidenteve kundër kryetares së Gjykatës Speciale.

3 Komente

 1. ÇEKIÇI

  Qunat e ri plot enerxhi te pa djallëzuar dhe te edukuar nuk takojnë plaka kurva si Trandafillova

  1. D
   DRENICA E KUQE

   Kjo zonje duhet ta dije, sikurse zonjat dhe zoterinjte e tjere qe ka ne krah, se populli shqiptar nuk i han perrallat bajate te “miqve” te tij evropiane e boterore, sepse, t’ia mohosh vlerat nje populli, nuk i ben nder askujt dhe as kesaj trendelines!... Vlera e UÇK eshte e shenjte, prandaj, lirojini djemte e UÇK , qe po i mbani atje e torturoni psikologjikisht, ne Hage, me deshmi te rrejshme e te fabrikuara ne Beograd e Prishtine, per fat te keq te shqiptareve... Qe, zonje, mund te diskutojme e debatojme edhe keshtu dhe jo ne hotele e ne rruge pa kry!... Lironi kreret e UÇK dhe perfundon diskutimi. DRENICA E KUQE

   1. D
    DRENICA E KUQE

    Kjo zonje duhet ta dije, sikurse zonjat dhe zoterinjte e tjere qe ka ne krah, se populli shqiptar nuk i han perrallat bajate te “miqve” te tij evropiane e boterore, sepse, t’ia mohosh vlerat nje populli, nuk i ben nder askujt dhe as kesaj trendelines!... Vlera e UÇK eshte e shenjte, prandaj, lirojini djemte e UÇK , qe po i mbani atje e torturoni psikologjikisht, ne Hage, me deshmi te rrejshme e te fabrikuara ne Beograd e Prishtine, per fat te keq te shqiptareve... Qe, zonje, mund te diskutojme e debatojme edhe keshtu dhe jo ne hotele e ne rruge pa kry!... Lironi kreret e UÇK dhe perfundon diskutimi. DRENICA E KUQE

    Lini një Përgjigje