Televizioni serb nxjerr blof Vuçiçin

4 Tetor 2023, 09:52Rajoni TEMA
Televizioni serb nxjerr blof Vuçiçin

Gazetarja e televizionit serb N1 ka nxjerrë blof presidentin Aleksandër Vuçiç, në një intervistë të tij të fundit teksa iu drejtua: Ju ndryshe u flisni ndërkombëtarëve, ndryshe popullit tuaj. 

Sipas N1, Vuçiç ndryshe foli në CNN dhe ndryshe në një intervistë që dha të martën për televizionin serb Happy Tv. Nëse intervista në CNN ishte e tensionuar dhe jo aq specifike, ndryshe ka ndodhur me gazetarin serb Milomir Mariçin ku Vuçiç ka qenë i relaksuar.

“Ne nuk kemi nevojë për luftëra dhe konflikte me NATO-n, përkundrazi, ne duam të kemi një prani më të madhe të KFOR-it, veçanërisht në veri të Kosovës”, tha Vuçiç për CNN.

“Serbia sigurisht që do të kërkojë llogari nga të gjithë personat që kanë kryer vepra kriminale dhe janë në territorin tonë. Radioicic është në dispozicion edhe është në territorin tonë ku prokuroria do të bëjë punën e saj”, tha presidenti i Serbisë për Amanpour.

Ndërsa gazetarit serb i foli ndryshe: “Problemi i vetëm është se unë nuk dua të marr pjesë në ndjekjen kundër djemve serbë. Ata nuk e kanë bërë këtë sepse janë të këqij dhe sepse janë terroristë, por sepse janë të detyruar”.

N1 ka krahasuar edhe deklaratat e Vuçiç për Novak Gjokoviç që shkroi se “Kosova është zemra e Serbisë”.

“Unë besoj se Novak Gjokoviç e ka thënë nga zemra, 99% e njerëzve në Serbi besojnë në të dhe ne politikanët duhet të jemi pragmatikë dhe racionalë, që do të thotë se duhet të gjejmë zgjidhje përmes negociatave”, tha Vuçiç në CNN.

Ndërsa në televizionin serb ndryshon muzika madje duke relativizuar vrasjen e policit shqiptar Afrim Bunjaku.

11 Komente

 1. V
  Vucici eshte nji Produkt Bllofi Serbie

  ky Pupe Komike i fry me ajer dhe sapo i shtyp dikush buzet e vic-it leshon ate tngull si pordhe Tollumbaceje , konsiston i teri ne Bllof

  1. S
   Shqiptar

   Pse çuditeni.! Serbet gjithmone jane te tille. Genjeshtra dhe poshtersia u eshte kthyer ne gen.

   1. S
    Shqiptaret e Bashkuar ne cdo Situate

    Shqiptare ,ke shume te drejte .Filozofe te shquar kan thene se : Veset me kalimin e kohes te behen karakter ,(pra te formojne genetikisht ) dhe pikerishte kta jane kafshet serbe . Lexoja dije (natyrishtenepermjet Opotionit Perkthyes ) te disa Komenteve qe beinin serbet ne Instagram - dhe ajo qe te binte sy eshte ,injoranca ,banaliteti ne komente , idiotizma e histerike nationaliste karucash rrugesh , qe tregoni qarte se cfar muti jane si shoqeri .Nji Nivel e Kulture ordinere e i neveritshem ,per nji shoqeri te ktij shekulli .

   2. R
    Ramski (Beogradski Partizan)

    Mos...ky lajm per Bllofin qe nxjerr TV serb President Bythiqin do ta sekelldise fort dike atje ne Surrel...

    1. M
     Manallski program

     Ai se rru fare ta siguroj un . Po bo orgji me femrat e fisit tat e ska kohe me ndjek situaten . Sa xhins qefliesh paskeni qen o dakm

    2. v
     vucicu pederu

     sido qe te veje puna, prape evropi kurve anen e shkijeve do mbaje. Nuk eshte normale qe ky vend qe ne 1999 vrau e preu mjerez, te meret nen sqetull e ti krihet bishti. Marja nen protektorat e veriut te Kosoves nga forcat e KFOR, tregon vetem nje gje qe Kosova nuk administron dot shtetin e vet. Prandaj edhe Rama sa me pak te flasi per Kosoven, aq me mire eshte

     1. s
      socialisti

      Oj t'emen, edhe televizioni serb qenka ne dore te Saliut pra qe e nxirrka bllof vellamin e Rames!

      1. R
       RAIFI

       Situata në trojet shqiptare po keqësohet vazhdimisht për shkak se shteti shqiptar ka Austri të pa organizuar dhe të pa armatosur.Armatimin e shitën për skrap dhe nuk blen më,me arsyetimin se kemi NATON,por kjo e fundit nuk e pengon Greqinë për të luajt si maca me miun me Shqipërinë.A ka njerzë që e analizojnë situatën në jug të vendit,si po zhvillohet nga po shkon?Se shpejti më problem do jey jugu i Shqipërisë se Veriu i Kosovës,mbane mendë,kjo fatkeqësisht po ndodh dhe pushteti shqiptar po mbyll sytë dhe po thot,inshalla jamë ëndërr.

       1. R
        Rama Vučić

        Piktori vizaton flutura në muret e kryeministrisë përderisa miku i tij armatoset me Mig-a rus dhe Rafael francez.

       2. E
        Evisa

        Është sjellje tipike e politikanëve të lindjes të ardhur nga shkolla komuniste. Politikanët nga lindja ishkomuniste mashtrimin e shesin për politikë të hollë, të zgjuar.

        1. r
         reti11

         Gjoka-viçi eshte bastard shqypo, nga ata qe behen me srrb se srrbt. Grrk $ srrb, janë ende në stadin evolucional të majmunit.

         Lini një Përgjigje