Tensione në Kuvendin e Kosovës, veteranët e UÇK-së përplasen me policinë, Kurti çon snajperët mbi tarraca

16 Qershor 2022, 12:35Rajoni TEMA

Tensione në Kuvendin e Kosovës, veteranët e UÇK-së

Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë duke mbajtur këtë të enjte protestën e dytë, pasi nuk përfitojnë nga rritja e pagës minimale.

Protestuesit kanë thyer kordonin e policisë dhe janë futur brenda ambienteve të Kuvendit. Ndërkohë, policia ka përdorur edhe gaz lotsjellës.

Policia e Kosovës mobilizohet edhe me njësinë e snajperëve të cilët gjatë gjithë kohës do të vëzhgojnë protestën e organizuar nga veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

4 Komente

 1. J
  Jorgo

  Albin shkjau

  1. K
   Kurti paska dal nga e njejta bythe si berisha

   Nuk duhet te bfasoj asnji shqiptare me perse Kurt pederasti perdor te Njejtin Skenare qe perdori Prostituta e Kombi sali Fazlliqi -i dal nga vryma e bythe serbe ! - Kurti duhet ta oaguaj rende kte qe po tenton ne Kosove me destabilizu Kosoven dhe shkaterru Shtetin . Dikush duhet ta marri zvarre putanen serbe qe e nxori koken kush eshte ptuuuuuuuuuu harram kerme serbie

   1. l
    lenci bira

    Ky kurtovici do e shkaterroj kosoven si salih bin laden shqiperine, dhe albinovici me pa tjeter e don kosoven nen flake per inat te amerikes dhe seshpjti kjo do te ndodhe Ate qe do bej albini me dosen as millosheviqi nuk ja ka bere kosoves

    1. b
     bektashi

     Plerat Osmani dhe Kurti i kane haruar molotovet dhe shashkat qe hidhnin per te ardhur ne pushtet....

     Lini një Përgjigje