VIDEO/ "Poshtë Qeveria Kurti, jashtë Albini”, degradon situata në Kuvendin e Kosovës, deputeti këput mikrofonin

16 Qershor 2022, 12:08Rajoni TEMA

VIDEO/ "Poshtë Qeveria Kurti, jashtë Albini”, degradon

Ka nisur dhe po vijon me debate dhe tensione seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës ku kryetari i grupit parlamentar të PDK-së Abelard Tahiri ka hequr nga vendi mikrofonin. E gjithë ngjarja ndodhi gjatë momentit që në foltore ishte deputetja e VV-së, Arbëreshë Kryeziu dhe do të merrte fjalën sipas rradhës.

Deputetët e PDK-së dhe ata të AAK-së, janë mbledhur para foltores dhe nuk po lejojnë vijueshmërinë normale të seancës së sotme.

Ata po brohorasin “poshtë Qeveria Kurti”, “poshtë Vjosa Osmani”, “jashtë Albin Kurti”, ndërsa nuk po kursejnë edhe fjalët banale drejtuar disa prej deputetëve të partisë në pushtet.

Ata paralajmëruan se nuk do të lejojnë që seanca e Kuvendit të vijojë ndërkohë që në ambjentet e jashtme veteranët e UÇK-së po protestojnë. Pas kësaj situate, kryeparlamentari Konjufca i ka ftuar kryetarët e Grupeve Parlamentare për të diskutuar mbi vazhdimin e seancës.

9 Komente

 1. A
  AGUSH

  U KUJTUAT VONE. KRYETARI LDK ESHTE BASHKEPUNETORE ABDILXHIKU A SI È KA AI TRAPI NUK BEN PERJASHTA DRU ME PRE HAJREDINI E TE TJERE PRITEN TJU JEPTE NDONJE COPE ALBINDENOVICI POR AI SHYQYR QE E ZAPTOI DOSEN E SE LESHON ME HAJT PER TE MIRA U TAKOFSHIM NEN SERBINE E MADHE.

  1. A
   AGUSH

   U KUJTUAT VONE. KRYETARI LDK ESHTE BASHKEPUNETORE ABDILXHIKU A SI È KA AI TRAPI NUK BEN PERJASHTA DRU ME PRE HAJREDINI E TE TJERE PRITEN TJU JEPTE NDONJE COPE ALBINDENOVICI POR AI SHYQYR QE E ZAPTOI DOSEN E SE LESHON ME HAJT PER TE MIRA U TAKOFSHIM NEN SERBINE E MADHE.

   1. A
    AGUSH

    U KUJTUAT VONE. KRYETARI LDK ESHTE BASHKEPUNETORE ABDILXHIKU A SI È KA AI TRAPI NUK BEN PERJASHTA DRU ME PRE HAJREDINI E TE TJERE PRITEN TJU JEPTE NDONJE COPE ALBINDENOVICI POR AI SHYQYR QE E ZAPTOI DOSEN E SE LESHON ME HAJT PER TE MIRA U TAKOFSHIM NEN SERBINE E MADHE.

    1. A
     AGUSH

     U KUJTUAT VONE. KRYETARI LDK ESHTE BASHKEPUNETORE ABDILXHIKU A SI È KA AI TRAPI NUK BEN PERJASHTA DRU ME PRE HAJREDINI E TE TJERE PRITEN TJU JEPTE NDONJE COPE ALBINDENOVICI POR AI SHYQYR QE E ZAPTOI DOSEN E SE LESHON ME HAJT PER TE MIRA U TAKOFSHIM NEN SERBINE E MADHE.

     1. A
      AGUSH

      U KUJTUAT VONE. KRYETARI LDK ESHTE BASHKEPUNETORE ABDILXHIKU A SI È KA AI TRAPI NUK BEN PERJASHTA DRU ME PRE HAJREDINI E TE TJERE PRITEN TJU JEPTE NDONJE COPE ALBINDENOVICI POR AI SHYQYR QE E ZAPTOI DOSEN E SE LESHON ME HAJT PER TE MIRA U TAKOFSHIM NEN SERBINE E MADHE.

      1. s
       shqiptar

       Shifeni kur te dale ajo fucia e mutit dhe miu haleve e thone qe i ka blere Edi Rama

       1. M
        Merreni zvarree nga parlamenti birin e shkise

        qeni biri qenit o rropsia e serbit ,tradhetia jote ka nji Kosto shume te Larte o krymb serbie

        1. K
         KS

         Po sfohemi qe te mos bahemi si ju Shtet Drogaxhi qe kryetaret e bashkive ju nxajn' me 20 kg droge. Nje gja s't'kuptova,e pate per Ramen kur the rrospia e serbise?

        2. s
         shqipo

         KS ,ti je ose noj Shpellar i salih putanes kombetare , ose noj serb kosove qe flet gjuhen e sali hamutit te shpelles .kokrra e injorantit . kosovaret i kane vet syt dhe dijne tashme kush eshte albin rrospia

         Lini një Përgjigje