VIDEO/ Kaos dhe përleshje në Serbi, opozita i sulet Vuçiç: Nuk heqim dorë nga Kosova

2 Shkurt 2023, 17:43Rajoni TEMA

VIDEO/ Kaos dhe përleshje në Serbi, opozita i sulet

Deputetë të Kuvendit të Serbisë janë përleshur fizikisht gjatë seancës ku po diskutohet plani evropian lidhur me marrëdhëniet me Kosovën, ku ka qenë i pranishëm edhe presidenti Aleksandër Vuçiç.

Incidenti ndodhi pas fjalimit të liderit të Dverit, Boshko Obradoviç, i cili i bëri thirrje Vuçiçit që të deklarohet qartë nëse është pro nënshkrimit të ultimatumit për Kosovën apo jo dhe nëse e njeh “shtetin e rremë të Kosovës”, shkruan Euronews Serbia.

Deputetët e opozitës shoqëruan fjalimin e presidenti serb me thirrje “Nuk do ta japim Kosovën”, “Tradhti, tradhti” dhe “Kosova është zemra e Serbisë”.

“Meqenëse tashmë e keni dorëzuar Kosovën, më lejoni t’ju shpjegoj se si do të shërohemi nga sëmundja që i bëtë Serbisë. 

Ju vazhdimisht keni bërë tradhtinë më të keqe, ju e keni tradhtuar Serbinë pafundësisht dhe Serbia nuk do ta lejojë më këtë.

Ju po flisni për tradhti, turp të keni çfarëdo”, është përgjigjur Vuçiç.

18 Komente

 1. X
  Xhelua

  Mos u merzit Vuçiç se te ndihmon Al-bini Kurtoviçi qe ti te nxjerresh serbet te gatshem e Kpsovaret nuk duan qe nderkombetaret tja kthejne kurrizin Kosoves e ke urdheruar mire argatin tend Kutoviç.

  1. K
   Kosova duhet ti bashkohet Shqiperise

   Hajdutet nuk heqin dore kollaj nga prona e vjedhur. Pasurite e Kosoves, te vjedhura per 200 vjet, i kane embelsuar keta bishat e Serbise. Ne fakt, ata duhet ti paguajne reparacione Kosoves dhe Shqiperise per gjithcka qe kane vjedhur. Per fat te keq, duke qene se Shqiperia nuk ka nje shtet te forte ushtarakisht, shteti i jone nuk ka guxim te kerkoje reparacione per pasurite e vjedhura dhe per genocidet qe serbet i kane bere popullit shqiptar ne dy shekujt e fundit. Sigurisht, jane aleatet qe e kane lene Shqiperine me poture qe i terhiqen zvarre, kur vjen puna per fuqine ushtarake te Shqiperise. Ata u siguruan qe e gjithe forca ushtarake e Shqiperise te shkaterrohej dhe na kane lene me 5 tanke, tre autoblinda si dhe me tre helikoptere me krahe te keputur. Kosoves tani shikojini targen sepse as me dylbi nuk keni per ta pare me.

   1. s
    sulltan

    serbet e kan Edwin Vllehun me tet meme dashuriçken e vllehut, pirdhu bir kurve dhe shperla gojen e qelbet para se ti permendesh emrin Albinit.

    1. M
     Mato Gruda

     jo më afër kanë Sali Sllobodankën, puro serbë!

    2. T
     Tali

     Vuqicin e do ti me ata mütat e tu. Albini nuk nenshkruan kapitullim. Ju po e doni kthimin e Serrbise, me Albinin kjo ska per te ndodhur kurre.

    3. r
     race qensh qe s'rrin dot pa kafshuar

     kur s'ju afron Padroni me kafshu noj njeri tjeter filloni e kafshoni njeri tjetrin -Kta jane kafshet prirmitve te Ballkanit . Kosova s'ka qen asnjiher Serbe .ka qen nen Jugosllavi dhe tani mundet me i bo vetem gojore ne distanc

     1. D
      Dardan

      Kjo eshte shfaqje e radhes se shovinisteve nacionaliste serbe qe te shikoje dhe te degjoje Presidenti amerikan Biden dhe kreret e diplomacise se deshtuar europiane.Albin Kurti nuk duhet te terhiqet, kesaj radhe ka te drejte qe kerkon reciprocitet.

      1. s
       stiv bermema

       Ore kjo Kosova a eshte shtet me vete, e c'pune ka Serbia aty. Nese do ndarje te drejte, Kosoves t'i kthehen territoret e veta dhe Serbia marre ne juridiksion territoret qe ndodhen ne Kosove. E pse kruhet Amerikani, te beje marreveshje e allishverisha? Nese Amerika dhe Europa e kane frike Serbine, kjo eshte hesap tjeter, po mos i bini kot ne qafe me te voglit. Por SHBA nuk rri dot pa e ndezur nje vater lufte , kudo ne bote.sa here i duhet pert interesin e saj.

       1. t
        tetovari2

        Xhelo shiqo punën tënde mos ja ha k...Albinit.

        1. N
         Neandertali i shpellave bizantine te mesjetes

         Rrace muti

         1. Y
          Ylli

          Parlamenti i serbise debate per territore,parlamenti i shqiperise debate per te shpetuar parate e Zenit.Keshtu kemi qene jemi dhe do te jemi.Te ulet per cdo gje.

          1. D
           Doda

           Ha,ha,ha, i hyni zjarri serbit.

           1. C
            Ceni

            Kjo eshte historia e mikroshteteve te balllkanit. Drejtuar nga vagabonde qe mundohen ta mbulojne paftesine dhe hajdutrine e tyre me terma patriotizmi dhe tradhetie. Kur i kerkuan milloshevicit ti rikthente autonomine kosoves, ai kundershtoi, duke e cuar serbine nen bombargim. Tani po i bejne oferten e radhes. Mos e pranoni dhe te shkoni ne te semes.

            1. H
             Himarioti

             Ngushëllime të përzemërta Berishës, Metës dhe Kurtit! Ky është trekëndshi antishqiptar dhe, pro serb.

             1. A
              Aleks Xinxa

              Rropqira kane qene, rropqira jane dhe rropqira do te jene.

               1. t
                tirona

                Si ka mundesi qe gjithmon Sali Berisha eshte ne sinkron me serbine .Shikoji fotografite e dy parlamenteve nuk e dallon dot je ne Tirane apo je ne Beograd !!!!!!! Ata e quajne Vucicin tradhetare te madh keta e quajne Ramen tradhetare te madh .Qe e ka gruan serbe dhe femijet gjysem serb e di por me shume nuk di !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                1. S
                 SYSHQIPONJA

                 PUTINI A me thote dikush se ku jane keto pamje :Ne parlamentin e Shqiperise apo te Serbise ????? Mos valle keta te menderosurat opozita si ketu dhe atje drejtohen nga e njejta dore ????? Vetemnj budalla nuk e kupton kete .Sa per kujtese :SA HERE QE ESHTE VENE NE DISKUTIM CESHTJA E kOSOVES NE TIRANE KA PERPLASJE DERI DHE ME LUFTE (sic bente thirje dje serbSaliu) Largqofte ti paguaj ti paguaj e njejta dore e zeze keto forca politike qe duan ta fusinKOSOVEN mes DY ZJARESH Sllave te ndyre

                 Lini një Përgjigje