VIDEO/ Momenti kur një foshnje shpëtohet nga shtëpia e përmbytur në Greqi, nëna shpërthen në lot

13 Shtator 2023, 14:48Rajoni TEMA

VIDEO/ Momenti kur një foshnje shpëtohet nga shtëpia e

Një video emocionuese ku shihet momenti i shpëtimit të një foshnje në një shtëpi të përmbytur në Thesali, është shpërndarë në rrjetet sociale nga Njësia Speciale e Reagimit ndaj Fatkeqësive.

Në video shihet një punonjës i cili merr foshnjën në duart e tij dhe e kalon me kujdes përmes ujit që arrinte deri në gjoks dhe ia dorëzon nënës, e cila po e priste me ankth në një varkë, së bashku me fëmijët e tjerë të saj.

Mes frikës dhe panikut, nëna shpërthen në lot kur merr fëmijën e saj në krah.

Lini një Përgjigje