VIDEO: Përleshje mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

29 Maj 2023, 17:17Rajoni TEMA

 

VIDEO: Përleshje mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve

Trupat e misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR, janë përleshur në pasditen e së hënës më disa protestues serbë, të tubuar para ndërtesës së Komunës së Zveçanit. 

Gjatë ndërhyrjes janë dëgjuar shpërthime të shumta dhe protestuesit janë parë duke hedhur gjësende në drejtim të trupave ndërkombëtare. 

Serbët kanë protestuar që nga mëngjesi i 29 majit në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, duke kundërshtuar kryetarët e rinj shqiptarë të këtyre komunave dhe duke kërkuar largimin e njësive speciale të Policisë së Kosovës nga veriu.

14 Komente

 1. h
  hienat serbe njohin vetem Hurin !

  i ka nderzyer keq Vuqiqi duke i then se Europa na mbeshtet neve kunder Kosoves dhe hienat bejn si trima ,popull me shkerdhate ne bote s'gjen ! Kriati i bi hakut ktyne kemave . I dha ultimatum per 8 ore te zhduken nga Kroacia dhe iken si qeni me bisht nder shale ,ja kta qe bejn trimin ne Kosove

  1. A
   Ariu Polar

   Re file bejne trimerira me leckamanet alvaniot. Barketharet vetem fjale kane, te hani mutin ju. Edhe greku edhe Serbi jua ka treguar vendin mire. Hajde ik beni shurren tani.

   1. M
    Moisi Golemi

    Ariu Polar, të shkërdhefsha robt ku I ke, serb muti, rracë e ndyrë!

    1. H
     Henk

     Kariu Polar, Sa mirë e paske mësuar shqipen, o grekqir robqir... Si vajti takimi me priftin, u gudulisët ndonjë çik?

   2. L
    Lani

    Po pra por kroati ka këllqe e jo si ne që s’kena brekë në bythë.

    1. P
     Prostituta Kombetare Sali $ Shkelqesia e tij, Magj

     Ku eshte flamur noka, taulant balla, i Qimi i Pekajve ?!?!?!

     1. T
      T

      Po kur nuk iken fare amerika qe aty dhe ta shofin pidhin e semes albini dhe ajo pidh lopa .per 24 ore serbi ja u qi rropt .ose jane qe punojne me serbin se ska mundesi amerika po i thot hiqni dore nga kjo pune kta prap vazhdojne .kok trasha paskan qen .

      1. D
       Dardan

       Albi Kurti eshte agjent serb, ben provokime ne komunat serbe ne Veri qe te hyje Serbia dhe t'i aneksoje sic beri Rusia ne Ukraine.

      Lini një Përgjigje