Von Cramon: Serbia të lirojë qytetarët e Kosovës, mos ta turpërojë veten

17 Prill 2024, 15:05Rajoni TEMA
Von Cramon: Serbia të lirojë qytetarët e Kosovës, mos ta

Eurodeputetja Viola von Cramon i ka bërë thirrje Serbisë që t’i lirojë menjëherë shtetasit e Kosovës nga pikëkalimet kufitare të Serbisë.

Qindra kosovarë po mbahen në zonat neutrale të pikëkalimeve kufitare të Serbisë me shtetet tjera. Atyre u janë marrë dokumentet identifikuese e janë lënë në zonat neutrale më shumë se 15 orë.

“Serbia duhet të ndalë së turpëruari veten dhe menjëherë t’i lirojë mbajtësit e pasaportave dhe letërnjoftimeve të Kosovës që të kalojnë kufirin Serbi-Kroaci në Batrovc.

Liria e lëvizjes duhet të sigurohet për të gjithë, pa diskriminim në baza kombësie”, ka shkruar ajo në Twitter.

 

 

8 Komente

 1. B
  Bravo zonjs Van der lope

  Kot fare kjo zonja - Imagjinoni Fredi nga Progonati te beje nje pasaporte dhe te kaloje ne Rinas si shtetas i republikes Himarjote cili eshte reaksioni jone ? ta ndalojme ta arrestojme ta vrasim apo ta lejojme te kaloje kufirin ne Rinas , une jam per opsionin ta vrasim......ehhh ktheje thiken nga vetja nese te dhembe te njejten dhimbje ndien dhe tjetri ...jo vetem te ndalohen koqevaret por te denohen dhe ti griser dokumenti nese ne Serbi dunksionone shteti ligjore

   1. D
    Della

    Dil me emer e mbiemer shkruj e shef se si kosovari ta shkerdhen gruan nanen baben motrat gocat e krejt fisin ti Qifsha ropt npidh klysh prostitute

    1. D
     Delle 100%

     Delli ...te me shikoshe mua do te shpetoje shurra o trim interneti. Me trima si ty une fshije bythen o karre koqevare ...25 mije femra ju shkerdheu vllau juaj Serbe pyete mamin mos te ka zene me ushtarin serbe ti gjysem Serbe .. vetem pdk dhe hashim thaci jane shqiptare ju te tjeret jeni kosovo- centiste antishqiptare jeni per Serbi o plehre i vetefundosjes

     1. D
      Della

      Me jep lokacionin shkruje numrin e telefonit e merr vesh kush jam ti qifsha baxhellat e shpis klysh kurve

      1. D
       D

       Ma jep numrin e te leme nje takim o burre

    2. A
     Anashkalimi i Serbisë interes strategjik

     Të ndërtohet projekti strategjik Autostrada e Adriatikut! Kroacia, Mali i Zi, Shqipëria dhe Kosova duhet t'i bashkojnë forcat dhe të filloj ndërtimi. Do ta ketë edhe ndihmën e BE.

     1. S
      Sqepari

      Me lutje, me lutje, me bute, jo keshtu se na merziten ruset!

      Lini një Përgjigje