Aktori Genci Fuga pëson goditje në tru, bashkëshortja e tij kërkon ndihmë: Nuk qenka e lehtë

30 Korrik 2023, 09:58Kulturë TEMA

Aktori Genci Fuga pëson goditje në tru, bashkëshortja e tij

Aktori i mirënjohur Genci Fuga, është duke kaluar një situatë të vështirë shëndetësore. Lajmin e ka bërë të ditur, bashkëshortja e tij, Eni Fuga nëpërmjet një postimi në Instagram.

Ajo kërkon ndihmën e kolegëve por dhe të gjithë atyre që munden të solidarizohen për të përballuar këtë shifër për operacionin.

 

Aktori Genci Fuga pëson goditje në tru, bashkëshortja e tij

22 Komente

 1. T
  Tirona

  Keni pas aq te ardhura sa te paguanit nje insurence te mire shendetesore ku ne dite te veshtire semundjeje te mos paguanit per nderhyrjen mjekesore dhe mos te kerkoni ndihme nga shoqeria…,, I urojme sherim te shpejte

  1. G
   Gazeta

   Po ti ku i di te ardhurat e tyre? Nuk ka asgje te keqe te kerkosh ndihme dhe jam shume i bindur qe ka njerez qe do ndihmojne. Sherim te shpejte.

   1. M
    Mjekesia falas

    Po ku do kurohet ky me 19000 euro pasi spitalet tona jane falas dhe kane mjeket me te mire? Neokirurgu me me nam qe rri me papjon punon ne spitalin shteteror Ne e Tereza.

    1. R
     Raimond Vlonjati

     Ne kete rast duhet te nderhyje shteti dhe ti ndihmoje njerezit ne nevoje. Aq me teper qe kemi nje Parti Socialiste ne pushtet dhe duhet te tregoje politikat e saj sociale. Shteti duhet te paguaje shumen per kete zonjen nga buxheti i tij qe ndertohet nga takzat e qytetareve. Dhe gjithe qytetaret jane dakort qe per raste te tilla te perdoren fonde nga taksat e tyre ne ndihme te qytetareve ne nevoja ekstreme , sic jane semundjet , etj Te shkura Aktorit !

   2. n
    nji qytetare shqiptare solidar

    urojme qe aktori te sherohet sa me shpejt . padyshim qe do kontribojme edhe financiarishte

    1. K
     Klaus

     Bravo bashkeshortja dhe artistja njekohesisht. Shume fisnike! Sherim te shpejte Gencit!

     1. K
      KATUNDARI

      Ky Genci ka qene I pa pune qe nuk ka sigurim shendetsor.??

      1. D
       Davidi

       Ky gjithnje e ka pas pozicionimin e syve dhe veshtrimin pak si per lart, tek pellumbat e leshuar. Dukej qe kishte nje dell prej njeriu qe nuk e mban dot peshen e artit. Ndoshta konflikti midis banalitetit dhe veshtiresise per te bere art, ja dogji qarkun. Si njeri te sherohet dhe te gjeje ndonje punë tjeter.

       1. Flisni aresyes!

        I uroj sherim te shpejte, por shoqeria me nje referendum duhet ta perjashtoje shendetesine nga ekonomi e tregut. Eshte kriminale te keshe shendetesine me para! Paska qene njeqind here me e mire diktatura komuniste per kete probleme, pavaresisht teknikes dhe teknollogjise te dobet por humanizmit te larte.

        1. M
         Mbeshtetesi...nga prapa

         (Flisni arsyes)Ti o loqe,,,zotnia do me Bo operacion ke spitali amerikan privat,,,aty e ke shtetin falas,,,si tip vipash qe hapen bythash me pare borxh,,,lexo artikullin pastaj ha mut,

        2. T
         Tomi

         Sa shume qekan kto cifutet fuga!!

         1. B
          Bardhbryli

          Po mo Tomi, jane shume. Me duket edhe ti çifut je, pyet mamin te ta spiegoje origjinen.

         2. n
          ne te tilla raste kupton sa te duan miqt etj

          i urojme sherim te shéjte aktorit te mirenjohur

          1. T
           Tropoja

           Ketyre hallal gjiza po çfare bejne shqipot e shkrete nuk i njeh njeri fare.Do ngordhin pa marre as leket e gjizes.

           1. Q
            QYTETARI NGA HIMARA

            Per cfare nuk eshte e lehte per te perballuar sherbimin ndaj te semurit apo per parate qe duhet te harxhosh per operacionin??

            1. s
             sabrima

             ku mund te derdhen ndihmat? ka ndonje llogari apo go fund me?

             1. M
              Mbeshtetesi...nga prapa

              Prandaj nuk duhet hapesh shum bythesh me turizem ketu,pushime aty,ha muco pi muco,,,leku duhet per i dit te veshtira o Robo,,,sju Ka mungu parja o shoku,,apo jet vipash se kishit merak se ngelnit mbrapa nga vipat e tjere,,,na cat bythen tu bo foto nga malet,detet e etj,,,

              1. T
               Tironsi i Vorrit Bomit

               Nje pjese e ketyre Fugave jan kushurnje te Diktatorit Enver Hoxha. Mamaja e Prof. Leshit Atran Pleh Fuaga , Vera ishte kushurire e shokut Enver , ndaj dhe babaj i ketij zylo Artanit Myqeqrem Fuga ishte Kryetar Kom. Ekz.te Tiranes, dhe femijet e Veres shkoolheshin ne Paris !!!!!!.....@@@???

               1. O
                Ouuuuu-aaa

                Po Fuga (Endri) eshte me i pasur se Rama si ka mundesi qe xhaxhai vogel osht tu vdek...prej pareve, ree lal!? Fuga junior bon si p...i virgjer. Dmth pa pare nxhep.

                1. L
                 Lezhjani

                 Eshte qytetari te kerkosh ndihme ne dite te veshtira, po aq sa eshte humanizem njerzor e qytetari te japesh ndihme per njerzit ne nevoje.Duke i uruar sherim te shpejte aktorit, nuk do ta kursej ndihmen time modeste(aq sa kam mundesi). Te shkuara i nderuar!

                 1. L
                  Lezhjani

                  Mendoj qe edhe shteti te mendoje per ndihme ndaj tij.

                  1. H
                   Hasan Spahiu.

                   Shteti Ka nje spital neurokirurgjine me mjete nga me modernet .Mjekimi falas.Ligjerisht dhe zyrtarisht.Se mjeket "e shquar",Jane zhytur ne korrupsion eshte ,ne rradhet te pare,faji i tyre Jane ATA qe i dergojne te spitali amerikan 3, ku bejne Pune ne te "zeze "mjeket e shquar.Edhe shteti Ka faj:-1-te forcoje kerkesen dhe kontrollin ndaj mjekeve ne pavionet ku marrin rrogen e shtetit-2-te mbaje qendrimi deri ne heqjen e te drejtes per Pune ne spitalet shteterore per mjeket qe largohen nga puna Duke braktise te semuret ,per Pune ne te zeze ne spitalet private.-3-Kontrolle ne spitalet private per te eliminuar punen e zeze te mjekeve.Te lejohet kush Ka kontrate Pune me Spitalin privato.-4-mjeke te huaj me kontrate,per te hapur rrugen ndeshkimit te mjekeve hipokrite,Jo hipokrate,qe shkelin kontraten e punes dhe orarin e punes.Shembull?viti 2006,Professori francez Moro,vinte nga Parisi ne Ankona,ne Spitalin universitar,nje here ne muaj dhe kryente nderhyrje neurokirurgjikale me te veshtira ne ate spital.Vinte me gjithe ekupin e tij francez .E di mire dr M.Petrela kete Pune.Une bej pyetjen:-po prof.dok.Petrela a Ka kontrate Pune me Spitalin Amerikan 3 ku shkon me gjithe ekupin e neurokirurgjine te spitalit nr5 per visita,nderhyrje etj?

                   Lini një Përgjigje