Artan Hoxha "shpërthen" ndaj Koloreto Cukalit: Ndaj kujt do të bësh padi mo, ça i ke këto përralla që na tregon

29 Mars 2023, 10:13Sociale TEMA

Artan Hoxha "shpërthen" ndaj Koloreto Cukalit: Ndaj kujt do

Artan Hoxha ka shpërthyer ndaj Koloreto Cukalit, një personazhi që ka hapur prej disa kohësh një të ashtuquajtur Këshilli Shqiptar i Medias.

Cukali deklaroi se në rast se një qytetar cenohet nga një portal online, mund t’i drejtohet Gjykatës me një padi.

Një deklaratë e tillë, shkaktoi indinjatë tek gazetari Artan Hoxha i cili argumentoi se nga eksperienca e tij personale, nuk ka rrugë ligjore për të zgjidhur probleme të tilla.

Sipas Hoxhës, shumë portale janë terësisht anonimë dhe nuk gjendet personi që ka shkruar një lajm të pavërtetë apo denigrues.

Blendi Fevziu: Fola për të drejtën për t’u mbrojtur të një njeriu që sulmohet. Kur gazetari sulmohet, e mbrojmë dhe ne, themi të mbrohet shtypi, s’duhet prekur. Po ky qytetari që shkelet me këmbë pa të drejtë, ku do ankohet?

Koloreto Cukali: Do të jap përgjigjie për të dyja. Ka një ligj shumë të mirë për shpifjen, por njerëz që ngrenë padi ka shumë pak.

Blendi Fevziu: Ku do ta bësh padinë, ndaj kujt?

Artan Hoxha: Ndaj kujt do të bësh padi mo? Ku ka ligj, s’ka ligj fare! Po rri tani… Ai vë maskën, unë jam njeri që kam adresë, që më gjen, që dihet se ku jam. 

O vëlla, del ai dhe e shkruan në portal u vra filani, merrte gjithë dynjaja në telefon. Hajt ta gjej, si ta gjej?! Ka kohë që kam vdekur…

Blendi Fevziu: Nuk është zgjidhja ligjore Cukali, nuk ekziston!

Artan Hoxha: Ja fusin kot, nuk ekziston! Në cilën Gjykatë do vete unë nesër të ankohem? Ça i keni këto përralla or burrë se na mërzitët!

Koloreto Cukali: Pjesa më e madhe e portaleve janë të regjistruara, kanë nipt, pra kanë aktivitet ekonomik dhe gjenden shumë kollaj se kush janë. Juve mund t’ju sulmojnë edhe në Facebook.

16 Komente

 1. B
  Bardhul Bardhi shok i Koloretos

  ÇLIDHJE KA ME GAZETARINE KY KOKORETO LESHI NUK E KUPTOJ. KY NUK ESHTE AS GAZETAR AS JURIST ESHTE NJE COP AKTOR REGJIZOR I DESHTUAR DHE AQ KOPIL SA PER TE BO PARE KAPI KET KESHILLIN PA KESHILLUS QE KA VEÇ VETEN DHE GRUN. KA BO PARE TMODHE BIRI LEFKOTHESE SE GJUN FINANCIMET E HUJA, MER PROJEKTE SE O KESHILLTAR HAHHAHA KESHILLTAR LESHI PRESHI.

  1. F
   Flutura

   ????????????????

  2. H
   Helmimi e Trushplarja e Opinionit nga Media e Krim

   Kjo perben nji Tem ne Shqiperi dhe eshte nji Shqetesim Serioze ,per shoqerine Shqiptare dhe eshte mire qe me ne fund , ka Zera per kte Problem . Shtetet Europina kan institucione qe rujn pastertine e Medies duke mos lejuar Plehrat Toksike ti hidhen nga Medie Toksike publikut ,duke kriminalizuar e degjeneruar ate ,si ndodh per 32-vjet ne Mediet Hale Shqiptare , si keme ne ne Shqiperi AMA (qe thjeshte mer Paret nga Taksapaguesi shqiptare dhe nuk ben asgje dhe s'jep llogari ke asnji ,sepse s'i kerkon Llogari askush ne kte Shte Rrumpallash ,ku shtypen e injorohen Te Drejtat Qytetare si ne asnji vend tjeter te Planetit . Por Europa ,vec Institucioneve qe ruajn pastertine e Karakterin e Lajmit etj ,qe i hidhet Opinionit _shoqerise saj , ka LIgje ! Pandaj ne Shqiper Parlamenti duhet te ratifikoje nji Ligj , qe mbron qytetaret nga FakeNews por edhe Politikat r Trushplarjes e inkriminimit e degjenerimit te shoqerise ,sic ndodh kto 32 -vjet ne Shqiperi ,ku Media ka ne pergjithsi nji veprimtari me Karaktere AntiShqiptare qe i sherben degradimit te shoqerise ne cdo drejtim dhe se efektet e ksaj Politike Kriminale te Medis Shqiptare e shikon sot ne ate se cfar eshte e pernallet shoqeria Shqiptare ! Duhet shtuar ktu ,edhe mosFnksionimi i Drejtesise e cila ka qen gjithmone nji vegel e Politikave te Krimit ,te Djallit . _pra si shihet ,jane Shume Vryma per te mbyllur ne Shqiperi ,qe nga Shteti i cili s'tregon asnji interes per efektet e karakterin e politikat e lajmeve e medies ne shoqeri , e deri ke Drejtesia e Koruptuar dhe aspak Profesionale ,sepse s'di kut i sherben e mebdon se eshte aty ,me u pasuru , pooedhe ke ndergjegjesimi KOmbvetare i atyre qe bejne Medien ,ku shumica sot ,i ngjajne nji Bordelloje Kriminale ku nji nder Prostitutat me te inkriminuara e me Toksike eshte Fevzo Kerma e Opinionit Klan

   1. P
    Pukjani

    Kush eshte ai baba qe i ve emrin djalit Kolloreto, duket si emer klloun cirku e pastaj ankoheni se njerezit nuk ju marrin seriozisht ik o cun se sje per kte pune

    1. P
     Pukjan pre Shkodre

     ata qe sÄja kan iden Temes se hudh per diskutim ,fillojne e analizojne Personat ,Si e ka emrin sa te gjate e ka penisin dhe si do t'i pelqente pukjaneve

    2. F
     FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

     Te tre keta 'moskeDHJERE',me ne krye zagarin fev zi, per tere pasurite qe kane vjedhur...do te ishin sot ne QELI..Po te kish shtet e zot ky vend dikur SH QI PERI!

     1. f
      fatal division

      Koloretoja i koles e Shaqes sallamit jane thjesht familje droge e kurvash . I ke ketu ne Toronto si shembull i keq cfare nje familje shqiptare s duhet te jete. Te paret e tij jane debuar nga vendi origjines për incest.

      1. N
       Noci

       Keshtu na del qe Rama dhe grupi i tij paskan patur shume te drejte kur deshen te bejne ligjin ku përfshiheshin porthalet dhe beri namin opozita jone e shkaterruar dhe PE i kerkoj qeverise t'a anulojne

       1. s
        s'e di pse me ngacmon Intuita

        por mendoj se ky tipi koloreto - mundet te jet nji ng ata tipat komentues ne medie si psh ai trapi - anticensure 12344560000 ! - S'e di ,sjam i sigurt ,por ky mundet te na e vertetoj kte gje hahah .Kot mer intuite ,asigjo .sm'intereso

        1. N
         Niku

         O Zot kur beni si te zgjuar ju. Po e dite ti c'eshte intuita mua te me shkosh ne hell. Analfabetizmi qe ju ka kapluar, ju ka mjegulluar edhe trurin.

        2. K
         Kujte

         Thojini tamam gjerat Koloreto eshte nje deshtak qe mezi flet, thjesht nje idiot, qe mban celesat e Keshillit te medias qe moren leke nga ambasada hollandeze.Mbrapa tij eshte Sokol Shameti dhe Alfred Lelua i Berishes. Keta jane me mision Rama eshte shume i keq Berisha shume i mire.E di gjithe Tirana qe jane sherbetor, por me leke edhe nga BE.

         1. J
          Jimi

          Doli perseri ne skene ky Bojaxhiu !?

          1. L
           Liria

           Të gjitha mediat, pa asnjë përjashtim, janë mjete çoroditës për mendjen e njeriut, për ta larguar prej rruges së zgjidhjes së problemeve të jetës... Ky realitet është produkt i sistemit qeverisës me parti, mini parti, shoqata, fallëxhorë, konspirativë, bigbrother, përpithje, horro-skopë, sekserë e të tjerë e të tjerë...

           1. k
            karoleto shko rruhu ke janulloqis

            3-bullshit

            1. a
             anti25642654censurë

             ne shqipot duhet të jemi njezit më të zgjuar në botë!!flasim në një mënyrë të tillë që mund ta quash demenciale ose të koduar"Artan Hoxha: Ndaj kujt do të bësh padi mo? Ku ka ligj, s’ka ligj fare! Po rri tani… Ai vë maskën, unë jam njeri që kam adresë, që më gjen, që dihet se ku jam. O vëlla, del ai dhe e shkruan në portal u vra filani, merrte gjithë dynjaja në telefon. Hajt ta gjej, si ta gjej?! Ka kohë që kam vdekur… Artan Hoxha: Ja fusin kot, nuk ekziston! Në cilën Gjykatë do vete unë nesër të ankohem? Ça i keni këto përralla or burrë se na mërzitët!"amerikanët përdorën gjuhën e navahos si kod gjat L2B,tashti do marrin shqipot,gazetarët,që të mos ket bir kumlle që ti zbërthejë!kuptohet se shumë mund të shkojë për lesh,se një zot e di se për çfarë flitet,por e rëndësishme është që të mos e marrin vesh rusët!!

             1. N
              NIku

              Ja, e gjeti zgjidhjen Fevzua me Hoxhen, "s'ka, nuk behet, kot e ke". Prandaj kemi bere hajer gjithe kohen se kemi kete lloj qasje ndaj cdo gjeje, nuk behet. Nuk behet Shqiperia, nuk behen njerezit, nuk behet puna, nuk behet asgje. Tjetri thote ekziston ligji, vetem shko hidhe ne gjyq per shpifje, keta thone "vuri masken, shkroi kete, iku mbaroi filmi" Ec e gjeje fillin medemek. Portali mban pergjegjesi per ato cfare shkruhet ne te, nuk eshte vetem per te mbushur faqe. Po t'i biesh nga prapa, hidh ne gjyq 2-3 prej tyre, fillojne vene mend edhe te tjeret pastaj dhe nuk shkruajne cfare t'ju doje trapi. Nuk po kerkon njeri te shpikni rroten, i kane bere te tjeret gjerat para jush, vetem ndiqni udhezimet.

              Lini një Përgjigje

              Blog Tema