“Cilësia e puros nga 10-300 euro,” Dashnor Sula: Si po shkelet ligji në ambientet e parlamentit

18 Qershor 2022, 20:45Sociale TEMA

“Cilësia e puros nga 10-300 euro,” Dashnor Sula: Si po shkelet

I ftuari i javës në abcnews.al nga gazetari Ermal Vaka është deputeti Dashnor Sula.

Të enjten në foltoren e parlamentit deputeti deklaroi që në kafenenë e parlamentit konsumohej puro edhe hashash, deklaratë që u kalua me debat dhe u kundërshtua nga disa deputetë të tjerë të parlamentit. 

I pyetur nga Vaka, Sula sqaron si qëndron e vërteta e asaj deklarate. Ai shprehet që puro ka një aromë të fortë dhe aty pihet në cilësi të ndryshme nga 10€ deri në 300€.

“Pirja e puros ka një aromë të tmerrshme, të fortë sepse varet nga lloji i puros. Aty ka deputetë që janë me pagën e vet por edhe deputetë dhe ministra që kanë përfitime të mëdha. Kështu që dhe cilësia e puros është nga 10€ deri në 300€ një puro. Nuk e di sa kushtojnë sepse nuk kam bërë kontroll por fakti është që në ambientet e parlamentit shkelet ligji, pihet duhan dhe puro.” 

4 Komente

 1. q
  qytetar

  O zot ! Kush eshte deputet.!

  1. j
   ju pallofte sulltan dovleti se jeni dreq mileti

   ky mund te jete ashtu si thua ti "o zot kush eshte deputet", por per ate qe thote ke ndonje koment?

  2. U
   Universi shprsa ime

   Peshku qelbet nga koka. SE kur do ti pritet koka ksaj politike harbutësh nji zot e di. Aty edhe kamarieri bën si deputet . Ju pafsha tuj mbush hundët me FIS e farefis.

   1. B
    Beni

    Dashnor Sula - katnar vashaj, merr vesh shume nga puro, ahh cfare k..esh qe kemi ne parlament.

    Lini një Përgjigje