Faqet zyrtare sërish jashtë funksionit, AKSHI njoftim të rëndësishëm

30 Korrik 2022, 13:34Sociale TEMA

Faqet zyrtare sërish jashtë funksionit, AKSHI njoftim të

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit u bën me dije qytetarëve shqiptarë se sot në orën 14:00 deri në 23:59 do të kryejë një operacion mirëmbajtje të sistemeve dhe faqeve zyrtare të institucioneve publike.
Kjo ndërhyrje në vazhdën e përballjes me pasojat e sulmit kibernetik, do t’i shërbejë përmirësimit të mëtejshëm në dhënien e shërbimeve publike online. Kërkojmë mirëkuptimin e të gjithëve nëse gjatë ditës së sotme mund të hasni vështirësi në aksesin e çdo faqeje publike.

4 Komente

 1. T
  Tani

  Perse nuk punoni te dielen kur e keni kaq merak kete popull!!!!!!!!Apo keni merak pushimet e fundjaves....Si nuk ju vjen zor e talleni me kete popull gjithe halle.....Hakat tona ju zenshin.....Zoti vonon por nuk harron.....

  1. V
   Vito mashtruesi, shoku i Nikos

   AKSHI Institucion i mbarum ! Punimet e planifikuara njoftohen disa dite para qe perdoruesit te planifikojne veprimet e tyre. Keni gjetur shesh e po beni pershesh. Po e mbuloni paaftesine me idiotizma te pashoqe. Dje dolet me gjthe BALLUKEN dhe njoftuat se jane kthyer 98% e sherbimeve dhe vetem 24 ore me pas nderprisni sherbimet PA ASNJE LAJMERIM.

   1. P
    Poli

    Ore jemi jashte hapni sherbimet se jeni bere me keq se Sudani....ju shk......arritjet tuaja Kallp....

    1. O
     Opinion

     Sulmet apo kërcënimet kibernitike janë prezent gjithandej.Kjo është koha që po jetojmë. Lufta tanimë ndodh dhe zhvillohet në këtë formë.Kjo nuk e përjashton hetimin e nevojshëm në pikpamje të sigurisë (pa)kombëtare të vëndit.Në debatin për këtë punë më bën përshtypje angazhimi por dhe kompetenca profesionale e një juristi të famshëm Eduart Halimi.Bën pyetje,jep përgjigje vetë për to si dhe sugjeron alternativa për këtë problem.Duket që është i zoti në këtë fushë.Unë do i bëj një pyetje këtij eksperti në fushën e sigurisë.Ka qënë dikur k/kom.për hetimin e 21 janarit.Në fushën e tij.Cili është përfundimi i arritur se u fol që bëhet fjalë për grusht shteti dhe kërcënim të sigurisë kombëtare.Për këtë anadollak,në pamje në inteligjencë dhe në formim pyetja është: Po ë si u bë ajo punë? (Batutë në një komedi të njohur).Pra nuk i dhe zgjidhje këtij momenti të shëmtuar në historinë tonë,jo vetëm si rast juridik por dhe si akt i shëmtuar kriminal i idhullit tënd S.B. Kam një sugjerim për ty,këpucar rri tek këpuca,profesionin tënd se ke dhe studio ligjore.Le që ti denbabaden nuk ke mbajtur këpucë(nuk di çfarë është ajo)prandaj vazhdo kështu këmbëzbathur se je rehat.Tung!

     Lini një Përgjigje