FOTOT: Anije të NATO-s zbarkojnë në Vlorë

29 Korrik 2022, 16:22Sociale TEMA

FOTOT: Anije të NATO-s zbarkojnë në Vlorë

Në Portin e Vlorës ka mbërritur ditën e sotme grupi i Gatshëm i Minaheqësve të NATO “SNMCMG-2”, ku do të zhvillojë vizitë portuale në qytetin e Vlorës në datat 29 Korrik deri më 03 Gusht.


Gjatë vizitës në qytetin e Vlorës, Anijet Minaheqëse të NATO-s SNMCMG2 do të zhvillojnë gjithashtu Operacion EOD (Explosive Ordnance Disposal) si dhe aktivitet stërvitor.

25 Komente

 1. b
  bela

  iku shqiiperia, e dinim qe idioti i surrelit do ta kthente ne baze te natos, ptuuuuu rrac e qelbur, njeriu me i ndyre ne bote

  1. v
   vang

   Per keto gjera nuk dilet me pseudonimin ''bela' ,por me hapur. Duket qe je naiv i mjere e mund te mendosh se kete vend mund ta mbroje Saliu dhe Iliri dhe ne skemi nevoje asnje .Edhe Enveri nga Jugosllavet,tek ruset,pastaj kinezet ,pastaj hengrem mut kur mbetem vetem.Gjithe vendet e Europes perendimore jane ne NATO dhe jane shume me te medha se ne,me te pasura se ne.

   1. S
    Shkodrani

    ptuu surratit tend, rusofil mut.

    1. P
     Pilo Lala

     Shikojeni ku eshte Greqia, me disa baza ushtarake te NATOSs qe ne 1975. NATO hedh parate.

     1. T
      Taku

      Bela allau akberr do ti rrace e degjeneruar apo paruski , ysht gelbaze

      1. A
       Albana

       Kush je ti moj bela qe te pengojka NATO ne Shqiperin tontbukur ,greqija ka 5 her me shume baza te natos ,sigurisht per sigurin e saj kombetare

       1. V
        Vranakonti

        O Bela Loqja,duket se e ke te sshkurter mendjen.Edi Rama po bene gjene e duhur ate qe nuk e bene te tjeret para tij.Ai po forcon mardhenjet me fuqin me te madhe te botes, per te siguruar popullin dhe shqiperine. Me kete fuqi boterore, jane lidhur shtete me fuqi te madhe politike,ekonomike dhe ushtarake dhe jo neve qe jemi shtet i vogel e me fuqi te vogel.

       2. D
        Drejt

        Ore si zbarkojne anijet? Me sa duket kur zbarkojne anijet, trupat rrijne ne det dhe...........lahen.

        1. v
         vang

         O DREJT : Per kete pytje te veshtire duhet ta dije Bela

        2. T
         Tironc

         sigurish 'bela" kelyshet pro serb dhe rus nuk e pelqejne faktin qe Shqiperia eshte aleat i NATO ...nuk cuditem me ty o kokloqe

         1. V
          Vlonjat

          Tironc ke shume te drejte . - Leri te lehin bijt e kurves se pe ate paguhen , jane thjeshte zvarranike mejhanesh .Edhe funderinat e ksaj Bote kan lirine e shprehjes sot - mirpo Vleresimin e bejne te tjeret .shoqeria ,Leri te pellasin dite e nate ,se ushqehen ashtu .--- Ajo qe me cudit ne kto foto ,,,eshte se nuk paska filluar asnji ndryshim ne konstruksionin e molit ku Ankorohen Anijet e Tragetat !

         2. t
          titi

          O bela Vlora dhe Shqiperia shikojne nga perendimi dhe jo nga lindja per te cilen ti ke nostalgji

          1. F
           Fani

           O trapi BELA ne diten qe kercenon Irani vjen NATO me minaheqes.....po ti ske faj sepse do te jesh si ai spiuni ne Presidence.....

           1. E
            Esraf Kurulla

            Po pse te kercenon Irani o Kar?!! Se ke strehuar opoziten Iraniane qe ben summit si te ish ne shpine e saj!! Jua ka zbrazur koken ripjellja e sorrosit, s’keni me tru, flisni me trurin e shperlare nga “shoqeria e hapur”, “njeriu qe lind femije” ( ne vend te “grua qe lind femije”), “prind 1 e prindi 2”, “shtete pa kufinj”, “Ballkan i çaplyer”

           2. e
            enter""

            Anije te organizates terroriste

            1. T
             Tajari

             Kjo eshte shume mire per Shiperine,le te plasin pro ruset nga inati ????????????????????????????????

             1. V
              Vin

              Rroft Rusia per inatin tat haha.

              1. P
               Per Tajarin

               Po qi e ke gjet mire kete pseudonim? Te pershtatet! Me shnet ta mbash o Tajare

              2. L
               LORA

               Lajm i mire per sigurine ne Shqiperine tone;territor te NATO-s.

               1. §§§

                NATO nuk ka bere asgje per Shqiperine,nga Italia e natos kemi 98 te vdekur,nga gerdeci i natos kemi 23 nga ambasadori i natos kemi vrases Burra Shteti,nga nje vend i natos na vidhet deti.Harrova dhe ministrin legjendar Niko Prejleshi qe komandon tre varka me zorra uji.o injoranter Po pritni te vdes nato per republiken e droges jeni debila idioter.Ne nje vend qe komandonet nga bandat e hajduteve dhe droga nuk mund te kesh perfaqesues te denje per nje komb sovran,por perfaqesohesh nga kolera e kombit.Me humvee me 8 mije kubike me cmimin e naftes sot as gjysem ore lufte nuk bejme dot as me nje toge gjahu .Ushtria e kombit Shqiptar u shit dhe u vodh nga dobicat qe Qeverisin sot.NATO do Rep Bananesh te bej punen e saj dhe te zbrazin halet e anijeve dhe nuk ka vend me ideal se vendi qe lepin aty qe peshtyn.Si mund te ndihesh aleat kur ata kane Anije luftarake dhe ne i shikojme si indianet e amerikes qe i genjente Magelani me pasyra e ju merrte Floririn.A ka vend te natos me det Pa flote detare,ajrore dhe Pa asnje tank.Dikush Po tall bythen .Vetem nje Burre kishte ushtri dhe krenari per kombin ,keto 32 vite nuk ka as komb as Shtet edhe pak dhe do mbeten vetem Gomaret dhe Qente se iken te gjithe.

                1. G
                 Gogogout

                 Sa gomar qenke! Ne shekullin e mrekullive ti pelqen erresiren. Ik or fshihu se trembe njerzit, o dinosaur.

                 1. ¥¥

                  E shikoj qe qenke me Pozite te larte, hidh ndonje fjale te marrim ndonje vize te vijme te jetojme ne ate mrekulli se aty qenka parajsa ne Halen e ballkanit me kufoma si ne Meksike. Ka ndonje vend te natos keshtu ? Hidhi ndonje fjale nikos te nxjerre ushtrine e 50 vjechareve militante partie me bark ne rruge se fajin e ka saliu

                 2. O
                  Olsi

                  Komenti me i sakte dhe me realist. Bravo

                 3. P
                  PD rrumpalla

                  Bela...mëso të shkruash sakt shqipen, pastaj hiqu më patriotja e vendit. Bela! Me shkronjë të madhe fillojnë emrat. Ti nuk di si shkruhet, NATO-ja të ngeli pa komentuar.

                  Lini një Përgjigje