FOTOT/ Plazhi i Durrësit gati për të pritur pushuesit, Rama: Po punohet me shtrirjen e rërës dhe dezinfektimin sezonal

30 Maj 2023, 09:29Sociale TEMA

FOTOT/ Plazhi i Durrësit gati për të pritur pushuesit, Rama: Po

Në plazhin e Durrësit po kryhen punime për rregullimin e shtresave të rërës, tashmë që sezoni veror është afër.

Ka qene vetë kryeministri Edi Rama i cili ka postuar pamjet në rrjetin e tij social Facebook.

“Nga plazhi i Durrësit ku paralelisht me projektin e Rilindjes Urbane të tij, punohet për shtrirjen e shtresave të rërës dhe dezinfektimin sezonal, në pritje të një sezoni të ri veror me më shumë turistë se asnjë vit tjetër, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë.

 

6 Komente

 1. Q
  Qamil Dera

  Po po, shtrije rërën si mëngët e kanatjeres! Ku I latë rërë Durrësit ju??!!

  1. N
   Nje banor i perkohshem i Golemit dhe i pa emer.

   ZOTI KRYEMINISTER EDI RAMA! Po ndonje vend ne rere per ne qe shtepite na i kane dhene me "detyrim percaktim" do te kete atje? Kam 15 vjet qe ne kompesim te nje prone ne Tirane, me shume dallavere dhe kokçarje, pa deshiren time "mora" nje apartamant tek "Perroi i Agait" ne Kryemedhenj te Kavajes. Kam 8 vjet qe kur vete 15 dite nje here ne vit, me duhet te luftoj per nje vend per çadren. Pasi nuk ja dal dot, me duhet te paguaj per reren qe duhet te jete falas. Leket mi mer "AS Hotel"; "Prestigj Hotel"; "Ibiza Hotel" "Grand Blue Faffa" e dreqi me te birin. Une kam shtepine time atje, pse duhet tu paguaj leke per reren ketyre GJAKPIRESVE? Ke ndonje PERGJIGJE per kete pyetje ZOTI KRYEMINISTER EDI RAMA?

   1. N
    Nje banor i perkohshem i Golemit dhe i pa emer.

    ZOTI KRYEMINISTER EDI RAMA! Po ndonje vend ne rere per ne qe shtepite na i kane dhene me "detyrim percaktim" do te kete atje? Kam 15 vjet qe ne kompesim te nje prone ne Tirane, me shume dallavere dhe kokçarje, pa deshiren time "mora" nje apartamant tek "Perroi i Agait" ne Kryemedhenj te Kavajes. Kam 8 vjet qe kur vete 15 dite nje here ne vit, me duhet te luftoj per nje vend per çadren. Pasi nuk ja dal dot, me duhet te paguaj per reren qe duhet te jete falas. Leket mi mer "AS Hotel"; "Prestigj Hotel"; "Ibiza Hotel" "Grand Blue Faffa" e dreqi me te birin. Une kam shtepine time atje, pse duhet tu paguaj leke per reren ketyre GJAKPIRESVE? Ke ndonje PERGJIGJE per kete pyetje ZOTI KRYEMINISTER EDI RAMA?

    1. M
     Marija

     Me foto eshte ok,por te jesh aty eshte pamje tjeter...pluhur,rera plot gure, pisllek e grumbuj leshterikesh ...pra asgje nuk eshte gati.

     1. n
      nje qytetar

      Te nderuar bashkekombas! A dini gje se cfare pune ben Kryeministri i Shqiperise?! Sepse Populli i ka dhene besimin per ti bere punet ne interes te qytetareve dhe te Kombit! Ndersa "Naltmadhnia e Tij" E.R. i pare ben punen e mediave dhe te fotografit!! Ne kete faze DELIRANTE ne te cilen ndodhet, perben RREZIK KOMBETAR!!! A e bren ndopak ndergjegjja per cfare po ndodh ne kete vend??!! Apo ka " Lidhur kerthize" me " Shushunjat" e pasurive Kombetare dhe te qytetareve qe presin gjyq pas gjyqi te marrin pronat e Tyre??!! THIRRI MENDJES Z.KRYEMINISTER, DHE KTHEJE TIMONIN NE DREJTIMIN E DUHUR SA NUK ESHTE VONE!!

      1. P
       Pushuesi

       Nuk duhet dizifektu por duhet plugu, se gjate dimrit shazhllonet prej plastike dhe cadrat e vjetra prej kashte jane djegur ne mes te reres dhe hiri i tyre eshte shperndare ne te gjithe reren ku mund te shkaktojne kancera ne lekure. Prandaj ne te ardhmen ne asnje menyre nuk duhet qe bregdetit te bllokohet me shazhllonet dhe cadrat gjithe ndryshk ku ketyre i vjen era shure miu se kane qendruar neper bodrumet plot lageshtire

       Lini një Përgjigje