FOTOT: Rama ndan pamjet nga Piramida, mijëra qytetarë në godinën e transformuar

21 Maj 2023, 12:15Sociale TEMA

FOTOT: Rama ndan pamjet nga Piramida, mijëra qytetarë në

Piramida i është rikthyer Tiranës me një transformim të madh duke u konsideruar si zemra e Shqipërisë së Re dhe destinacionit më të madh të teknologjisë digjitale në rajon.


Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foto nga Piramida, ku qytetarë të shumtë vizitojnë ambientet e transformuara.

Transformimi i Piramidës në Tiranë vlerësohet si një nga 12 projektet më të mira arkitekturore në botë.

28 Komente

 1. B
  Bardha

  Shpellaku mendoje me kthye ne shpelle ku kafshet te kryenin nevojat rituale

  1. F
   Fshatar dhe une, po me toke

   Hahaha, qytetaret, thote!!! Po fshataret a derebardhe, ngjisin malore dhe kenaqen. Ja kaq e kane nivelin. Hajde de femijet, se iu duket si kend lojrash (qe ne Tirane ska me), por me dhjetra te rritur qe ngjiten e zbresin shkalle, sdi cte besh, te qeshesh a te qash.

  2. V
   Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

   Ylberi i Rames.

   1. H
    Henks

    Vito, Je thjesht rrotë kari me patentë...

    1. P
     Per viton nga rrocka e semes

     Ti vito nuk lejohesh te hipesh aty,,se je non grata,,,

    2. T
     TURI EMIGR

     BRAVO !! SE PER TE FLAMOSURIT DO TA KISHIN SHEMBUR !!

     1. T
      TURI EMIGR

      BRAVO !! SE PER TE FLAMOSURIT DO TA KISHIN SHEMBUR !!

      1. T
       TURI EMIGR

       BRAVO !! SE PER TE FLAMOSURIT DO TA KISHIN SHEMBUR !!

       1. J
        Juristi

        Kjo eshte hapur vetem jashte,ku idiotet perseri dominojne,hipin e zbresin shkallet dhe nuk e di pse kenaqen me kete veprim.Piramida duket bukur,sidomos naten,por qe te filloje funksionin do edhe disa muaj.Ishte inagurim klasik zgjedhjesh.

        1. B
         Boston

         Po gezou o i pakulturuar dhe i lig ne shpirt….. e shoh qe shkruan anglish por e provon qe te ka pare bota e qyteteruar dhe jo ti ate….. siç ke hyre do te dalesh prej saj, kungull ke qene dhe kungual do te mbetesh. Kush nuk gezon punen e tjetrit nuk i mbetet gezim ne shpirt. Ju lumshin mendja dhe duart te gjithe e qe kane krijuar nje veper te bukur dhe shume funksionale.

         1. E
          Edlira

          Hahah...hipin dhe zbresin shkallet...lol fshati ne feste.

          1. X
           Xoni

           Po ata qe hypin dhe zbresin tek kulla Eiffel ne Paris cfare bejne pervec se hypin dhe zbresin ?

           1. J
            Juristi leshit ,,,

            Edhe ti si jurist loqe qe je i quan injorante se hipin e zbresin,,e ku eshte problemi qe nuk eshte hapur Brenda,,, se kuptoj ti intelligenti leshit,,pse i quan injorante njerezit qe e vizitojne nga jashte,,,

            1. J
             Juli

             O Zhurist,njerëzit hypin e zbresin shkallët e murit të Kinës, hypin kulla në Paris ....... Me tamam IDIOTI JE TI.

             1. D
              DikManJaku

              Mijera shqiptare kane hipur e zbritur shkallet e pallateve ca do me thene??

              1. N
               Nivelli nallt

               Ne idiotet kenaqemi dhe me ngjitje e zbritje ti nivelli nallt rri majt ashensorit e prit kur te hapen dyert e te shtrohet qilimi kuq te shkoc si VIP. Na le ne idioteve te kenaqemi me pak

               1. S
                Shkodrani

                Paveresisht teje qe e sheh goten gjysem bosh kjo eshte pune e mire. Piramida ishte kthyer si nje kosh gjigand plehrash ne mes te qytetit. Fasada duhej rregulluar e para qe imazhi i qytetit te rregullohej. Punimet nga brenda te mbarojne kur te duan. Shkallet i japin funksion edhe nga jashte dhe ishte gjeja me e natyrshme qe mund te behej. Natyra njerezore eshte te sfidoje rregullin dhe kete e kemi pare kur njerezit e vandalizonin duke u ngjitur edhe kur nuk kishte shkalle. Prandaj mos u ankoni kot, "hale per peq". Pastaj shkoni dhe shikoni shkallet kudo ne shetitoret me te bukura te evropes pastaj hajdeni dhe ankohuni.

               2. J
                Justice

                That’s it! That’s why Albania

                1. E
                 E vërteta shqeto

                 Unë kaloj përditë aty afër te piramida , në mëngjes dhe darkë, në mëngjes zëre se s'ka këmbë njeriu, kurse në darkë mblidhen pak veta që ngjisin shkallët e piramidës. PO KU I GJETËT MIJËRA VETA ATJE? MOS IA FUSNI KOT sa për propagandë! Në darkë mblidhen nga 10-15 veta maksimumi. Piramida nuk ka mbaruar ende. Brenda është bosh. Shëmtia më e madhe janë ato kubet që kanë vënë mbi piramidë. Për çfarë duheshin ato aty?!

                 1. E
                  Eni

                  Tirana ska uje , kanalizime e transport publik, ujerat e zeza derdhen ne Lane, ndotja eshte alarmante dhe Regjimi ka 2 vjet qe merret me Pyramiden. Te pakten nja 10 here ka shkuar vete Rama ta vizitoje. Me kte opozite te korruptuar e vanitoze mire dhe kaq.

                  1. e
                   eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                   Tregues i nivelit ZERIO te nje mediokri kryeminister qe tenton te kenaqe shtetasit e tij me ca imazhe virtuale, kur ata kane para syve te verteten reale te nje Fukarallek-maskaralleku te qeverise tij.

                   1. A
                    Asd

                    Jozi donte me be Parlament 120 milion euro; ndoshta nga qe mendonte se do te ishte kryetare per "tan jet'n". Kafshe!

                    1. S
                     ShkoDrani

                     Nje shemtire qe rregullohet vetem kur te shkaterrohet me themel. Ajo hapesire eshte nga me te lakmuarat jo vetem ne Shqiperi, por edhe me gjere. Po u ndertua dicka e menduar mire per ti sherbyer edukimit e defrimit te qytetareve, atehere ia vlen cdo investim, por kurrsesi kjo shemtire-mauzeolum i nje krimineli.

                     1. k
                      kalciani

                      Me kujtohet fare mire kur, e quanin veper komuniste dhe e lane ne harrese per tu degraduar dhe me vone ta gremisnin per te bere ndonje hotel apo seli per hajdutet. Me kujtohet bash si mbikalimi tek Zogu i Zi, qe nuk e duronte dot ai robi tjeter se e kish bere nje tjeter jashte nga soji i tij. Me kujtohen shume prerje shiritash, por qe me vone kane gllaberuar me shume para se sa u ndertuan ne fillim, vetem per te korrigjuar hajdutllikun dhe gomarllikun politik. Me kujtohet Tirana qe kur e mori Ai qe riberi Piramiden, ishe nje shurrtore dhe nevojtore e pilafit ne anet e Lanes, por qe u trasformua vetem me pune kolosale. Eh....me kujtohet nje gomar qe nuk u be dot kurre kale, dhe ka vendosur te vdese me samarin politik mbi shpine.

                      1. X
                       XhiXHO

                       Me fillu me rreshkit ndonjeri skan per ti majt frenat. e papare

                       1. M
                        Mara emigrante ne Itali

                        O komentues ,pse keni kaq mllef ,salikja i vodhi edhe pllakat e mermerit dhe e kthehu ne germadhe ,ju po plasni nga inati ,Shqiperia po ndryshon dita dites ,vetem ju pd -ista nuk keni sy te shikoni .

                        1. a
                         astriti

                         piramida kjo super veper .nuk ka si te jete ndryshe pasi shpirtin ,trupin i ka te mrekullushme .pastaj me buzekuq pa buzekuq ajo mbetet kryeveper zoteria qe e projektoj krijoi nje veper qe do ti rezistoj kohrave .qe do te jete gjithmone nje veper pike referimi dhe per kryeqytetin dhe atdheun e tij , shikojeni, shijojeni ,ngopuni me madheshtine e saj ,

                         1. S
                          Star

                          Krenohen me nje restaurim fasadë, ne Laprakë jane gropat 50cm te thella duhet gomar ose kale se nuk ishte per makinë ajo rrugë. Ne Tirane por jo vetem akoma uji me orar, skane shqipetaret uje ne tualete apo dushi i kushtezuar kur te vije uji, (lista e gjatë...) Populli ate qeveri do, ato kushte gezon.

                          Lini një Përgjigje