Greqia mbyll të gjitha pikat kufitare më Shqipërinë, disa qytetarë të painformuar

2 Prill 2024, 15:00Sociale TEMA
Greqia mbyll të gjitha pikat kufitare më Shqipërinë, disa

Me gjithë njoftimet e bëra për mbylljen e pikave të kalimit kufitar me Greqinë për 48 orë si pasojë e një greve të sindikatave në shtetin Helen, sërish nuk kanë munguar qytetarët që kanë ardhur në pikat doganore për të kaluar në të dyja anët e kufirit.

Një grua e kishte kuptuar se do të bllokohej vetëm Kakavija dhe kishte udhëtuar nga Tirana në Kapshticë për të kaluar në Greqi ku ka familjen e saj.

Një tjetër person për një rast vdekjeve kishte hasur probleme për t’u futur në vendin tonë edhe si këmbësor.

Ndërsa nuk kanë munguar as turistët të cilët kanë qenë të painfromuar mbi këtë bllokim të doganave greke.

Ndërkohë në Kakavijë situata ka qenë e qetë, ndërsa kanë kaluar gjatë ditës disa këmbësorë pa mjete dhe pa bagazhe.

Greva e doganierëve grekë do të vijojë deri në orën 05:30 minuta të mëngjesit të datës 4 prill, kur është njoftuar që pikat kufitare do të rifillojnë të funksionojnë normalisht.

6 Komente

 1. p
  pilo Lala

  Mos u merrni me me leg.enat grek, jane vetem shtet qe krijon telashe dhe probleme per Shqiperine. Edi Rama i ka kthyer shpinen, nuk merret fare me ta, as tregeti, as ndonje bashkpunim tjeter. Greqia eshte shtet ziliqar, mashtrues.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Koke beqiri sumpalar ne token e bekuar greke...... allah uakbar

   1. b
    beler rr,,qi,,i

    Të qifsha minjtë e mureve me gjithë tokën e mutit

   2. g
    ggggg

    Kur turkallvanit te mbarojne muajin e ramazanit ,,ather do hapet dogana ,,,,

    1. @
     @

     Po ore rracë anadollake fundërrina e eurozonës

    2. K
     Kristiani othodoks

     Ky eshte Mitsotaqi qe punon per te "ulur" zerat nacionalist,...!!!!! Shtet funderrine eshte turp t'i thuash shtet i BE.... evgjit afrike......

     Lini një Përgjigje