Tërmeti tragjik, Rama publikon foton: Mbërrin në Turqi skuadra shqiptare e kërkim-shpëtimit

7 Shkurt 2023, 11:21Sociale TEMA

Tërmeti tragjik, Rama publikon foton: Mbërrin në Turqi skuadra

Ekipi shqiptar i kërkim shpëtimit ka mbërritur në Turqi, pas tërmetit tragjik që goditi Turqinë dhe Sirinë një ditë më parë. Kreu i qeverisë ka publikuar disa foto nga mbërritja e tyre në terren.

‘Mbërriti në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit dhe e ndihmës shëndetësore e dërguar nga shteti shqiptar! Foto pak minuta përpara zbritjes në terren!’- shkruan Rama.

6 Komente

 1. N
  Nuri Beu

  Por kur ra termeti ne Shqiperi kjo skuadra e famshme germonte me koken e eskavatorit dhe nuk ia kishte haberin kesaj pune. Ne nuk patem as 30 veta poshte rrenojave edhe na u deshen 2 jave ti nxirrnim. U desh te vinin ekipet e specializuara nga jashte qe ti vinim kapak asaj pune. Njesoj si me ekipin e mjekeve qe vajten ne Itali per Covidin. Asnjeri nuk ia kishte haberin (jo per faj te tyre) madje shkuan edhe okulist dhe dentist. Me sa duket pushtlliku nuk i beka keq Mbreterise edhe ti Edi Rama je pak pusht !!! Per nje status ne FB e ngre pianon ne maje te minares!!!

  1. z
   zalli

   Bravo jeni Herojt e vendit tone,

   1. V
    Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

    Ja per kete foto shkuan ata atje, qe te dale ky legeni i Lindes te beje si zemerdhembshur

    1. L
     Loni

     Mos beni foto duke u haa bythve po shkoni dhe ndihmoni njerezit nen rrenoja se tani jane oret vendimtare, mbas punes 3 4 ditesh beni foto sa te doni pordhacer, ju baktet perpitnik apo per te dhene samundeni ndihme, se ky kallami i gjate betem bythve do qe te hapet.

     1. p
      patrioti

      Loni -kari . Loni - gomari . Loni demokari .

     2. L
      Lereni disa dite rehatin edhe Facebookun

      Nuk ka kohe per foto. Veproni sikur te ishin njerezit tuaj atje nen rrenoja.

      Lini një Përgjigje