“Kujdes kur tradhtoni”- Avokatja: Policia do hetojë edhe lidhjet jashtë Shqipërisë

6 Shkurt 2024, 09:19Sociale TEMA
“Kujdes kur tradhtoni”- Avokatja: Policia do hetojë edhe

Avokatja Dorina Prethi është shprehur se me ligjin e ri që pritet të hyjë në fuqi, Policia do të hetojë edhe marrëdhëniet e paligjshme jashtë territorit të Shqipërisë.

Komentet Prethi i bëri në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews, ku tha se është lehtësisht e vërtetueshme që Policia të zbulojë tradhëtitë bashkëshortore edhe jashtë vendit.

Ajo shtoi se personat që do të dënohen, do e kryejnë dënimin në Shqipëri, pavarësisht se ku ndodhen.

“Mendoj që ligjet të paktën mbrojnë fuqishëm këto skandalet e mëdha, të paktën të na lënë pa skandale. Një tjetër çështje që prek është edhe emigracioni.

Sa emigrantë ke që vazhdojnë lidhje dhe kjo e parashikon që ky ligj do të prekë edhe personat që njërën lidhje e kanë jashtë territorit të Shqipërisë.

Është lehtësisht e vërtetueshme, sepse sot ke të dhënat bankare, adresën e shtëpisë, etj. Nuk është e vështirë për t’u zbuluar. Ideja është këtu, që ne nuk e lejojmë… Ai thirret dhe dënimi realizohet këtu”, tha avokatja.

7 Komente

 1. E
  Eva

  Kush eshte kjo nje qelizorja, qe jep mend dhe flet si duhen perdorur burimet njerezore te policise?! Do nje iran dhe afganistan ne evrope kjo!

  1. V
   Vezhguesi

   Kjo nuk eshte njeqelizore, por shume shume qelizore, vetem se qelizat perfshi dhe ato te trurit i ka prej muti....Dalledisje prej idioteje.

   1. O
    O

    O jan populli pa buk ,rinia nuk di ku te bejn shkollat se jan te gjith medues brezi i vjeter ,skemi as mjek as mesues . Vendet e punes po falimentojn fabrika . Mezi bejn qiftet nji femij se lindin para kohe se ham ushqime me kimikate e hormone . Merru me ndonje pun tjeter o njerez .

    1. x
     xhoxhi

     Ligji le të thotë çtë dojë por e vetmja mënyrë për mostradhëtuar është të anullohen martesat...Në kohën e enverit megjithse kishte sanksione përsëri sexi bëhej kudo dhe as merej vesh fare.Ligji mund të zërë ndonjë që bën sex në lulishte...se hgjetkë nuk ma mer mëndja...

     1. L
      Ligji nje per te gjithe

      Nuk eshte rruga e pershtatshme ashpersimi i dispozitave ligjore, por duhet te zbatohen sanksioner ligjore duke u zbatuar ligji per te gjithe njesoj. Dipozita qe ju kerkoni te ndryshoni do te gjej zbatim vetem per persona te parendesishem. Sa per politikanet e pushtetaret nuk ja ndjejne fare. Ato nuk pyesin per asnje dispozite ligjore. Pandeshkueshmeria ka zene rrenje te thella dhe kjo sado te ashpersohet politika e denimit, nuk do te gjej teren. Cdo perpjekje eshte e deshtuar.

      1. l
       lani

       ai sa turp nuk jemi vend me ligje islamike sa TURP

       1. l
        lani

        ARABET TURP I BOTES SHTET ISLAMIK

        Lini një Përgjigje