"Lashë babain në spital se do arrestohej Fullani”, Anila Hoxha rrëfen pengun e jetës: Më erdhi mesazh në telefon

2 Dhjetor 2022, 17:22Sociale TEMA

"Lashë babain në spital se do arrestohej Fullani”, Anila

Gazetarja e kronikës, Anila Hoxha, ka rrëfyer rrugëtimin e saj 24 vjeçar në media, peripecitë që ky profesion i ka sjellë dhe kënaqësitë e marra.

E vlerësuar pak ditë më parë me një çmim për kontributin në luftën kundër dhunës ndaj grave, gazetarja kujtoi disa ngjarje të tilla që i kanë ngelur në memorie. Nga historia e Kozetës, shoqes së universitetit që u vra në oborr e deri te vrasje të grave nga bashkëshortët e tyre. Gjithashtu, ajo ka vendosur që të cekë dhe një histori personale, histori e cila ka mbetur pengu i saj.

Gazetarja tregoi se në vitin 2014 babai i saj ishtë shumë i sëmurë në spital, vit në të cilin filluan hetimet edhe për ish-guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Ajo tha se teksa ishte duke pritur në spital analizat e babait të saj i është dashur të largohet menjëherë pasi në në telefon i ka ardhur në mesazh se do arrestohej Fullani.

“Në 2014 babi ishte shtruar në spital. Ishte dhe viti kur nisi një hetim i thelluar për ish-guvernatorin e bankës Ardian Fullani. Dhe një nga këto raste kur ne po prisnim përgjigjet në spital, mua më vjen një mesazh nga një prej burimeve “do arrestojmë Fullanin”. I kam lënë vëllait çelësat dhe ika. Unë i thashë po iki se ashtu është puna.”, u shpreh gazetarja në “Ftes ne 5”.

 

11 Komente

 1. P
  Posi, posiiii

  Nuk mund ta arrestonin Fullanin, pa e dhënë si lajm ti?! Pra le babain sepse duhesh lajmi????

  1. t
   tipidhecufo

   Kjo eshte dhune ne familje, dhe dhune kunder burrave. Apo vetem dhuna kunder grave ka vlere sot? Po me statistika sa burra dhe sa gra u vrane nga dhuna vjet et kete vit?

  2. sapa

   Fullani ai qe u arrestua dhe u lirua nga kriminelet qe drejtojne vendin e mutit?dhe mori miljona per padrejtesine qe gjoja ju be ?dhe cfare roli keni luajtur ju si gazetare ne vendin e qelbesirave shqiperi?

   1. A
    Arian

    Llafazane femer

    1. 1
     1

     Keto jane kinezerira. Na kujtove lej fenin. .Ti kerkon te dukesh heroine e punes po nga budallalleku ke bere autogol. Babai eshte para punes se pune gjen baba nuk gjen dhe po te mos ishje ti Fullani do arestohej dhe lajmi do jepej.Kisha respekt per ty po dhe ti qenke kokra e debiles

     1. R
      ROÇKODAN

      ka rendesi lajmi per fullhajnin, babaji ne pidh te semes te veje

      1. N
       Niku

       Sa melodramatike qe beheni, ika ne pune dhe nuk prita per analizat e babait thote. Edhe? Puna keshtu e ka, pse duhet te jete peng i jetes kjo gje? Une s'i dhashe dot nje gote uje tim eti apo ta mbaja ne krahe ne ditet e fundit, se vdiq nga COVID ne spital, ai eshte peng. Keto idiotlleqet tuaja jane merre me leng. Nuk ka nevoje te behet nje artikull per nje gje te tille, eshte idiotesi.

       1. S
        Sara

        'heroizmat" e Aniles dhe shoqeve te saj...

        1. L
         Loli

         Rendni pas fatit te njerezve dhe denigrojini ata derisa nje dite do te beheni edhe ju per meshire. I keni bere njerezit te gjithe kriminele dhe ju mediat jeni xhobaxhinjte me te medhenj qe ka Shqiperia. Çfare shpirti ke ti? Le babane ne krevatin e vdekjes dhe iken te arrestosh Fullanin se nuk e benin dot ata qe e kane per detyre perbta arrestuar.

         1. N
          Niku

          O Lolo, nuk shkoi ta arrestoje kjo mor dyl. Gazetari do arrestoje guvernatorin e Bankes?

         2. A
          Alb

          Mall paska shpetu babai se fullanin se gjeti gje

          Lini një Përgjigje

          Blog Tema