Ministri Balla takon fëmijët e oficerëve ukrainas në Durrës: Kur Luhansk të çlirohet, ju do të riktheheni sërish në vendin tuaj

11 Nëntor 2023, 11:39Sociale TEMA
Ministri Balla takon fëmijët e oficerëve ukrainas në

Ministri i Brendshëm Taulant Balla është takuar në Durrës fëmijët e oficerëve të policisë së Ukrainës, të cilët ndodhën në Shqipëri.

Grupe të ndryshme të fëmijëve iu është dhënë mundësinë të vijnë dhe të pushojnë disa ditë në Shqipëri.

Mësohet ata do të qëndrojë për 10 ditë dhe janë akomoduar në shtëpinë e Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës.

“Kur Luhansk të çlirohet, ju bashkë me familjet tuaja të shkoni sërish në Luhansk”, tha Balla Brendshëm gjatë bisedës me ta.

Më pas shtoi: “Fatkeqësisht kemi pasur pak shi por kryesisht jemi me diell por gjithsesi ju do e shijoni”, ndërsa i sugjeroi të vizitojnë edhe Muzeun Arkeologjik.

Fëmijët ukrainas i dhuruan Ballës një flamur të firmosur në shenjë falenderimi që iu dha mundësia për të ardhur në Shqipëri, për të pushuar pak, për tu larguar nga realiteti i luftës.

5 Komente

 1. N
  Nexhmija

  sa keq, skishin vend tjeter ku te shkonin...po dhe te takoheshin me shfatarin koke poce .....lol

  1. d
   demokrati

   Nje gjest shume njerezor per femjet e martirizuar te Ukraines, mbrojteses se vlerave humane dhe europiane perball barabarise se nacional fashizmit rus.Edhe nje dite normale per temijet e terrorizuar eshte nje dite shprese dhe jete me shume per Ukrainen.Kjo eshte nje menyre shume e mire per ta promovuar Shqiperine dhe turizmin ne brezat e ardhshem te Ukraines europiane.Mund te sillen edhe ushtare ukrainas qe kane humbur gjymtyre apo familjare te ushtareve qe kane humbur jeten dhe jetimet e tyre.

   1. A
    Anarko-Sindikalisti

    Ik o kekeshtatekendesh! Luhansk i çliruar eshte! Ne Luhansk 90% e popullsisë jane ruse. Sikurse ne Doneck, Mariupol etj. Ata e kane thene fjalen e tyre me pushke e me referendum (sipas normave nderkombetare)! Ose keta jane nga zona te tjera, ose Palla si Min. i Brendshem duhet te kete kujdes se mos jane spy kids ruse! ????????????

    1. K
     Koli

     Qasu ti ore komsomolas. Ik shiko oret e Kremlinit. Ai eshte territor sovran ukrainas me shumice ruse. Kaq. Eshte si t'i teket Teksasit te bashkohet me Meksiken se aty ka shumice meksikane dhe para nje shekulli i perkiste Meksikes!

    2. D
     Disti

     Po femije nga Gaza jua mban bitha te merrni? Apo me ata merret Netanjahu.

     Lini një Përgjigje